Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon a kormány...

Magyarországon a kormány miért nem támogatja a környezet kímélő hőszivattyús rendszerek telepítését? Pl 5%-ra csökkentett áfa stb...

Figyelt kérdés

2022. dec. 16. 15:46
 1/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nem látják szerintem ebben a bizniszt.
2022. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Mert az ún. nemzethy tőkésosztálynak (vagyis Lölőnek és Tiborczéknak) nincs hőszivattyús vállalkozása.
2022. dec. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Már több szakértő írta, hogy azért lehetetlenítik el a megújuló rendszereket, hogy ne az jöjjön ki, hogy Paks 2 nem éri meg. Mindenáron meg akarják építeni, nem nehéz kitalálni, miért. (Pénz a zsebbe.)
2022. dec. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem védem az államot, de azért érdemes ezt kicsit komplexebben nézni. Tegyük fel, hogy már meglévő házadban cserélnéd le a gázfűtést hőszivattyúsra. Utána evben csecse, takarékos, környezetbarát fűtésed van. Vagy mégsem?


Ha ezt csinálják sokan, akkor lecsökken a lakossági gázfogyasztás, cserébe megnő az elektromos áram igény. Miből tudja az MVM a nagyobb eletromos igényt fedezni? Valószínűleg importból, ami jó drága lesz, és könnyen lehet, hogy gáz-, vagy szénerőműben állították elő. Szóval ahelyett, hogy elégetnéd a gázt, valaki más elégeti, elektromos áramot csinál belőle, ráteszi a hasznot, és nagy veszteséggel eljuttatja hozzád, hogy te újból hőt csinálj belőle. Nem nagy biznisz, és nem is környezetbarát.


Ha cserébe hozzávesszük, hogy a villamos hálózatot is fejleszteni kell hozzá, meg le kell gyártani egy valag hőszivattyút, ami szintén energiaigényes, amit szintén elő kell állítani, cserébe azzal, hogy csak úgy hagyod, ahogy volt, akkor még rosszabb a képlet. Szóval az új házak építésekor abszolút megérős a hőszivattyú, de egy meglévő rendszer cseréje már nem biztos.


Ennél sokkal jobb irány, ha csak szimplán a fogyasztást szorítod le, mert az el nem fogyasztott energiát mindegy, hogy mennyire környezetbarátan nem állították elő, úgyhogy inkább az a kérdés, hogy arra hogyan lehetne több támogatást nyújtani.

2022. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Azt támogatják amiből tudnak pénzt lopni.
2022. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem gázzal, fával fűtjük a lakást. Mivel a cserépkályha és a kandalló is majd lassan cserére szorul és a tűzifa ára az egekbe szökik, ezért gondolkodom egy padlófűtéses hőszivattyús rendszer kiépítésén.

Úgy tudom hogy a legtöbb nálunk kapható hőszivattyút külföldön gyártják

2022. dec. 16. 16:35
 7/8 anonim ***** válasza:

"ezért gondolkodom egy padlófűtéses hőszivattyús rendszer kiépítésén"


Ja, félre ne érts, szerintem király dolog, csináld. Én is szeretnék hőszivattyús fűtést, csak azt írtam, hogy árnyaltabb kérdéskör ez, mint ahogy sokan gondolják, és kormányzati szempontból nem biztos, hogy az lenne a tökéletes megoldás.

2022. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, persze értem a lényeget. Csak már Romániában és nyugaton is egyre több helyen támogatják és ebből kifolyólag következtettem arra hogy esetleg célszerű lenne nálunk is
2022. dec. 17. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!