Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha nem töltöttem ki a népszáml...

Ha nem töltöttem ki a népszámlálást, azt kinél tudom jelezni? Lehet pótolni?

Figyelt kérdés

Vagy ilyenkor mivan?

Mi elköltöztünk, mikor ez az egész kezdődött és nem kaptunk levelet az új címre. Viszont számlálóbiztos se jött. Hívtam őket, mondták várjam. De nem jött. :/


2023. jan. 19. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem jelezném a helyedben, mert szép bírság jár érte.

Már jó régen vége van.

Online korlátlan számban lehetett kódot kérni; azonnal érkezett. Úgyhogy a levél elmaradásával nem tudod kimenteni magad.

Ráadásul három lehetőség volt időben egymásután: online kitölteni, számlálóbiztossal kitöltetni, és ha egyik se jött össze, akkor volt időszak a helyi jegyzőnél történő kitöltésre. Mivel nem mentél oda, mindegy, hogy nem kaptál levelet (bár ez az online kódigénylés lehetősége miatt amúgy sem alapos kifogás), és hogy nem ment számlálóbiztos.


Ha nem ment számlálóbiztos, akkor nem vették észre, hogy hiányzol, hiányoztok.

Ha jelentkezel, azzal nem szerzel jó pontot, viszont felhívod magadra a figyelmet. Arra nem tudom, milyen magyarázatot tudsz adni nekik, hogy a jegyzőhöz se mentél. Azon kívül, hogy nem tudtál róla; kellett volna, annyi hír volt róla.


De, a te döntésed.

2023. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!