Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fideszesek, ti mivel magyarázz...

Fideszesek, ti mivel magyarázzátok azt, hogy a szintén jobboldali keresztény lengyelek akik szintén szívtak a ruszkik miatt régen, szívből gyűlölik őket és mindenben támogatják ukrajnát?

Figyelt kérdés

Most komolyan, egy kicsit sem gyanús még ezek után sem, hogy a fidesz egyáltalán nem hazafi és csak így nyer magának választókat? Sőt, én szeretem a hazámat és számomra aki az oroszokat támogatja a történelmünk után az egyenest hazaáruló...



Ne gyertek azzal, hogy mi volt nagyon régen, mert a ruszkik 89-ig itt voltak, a nyugat pedig azóta csak segített nekünk vagy semleges volt.



2022. okt. 18. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lengyelek nagyobb oroszgyűlöletének több oka van:


- közvetlen határ, élesebb ellentétek

- sokan azt hiszik, az oroszok ölték meg egyik politikusukat (Lech Kaczyński) 2010-ben

- Katyn, na az tényleg durva volt

2022. okt. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Miért kellene nekünk azt bármilyen módon magyarázni, hogy a lengyelek utálják az oroszokat? (A katyini vérengzés ismeretében ez nem meglepő.) Attól, hogy 2 ország évszázadok óta jóban van egymással, még nem kell mindenbe egyetértenie és mindenről ugyanazt gondolnia. Az pedig végképp nem világos, hogy a Fidesz hogy nyer ezzel magának választókat. Nyilván tudsz róla, hogy Novák Katalin is elítélte az orosz agressziót, illetve hogy a magyar kormány másfél millió ukrán menekültet fogadott be a háború kezdete óta. Nem támogatjuk Oroszországot. Üzletelünk velük, mint egész Európa.
2022. okt. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

"illetve hogy a magyar kormány másfél millió ukrán menekültet fogadott be a háború kezdete óta."


Szerintem ezt engedjétek el. A magyar kormány lófszt sem fogadott be, nem hogy másfél millió menekültet. Amikor megindultak a menekültek akkor a civileken kívül senki nem volt a határon napokig sőt... aztán a főni lehelikopterezett..


Undorító és szánalmas ez a folyamatos hazudozás.

2022. okt. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

#3: Tájékozódj!

[link]

2022. okt. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
3: Nem az kérdés, hányan állnak a határon, hanem hogy mi történik az ország belsejében. A menekültek nem maradnak a határon. Amúgy a kérdés a lengyelekről szól, szánalmas és undorító fröcsögésednek itt semmi helye.
2022. okt. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Attól hogy valaki jobboldali még nem feltétlenül szereti ugyanazt, gondolkozik ugyanúgy. A lengyeleknek - ahogy az #1-es is írta - ezernyi oka van hogy ferde szemmel nézzen a ruszkikra, akár jobb, akár baloldali.

Az angol jobbolaliak meg az ír jobboldaliakat nem szeretik (és viszont), pedig ugyanúgy jobboldali mindkettő.

2022. okt. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Ez is egy akkora hatalmas csúsztatás, amit a 3-mas libbant ír, hogy már unalmas cáfolni mindig. Én, aki a határ mellett lakik, kicsit jobban tudom hogy mennek itt a dolgok.

Ezt mióta megírta valamelyik agyalágyult dezinformátor média, nem győzitek szajkózni, holott egy nagy kamu.

2022. okt. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Jajaja, mi befogadtunk egy budapestnyi menekültet, akiket az elszállasolt öö hol is?

Az ukrán menekültek sem maradtak Magyarországon, hanem leléptek nyugatra...

2022. okt. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell fideszesnek lenni, hogy megmagyarázzuk.

A lengyelek történelmi okokból mondhatni zsigerből utálják az oroszokat. Ahogy írták, nem csak a szovjet érdekszféra, hanem többször felosztották őket, Molotov-Ribbentrop paktum, Katyn, aztán most néhány éve a lengyel elnök gépének lezuhanása azóta sem tiszta teljesen...

Ezenkívül Lengyelországnak fontos az USA támogatása, ahogy egyébként az USA-nak is Lengyelország. A lengyelek ennek a régiónak a vezető hatalma, népességét, gazdasági erejét tekintve is ez erre predesztinálja őket. Ha minket támogatna ebben az USA, de nem fog, mert mi jóval kisebb ország vagyunk, akkor mi is így politizálnánk.

2022. okt. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

#7:

"Én, aki a határ mellett lakik, kicsit jobban tudom hogy mennek itt a dolgok."


Igen? Ti fogadtátok be a másfél millió menekültet? Melyik településen?

2022. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!