Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Népszámlálás online kitöltésén...

Népszámlálás online kitöltésénél több ismerősöm is belefutott abba, hogy a 18 év alatti gyerekénél nem tudott továbblépni az iskolai végzettség kérdésről, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
A válaszok mindegyike érettségi vagy magasabb végzettségű fok, miközben a gyerek pl még csak 16 éves, akinek általános iskolai jelenleg a végzettsége. A legtöbben itt úgy jártam el, mintha már elvégezte volna az érettségit adó iskolát, amire kiírta, hogy hoppá! a gyerek még csak 16, csak kivételes esetben lehet érettségije, de így legalább tovább lehetett haladni. Ez a kitöltő ismerőseim vagy a program hibája?

2022. okt. 16. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Az a gond, hogy nem katonaviselt.
2022. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Az egész egy rakás ürülék, az!
2022. okt. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Az, hogy hazudni akartak.
2022. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Senki nem akart hazudni.

Másképp teszem fel a kérdést. Ha valaki olvassa ezt, akinek van 18 évnél fiatalabb gyerekeke és kitöltötte online a népszámlálást, nem akadt el ugyanennél a pontnál?

2022. okt. 16. 18:39
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Szomorú, hogy nem ismered a végzettség szó jelentését.
2022. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kitöltötted?
2022. okt. 16. 18:57
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Van egy olyan kérdés, hogy ön jelenleg tanul-e. Az helyesen lett megválaszolva? Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a végzettségre vonatkozó kérdések előjöjjenek, ha azt jelölöd, hogy a gyerek pl. általános iskolás. Ha esetleg mégis, akkor meg gondolom tovább lehet lépni anélkül, hogy bármelyik opciót megjelölnéd. Egyszerűen nem pipálod be egyiket sem. Elvégre vannak felnőtt emberek, akik csak úgy otthagyták az iskolát annak idején, nekik sem kötelező kiválasztaniuk valamit.
2022. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akadtunk el.

Több fokozat is volt, már nem emlékszem pontosan, de az általános iskola is több osztálycsoportra volt tagolva. Az ötödikes unokámnál is tudtunk megfelelőt bejelölni, és az elsős szakközép-iskolásnál is. (Utóbbinál emlékszem, hogy 8. osztály lett legmagasabb iskolai végzettségként jelölve, másikuknál már nem emlékszem, és nem is tudom megnézni a honlapon a mintát, mert ahogy számítani lehetett az utolsó órás rohamra, be is következett, és nem érhető el a honlap, csak erről egy tájékoztató szöveg.)

2022. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindkét ismerősöm egyetemet végzett, elvileg nem idióták, ezért is kérdeztem itt rá, de akkor ezek szerint figyelmetlenek és/vagy türelmetlenek voltak. Ezen ma össze is vesztünk. Én biztos visszalépkedtem volna egy korábbi ponthoz, hogy elkerüljem ezt a "zsákutcát", náluk az volt a szempont, hogy mielőbb letudják a dolgot.

De bennem azért felmerül ezzel kapcsolatban, hogy még hányan nézhették be, ha csak én kettőről is tudok. Túlbiztosíthatták volna azzal, hogy itt van egy olyan gomb, "általános iskola", és akkor egyúttal visszaküldte volna őket a korábbi rossz válaszukhoz, mert valamit akkor ehhez korábban el kellett rontaniuk ezek szerint.

2022. okt. 16. 23:09
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

↪ [A válaszok mindegyike érettségi vagy magasabb végzettségű fok, miközben a gyerek pl még csak 16 éves, akinek általános iskolai jelenleg a végzettsége.]


Az első kérdés az, hogy „Jár bölcsődébe, óvodába, iskolába?”

Két oszlop van. A baloldali a) jelöléssel 0-8 éves vastagbetűs feliratú, a jobboldali b) jelöléssel 9 éves, vagy annál idősebb.

16 évesnél a b) oszlopban kellett jelölni.

▬ Ha nem jár iskolába a jelölt válasz, és a születési idejéből számított életkora alapján 9-17 éves, akkor ugrik arra a kérdésre, hogy „Mi a legmagasabb befejezett iskolai végzettsége?” 4 válaszlehetőség van:

• nincs iskolai végzettsége (az általános, elemi iskola első osztályát sem fejezte be)

• általános (elemi, polgári) iskola 1–7. osztály, évfolyam

• általános (elemi, polgári) iskola 8. osztály, évfolyam

• szakképzettség érettségi bizonyítvány nélkül (pl. szakmunkásképző iskolai, szakiskolai bizonyítvány)

Mai 16 éveseknél nagyon ritka, hogy az általános iskola első osztályát sem végezte el. Osztályismétlés(ek) miatt lehet, hogy még csak az 1-7. osztály valamelyikét fejezte be. A többség befejezte a 8. osztályt. 16 éves még nem, de 17 éves már lehet, hogy érettségi nélküli szakmunkásképzőt, szakiskolát végzett. Mindezekre van válaszjelölési lehetőség.


▬ Ha 9-17 évesnél azt jelölik, hogy tanul, akkor máshova ugrik, attól függően, hogy mit jelöltek be a lehetőségek közül:

• alapfokú (általános iskola 1-8. évfolyam vagy gimnázium 5-8. évfolyam) képzésre jár,

• középfokú (érettségi nélküli, érettségit adó vagy arra épülő) képzésre jár,

• felsőfokú képzésre jár.

A jelöléstől függő kérdéshez ugrik, és a tanulással kapcsolatban kérdez.


Kb. egy hét eltéréssel töltöttem ki két család adatait. A sajátban egy középiskolás és egy egyetemista, a szomszédban, ahol megkértek rá, hogy segítsek, egy óvodás, és két általános iskolás gyerek van. Gond nélkül lehetett kitölteni mindkét lakáshoz tartozó kérdőívet.

2022. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!