Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az orosz gáz előtt nem volt élet?

Az orosz gáz előtt nem volt élet?

Figyelt kérdés
Szerintem volt, megoldottak mindent, 500 éve is, most miért olyan nehéz függetlenedni tőlük? Magyarázza már el valaki, bár járatos vagyok a történelemben de ebben a témában nem. Szóval magyarázza már el valaki, hogy mondjuk a 19. században hogy fűtöttünk... Kivágták a fákat és eltüzelték, szerintem ennyire egyszerű... Több fa volt, vagy inkább csak arról van szó, hogy a nép akkor még hozzá juthatott mint közvagyon?

2022. szept. 27. 14:48
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
95%
De volt. Akkoriban még volt szovjet gáz.
2022. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nem a szovjez időre gondolok, hanem azelőttre. De ha már gáz, csak az Uralba van gáz, Németországban mondjuk nincs? Magas ez nekem
2022. szept. 27. 14:51
 3/36 anonim ***** válasza:
34%
Nem csak az Uralba. Van a GAZ-ba is.
2022. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%
Tudod, azóta van modern ipar, műtrágyagyártás, műanyaggyártás stb., és hát az otthonok sem úgy néznek ki, mint 200 éve. Az meg elég természetes volt, hogy az európai ipar részben a közeli és olcsó orosz nyersanyagokra épült, Ezt a természetes rendet zavarta meg most a háború és szankcióháború.
2022. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Lényeg az hogy nem értem miért nem lehet visszaállni a fára, szémre, vagyha modern akkor elektromos, termonukleáris fűtésre... Régen nem volt szipi szupi orosz vezetékes gáz, még se fagytunk meg, inkább éhezés volt, olyan hogy ne tudtak volna fűteni az emberek, ilyenre nem emlékszem.
2022. szept. 27. 14:55
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Az még a modernizáció előtt volt. A mai társadalmunk komolyan függ a fosszilis energiahordozóktól. Ennek nem feltétlenül kéne így lennie, és sok embernek nem lenne rosszabb, vagy egyenesen jobb lenne, de sajnos maguk se ismerik fel az érdekeiket.
2022. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
87%
Régen pl nem voltak többemeletes házak, megnézném hogy egy 10 emeletesben hogyan fűtesz egyedileg fával vagy szénnel.
2022. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Mert megduplázódott a népesség. Egy tél alatt Magyarország összes erdejét feltüzelnénk. Tudom te majd importálsz román fát. Jó, és a román mivel fűt? Hóddal?
2022. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
4-es az ipari részt értem, de olyan alapvető dolog mint az étkezés , fűtés nem kéne gondnak lenni 2022-ben, ez szégyen, nem csak Magyarországra, hanem egész Európára.
2022. szept. 27. 15:00
 10/36 anonim ***** válasza:
83%
#7: Voltak, megoldották máshogy. Ma is meg lehetne oldani, csak rosszabbul kéne élnünk, de azt nem akarja senki, pedig lehet, hogy jobb lenne mindenkinek.
2022. szept. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!