Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az ideológiám?

Mi az ideológiám?

Figyelt kérdés
Személy szerint, én az osztálynélküli, egyenlő társadalom blah blah blah -t tartom a legideálisabbnak s ezért könnyen mondhatnám, hogy kommunista vagyok viszont tudatában vagyok, hogy a társadalom attitűdje jelen pillanatában nem képes egy ilyen radikális változásra a rendszerben s ezért a szociáldemokrácia sokkal reálisabb számomra… Most akkor “hallgassak a szívemre” vagy a “fejemre” ideológia választásnál?

2023. febr. 21. 16:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lásd be, hogy a természetben, a természeti népeknél, mindenhol hierarchia van, tehát a tökéletes egyenlőség nem létezik, természetellenes, nem megvalósítható.
2023. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogy állsz az alábbiakkal:

-Állam szerepe mekkora legyen? Most akkor az állam irányítsa a gazdaságot? És a gazdaságon kívüli dolgokat, pl. kultúrát is az állam diktálja?

-A te ideológiádnak megfelelő párt kormányozzon minden áron, vagy legyen leváltható? Legyen "proletárdiktatúra", vagy inkább demokrácia?

-Egyetértesz azzal, hogy a "múltat végleg eltörölni"? Tehát hogy a társadalmat újra kell gondolni, és a kialakult nemzeteket, vallásokat, hagyományokat, filozófiát, klasszikus művészeti irányzatokat stb. el kell vetni és mindenből új kell? Ha igen, mi legyen a mértéke: az egész társadalom kötelezően tegyen így, vagy csak aki akar?

-Internacionalizmusról mi a véleményed? Világ proletárjai egyesüljenek? Vagy azért van létjogosultsága a nemzeti hovatartozásnak is.

-Tulajdonképpen mi a végcél? Fejlődés és technokrácia (pl. a Szovjet Unió a világűr "meghódítását" fontos presztízskérdésnek tekintette), vagy pedig ilyen hippi önfenntartó gazdálkodó kommunák létrehozása, ami pont az ellentétje a technokráciának? Esetleg valami más?

2023. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!