Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Külföldön élek több mint 10...

Külföldön élek több mint 10 éve, viszont van egy lakatlan családi házam Magyarországon. Ki kell töltenem a (népszámláláshoz tartozó) lakáskérdőívet?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a népszámláláson nem kell résztvennem, mert külföldön van az állandó lakcímem, ideiglenes lakcímem meg nincs is.

Azt olvastam, hogy lakatlan üdülőkre vonatkozóan nem kell kitölteni a lakáskérdőívet, de ebben az esetben mi a kölünbség az én lakatlan családi házam és egy lakatlan üdülő között? Valaki aki hasonló cipőben van, és tudja mit hogyan, kérem világosítson fel. Köszönöm!



#népszámlálás #lakáskérdőív
2022. okt. 10. 09:08
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Romos ház? Vagy miért lakatlan? Ha jó állapotú, akkor nehezen fogják elhinni, hogy üresen áll. Feketén adod ki, ezért nem akarod beírni, hogy ki lakik ott?
2022. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Én úgy értelmeztem, hogy nem.

Hasonló a szitum, annyi különbséggel, hogy a szüleimé a ház, ők, még most is ott laknak, nekem csak bejelentett lakcimem van ott, ilyen-olyan okok miatt, de már 8 éve kint élek. Elvileg nekem sem kell!

2022. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A családi házra ki kell tölteni a ház adatival, de a lakók részét nem, mert nem lakja senki.
2022. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Értem, hogy miért kételkedsz, de nem ez az oka. Azért lakatlan mert majd vissza szeretnék költözni Magyarországra, és mivel még csak pár hónapja vettem a házat, még felújítás alatt van. Ezért lakatlan.


2. válaszoló: Állandó vagy ideiglenesre vagy ott bejelentve. Én se jelentettem be vag 2 évig aztán beparáztam, hogy mi lesz ha azt hiszik, hogy én mindvégig ott laktam és benyújtják a számlát az "elmaradt" TB-re. Elébe mentem a dolgoknak, kijelentkeztem Magyarországról (kb 2 év késéssel) és csatoltam nekik a külfőldön fizetett TB-s iratokat.


3. Válaszoló: Köszönöm az infót! Akkor ezek szerint ki kell töltenem. De akkor is fenn áll a kérdés, hogy ennyiből miért nem foghatom rá a házra hogy az nekem a lakatlan üdülőm, és meg lenne oldva annyiból. Vagy üdülők hivatolas máshogy vannak besorolva? Bocsi ha nagyon hülye a kérdés

2022. okt. 10. 09:36
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

2es, vagyok, a TB az külön megy, semmi köze a bejelentett lakcimedhez.

Nekem állandó lakcimem, de 8 éve nem fizettem, se TB-t se bámrilyen más adót otthon. Én a TAJ számomam inaktiváltattam annak idején, mikor külföldön is lett biztositásom!


A honlapon elvileg úgy van, hogy, aki 1 évnél hosszabb ideig él külföldön, annak nem szükséges részt venni a népszámláláson és a kérdőiven!

2022. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
4: azt hittem, 10 éve áll lakatlanul a ház, de így érthető
2022. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!