Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit dolgoznak az Országos...

Mit dolgoznak az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóságon?

Figyelt kérdés
Ugy értem az ilyen tervezésen kivűl? (remélhetöleg az leszek :D ) és ha pl. jön az árviz vagy erdötűz esetleg vihar , hó , vegyitámadás :D:D ugye ez mind katasztrofa tehát ök is kint vannak a katonnákkal esetleg tűzoltókkal???
2008. dec. 21. 21:04
 1/7 anonim válasza:
82%
Ez jó kérdés... és gyakran fel is tesszük. A férjem tűzoltó, és azt tudom, hogy a tűzoltó mennyi mindent tesz, de sajnos eddigi tapasztalat szerint a katasztrófavédelmisek ugyanannyi mindent nem tesznek. Tervek, szabályozások megszületnek, de amikor tenni kell, első a tűzoltó. A jutalmazásnál első a katasztrófavédelmis. Igen, ott vannak ők is a tűzoltókkal a helyszínen, nézik, hogyan dolgoznak a tűzoltók, s együtt elfogyasztják azokat az élelmiszereket, amiket a munkában elfáradt tűzoltók kapnak a lakosoktól (ásványvíz, szendvics stb.) Én így látom, hogy ezt dolgoznak a katasztrófások. Akinek nem inge, ne vegye magára. EGy tűzoltófeleség.
2008. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az OKF-en főként katasztrófavédelmi, és tűzoltó tisztek dolgoznak(bár ezt gondolom tudod). Több főosztály van, mindnek más a feladata. Jogszabályok "javítása", megelőzés, fejlesztés. A honvédség nem tartozik hozzájuk. Nagyon lesarkítva: Polgári Védelem + Tűzoltóság = OKF (+gazdasági,jogi,kommunikációs,műszaki tevékenység, amikkel az előbbi 2-t irányítja). Ők osztják el a pénzt, döntenek pályázatokról. Ők nincsenek kint minden káresetnél, sőt: csak a kiemelt esetekhez mennek, akkor is irányítani.
2008. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A "szakértő" ellenvéleményeket megelőzve: tűzoltó vagyok (remélhetőleg hamarosan tiszt)


Lényegi válasz a kérdésedre: irodai munkára számíts.


Előző voltam.

2008. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm irodai munka? :( kicsit izgalmasabb dolgokra számitottam,dehát majdelvállik . Az utolsó hozzászólónak meg sok sikert a kinevezéshez vagy elöléptetés nem tudom hogyan működik ez ott :-))
2008. dec. 22. 21:47
 5/7 anonim válasza:

Szóval oda készülsz...

Mindenképpen belülről kell látni a dolgokat - szerintem.

Az biztos, hogy nem optimális a viszony az irányítók és irányítottak közt, de reménykedj - mi is reménykedünk, hogy ez javulni, optimalizálódni fog, mert elvileg ugyanazért dolgozik ott mindenki.

Kérdés: a gyomrod meddig fogja bírni, következő kérdés: tudsz-e tenni valamit azért, hogy ami rossz, jobb lehessen ?

2008. dec. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
no most mit értex az alatt hogy a gyomrom meddig fogja birni?? .....(elég erös) de az elöbb irták hogy ök nincsenek kint és irodai munkára számitsak akkor ott miért kell az erös gyomor?? remélem egyröl beszélűnk a ZMNE - védelmi igazgatás szakra szeretnék
2008. dec. 30. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:

2.-3. vagyok:


Szerintem az előző válaszoló leírta az erős gyomor magyarázatát. De kicsit kifejtve: "Egy OKF-es lopja a napot... keresi a nagy pénzeket(ami azért ebben a formában nem igaz), holott nem csinál semmit, így miatta keresnek rosszul a vonulósok... Nem tűzoltó, tüzet sem látott még és ő dönt..."

Találkozhatsz ilyen megítéléssel egy-egy új jogszabály után (amikhez talán semmi közöd, mert nem is azon a főosztályon dolgozol), esetleges elutasított pályázatot követően, vagy csak ráérő időben kitalált beszédtémában tűzoltók között.

És amint már írták: néha olyan döntést kell hoznod, ami után ehhez hasonló megjegyzésekre számíthatsz olyan emberektől, akik nem látnak bele a miért-be.


TISZTELET A KIVÉTELNEK a vonulós állományból, akik nem dobálóznak a szavakkal. És ne felejtsük el, hogy az "OKF-esek" száját ritkán hagyják el tűzoltókat becsmérlő mondatok. Közös a cél, bármennyire hihetetlen.

2009. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!