Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Népszámlálás online. Nekem is...

Népszámlálás online. Nekem is ki kell töltenem?

Figyelt kérdés
Én még nem dolgozom, legalábbis nem bejelentett helyen (itt-ott takarítok időseknél), az a következő évtől lesz. Apám kapott levelet, benne az online kitoltéshez szükséges kóddal. Ketten élünk a lakásban, az én nevemen van az ingatlan, ő a haszonélvező, és az ő nevére jönnek a csekkek. Én nem kaptam semmit. Ezek szerint elég, ha csak apám tölti ki, vagy azzal az egy kóddal nekem is ki kell töltenem?
2022. okt. 3. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Minden embernek ki kell tölteni, aki Magyarországon él.
2022. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Háztartásonként egy kód van. Beírjátok a kódot, majd megadjátok, hogy ezen a címen ketten vannak bejelentve. Megadod a két nevet, majd mind a ketten ki tudjátok tölteni.

Az mindegy, hogy jelenleg dolgozol-e vagy sem.

2022. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom.
2022. okt. 3. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

Eleve nem édesapád kapott „levelet”. Annyi a címzés, hogy „HIVATALOS ÉRTESÍTÉS”, és alatta a cím. Név a levélben sincs, csak az online kitöltéshez szükséges kód és tájékoztató.

Mindazokról kell személyes részt kitölteni, akik 2022. október 1-én azon a lakcímen éltek.

Az, hogy nem dolgozol, nem számít; ez nem vállalkozói, munkavállalói összeírás. Az már inkább számít, hogy kiskorú vagy-e (nem töltötted be a 18. életévet), mert akkor a lakcímen lakó bármelyik nagykorú személy is kitöltheti a te személyes részed, legalábbis az ő felelőssége, hogy ne maradj ki. Például egy kétéves gyerek nem csak hogy még nem dolgozik, de olvasni, írni se tud, mégis kell róla is kitöltött személyes rész.

2022. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!