Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minek kell lennie Európának?

Minek kell lennie Európának?

Figyelt kérdés

2022. júl. 6. 13:57
A kérdező szavazást indított:
Liberálisnak és ateistának
Konzervatívnak és ateistának
Liberálisnak és kereszténynek
Konzervatívnak és kereszténynek
Liberálisnak és muszlimnak
Konzervatívnak és muszlimnak
Liberálisnak és egyéb vallásúnak
Konzervatívnak és egyéb vallásúnak
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Liberális és ateista is vagyok, de nem hiszem, hogy a teljes kontinensnek vagy EU-nak ilyennek kellene lennie. Meg kell találni az összhangot a liberális és konzervatív vélemények között. Ezek a szavak nem is jelentik ugyanazt különböző európai országokban. Pl Magyarországon az azonosneműek házassága szélsőséges liberalizmus, miközben nyugaton sokak szerint már konzervatív érték a muszlim homofóbiával szemben. Az államszervezeteknek pedig szerintem szekulárisnak kell lenni, nem ateistának.
2022. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Liberális ateistának.

Aki maga ennél konzervatívabb szeretne lenni, vagy vallást követni annak pedig legyen joga hozzá mindenképpen.

2022. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Liberális ateistának.

Ebben az esetben a konzervatív vallásos ember is tud olyan lenni amilyen akar, fordított esetben ez már nem biztos.

2022. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

Liberális és ateista. Ez biztosítani a legalkalmasabb alapokat arra, hogy egymás mellett tudjanak élni az emberek.


#1

"Magyarországon az azonosneműek házassága szélsőséges liberalizmus"

Ez a kijelentés hogy jött össze? A liberalizmus definíció szerint nem lehet szélsőséges, mivel akkor már nem liberalizmusról beszélünk.

Másrészt, az azonos neműek házassága mindenhol konzervativizmus, legalábbis ha azt értjük alatta, hogy csak nekik megengedett.


Ami miatt a fogalmak kicsit félreértelmezhetőek, hogy pl. a liberalizmus az lehet gazdasági és társadalmi, és míg a gazdasági liberalizmus az a jobboldali konzervatívokra jellemző, addig a társadalmi liberalizmus inkább a baloldali vagy centrum személyekre.

2022. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Liberális ateizmus engedve, hogy mindenki abban higyjen, amiben szeretne, amig nem árt másnak vele!
2022. júl. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a kijelentés hogy jött össze?"


Úgy, hogy nem a tankönyvi definíciókat használtam, hanem úgy értelmeztem a szavakat, ahogy az utca embere is tenné. Ha megkérdezed az átlagmagyart a melegházasságról, akkor 50%-os eséllyel mondja azt, hogy az valami libsi fertő, amit a nyugati ügynökök nyomatnak.


"Másrészt, az azonos neműek házassága mindenhol konzervativizmus, legalábbis ha azt értjük alatta, hogy csak nekik megengedett."


De melyik univerzumban értjük ezt alatta?

2022. júl. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%

#6

"úgy értelmeztem a szavakat, ahogy az utca embere is tenné"

Tehát jól értem, hogy ha az utca embere a zsiráfot kecskének érti, akkor mindenkinek így kell? :DDDD

2022. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nem értem az értetlenkedésed. Szerintem egyértelműen fogalmazott az #1-es. Rengeteg ember szerint "szélsőséges lipsi dolog" a melegházasság. Ez tény. Nem tudom, hogy jönnek ide a kecskék meg a zsiráfok...

2022. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem liberálisnak. Az, hogy emellett keresztény vagy ateista az már mindegy felőlem.
2022. júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Mohamedán és muszlim lesz. PonT
2022. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!