Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A baloldali emberek miért...

A baloldali emberek miért mondják mind azt, hogy fizikai munkára nem lesz szükség a jövőben?

Figyelt kérdés
Sokáig azt mondogatták az okosok, hogy az iparból kieső munkaerő majd a szolgálatóiparban fog elhelyezkedni. Ma már ők is rájöttek, amit az értelmesebbek előre láttak, hogy ez nem történt meg. Valamiért minden egyes balos emberrel, akivel eddig beszéltem, azt mondja, hogy a robotizáció a jövő, és nem kellenek majd fizikai munkások. De miért? Ők ezt a ballib médiában olvassák, vagy miért van mindegyiküknek ugyanaz a véleménye? Miért nem mondja egyikük se, pláne baloldaliként, hogy az emberi munkaerőt kiváltó cégekre pl. plusz adót kell kiróni, mert ez a társadalom, a dolgozók érdeke?

2022. jún. 23. 15:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
5%
FNA értékét lehetne a robotadóból összeszedni
2022. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, csak azt ne! :-DDD
2022. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező! Ezek a lángész balosok azt valahogy figyelmen kívül hagyják, hogy kinek a tulajdonában lesznek azok a robotok...

És persze még egy rakás fontos alapdolgot ignorálnak.


Lilaködös elképzelés...

2022. jún. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
#3: De ahogy már írtam, nekem van egy olyan érzésem, hogy nekik ezt írják a szerintük mértékadó lapok, és ezért gondolják mindannyian ugyanazt. Még nem láttam egy balost, aki más véleményen lenne.
2022. jún. 23. 15:45
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

tegnap is volt egy bepróbálkozás, bár tagadja, hogy FNA-ra gondolt volna...


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2022. jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem hiszem, hogy baloldaliság kérdése lenne. Az tény, hogy a robotizáció folyamatosan változtatja a munkaerőpiacot. És pont ez az, hogy újonnan már nem csak a fizikai munkákat érinti ez a folyamat! Az igaz, hogy egy modern gyárba ugyanahhoz a kapacitáshoz kevesebb ember kell, mint egy 50 éve modernnek számító gyárba. De hogy mást ne mondjak, a bérszámfejtők munkáját is idővel biztosan el fogják tudni végezni algoritmusok. Vagy az se nagyon futurisztikus elképzelés, hogy egy CT-felvételen egy program nagyobb pontossággal ismerjen fel elváltozásokat, mint egy radiólogus orvos. (Persze először valószínűleg úgy fog kinézni, hogy "lefuttatják" a programot, a radiológus pedig ellenőrzi.)


Baloldaliságra visszatérve én magamat nem tartom baloldalinak. Libertárius vagyok, ami énszerintem jobboldali ideológia. Az más kérdés, hogy vannak begyöpösödött hülyék, akik szerint csak a kapálás az igazi munka, és aki nem volt sorkatona, az nem is férfi. Ők valószínűleg a robotizációt is valami libsi huncutságnak tartják.

2022. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Öhm... én baloldali vagyok és sosem állítottam ilyet.

Nyilván egy halom "tedd Aból Bbe" típusú munka meg fog szűnni, de nyilvánvalóan nem mind.

2022. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

"Ma már ők is rájöttek, amit az értelmesebbek előre láttak, hogy ez nem történt meg."


Mármint? Nézd meg bármelyik fejlett országnak az iparági megoszlását hozzáadott GDP arányában. A tercier szektor, azaz a szolgáltató szektor mindenhol magasan kinőtte magát és kifejezetten a fejlett társadalmak jellemzője lett. Lehet, hogy néhány elemző besült, mert túl hamarra datálták néhány elvárásukat, de a tendencia nem elméletszerű, hanem tényekkel igazolt. És ehhez te sem hoztál semmi cáfolatot, csak kijelentetted, hogy amiért még mindig vannak fizikai munkások, ezért hülyeség, hogy nem is lesz rájuk szükség a jövőben.

2022. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
#8: Igen, kinőtte magát a szolgáltató szektor, csak éppen nem tud annyi embernek munkát adni, amennyinek az ipar tudna. És ez csak rosszabb lesz a robotizációval. Ha hagyjuk, a vége megint egy forradalom lesz.
2022. jún. 23. 16:25
 10/34 anonim ***** válasza:
45%

"És ez csak rosszabb lesz a robotizációval. Ha hagyjuk, a vége megint egy forradalom lesz."


Mármint? Ha a robotizáció kiváltja a fizikai munkásokat, de azok nem tudnak elhelyezkedni a szolgáltatóiparban, az két különböző probléma. Csak míg az elsőre van tendenciózus bizonyíték, addig utóbbi egyelőre csak spekuláció, hogy egyáltalán problémát fog-e jelenteni hosszútávon, nem oldják e meg mondjuk alapjövedelemmel, vagy hasonló szisztémával.

2022. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!