Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az usa miért buktatta meg a...

Az usa miért buktatta meg a demokráciát egyiptomban?

Figyelt kérdés
[link]
2023. máj. 9. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Mindennek oka van.
2023. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Mert az egyiptomi vezetés nem akarta feltétel nélkül kiszolgálni őket. Emiatt szoktak megbuktatni kormányokat és megtámadni országokat.
2023. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"... volt egy darabig demokrácia, azt az Egyesült Államok szüntette meg, hogy az egyiptomi hadsereget ráuszította a demokratikusan megválasztott muzulmán testvériség nevű csoportra és eltávolította őket ezen keresztül..."


Most őszintén: egyikőtöknek sem gyanús, hogy az USA nem parancsol az egyiptomi hadseregnek? Tényleg bármilyen f.szságot elhisztek?

2023. máj. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert nem volt demokracia. Van egyiptomi ismerosom aki azert volt bortonben evekig mert az abortuszrol irt szakdolgozatot, es eleg sok ismerose szinten bekerult akik bekesen protestaltak, kritikat fogalmaztak meg a kormannyal szemben stb. Az arab tavasz utan tettek engedmenyeket de mostanra mehint majdnem igyanott tartunk ahol elotte.
2023. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, megnézted-e a videót, hogy egy rövid ideig volt demokrácia, mert az usa azután megbuktatta!


Az ismerősöddel is pontosan akkor történt ez?

2023. máj. 22. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, mesélek neked egy másik univerzumot, amiben ez az egész mese teljesen máskéooen zajlott. Abban a mesében Egyiptom első demokratikusan megválasztott elnökének, Morszinak az egyik első lépése az elnöki pozíció teljhatalmának megerősítése volt, ami nem kifejezetten demokratikus lépés. Hogy ez amiatt volt, mert a diktatúrából fennmaradt korrupt hadsereggel szemben nem bírt máshogyan, vagy mert maga is egy diktátor volt, azt én nem tudom. A lényeg az, hogy a csávóval szemben így egyszerre rágott be a nép és a hadsereg, és a sereg a népre hivatkozva tudta megpuccsolni.


Tudom, hogy ez nem olyan izgalmas, mint egy gagyi vetített ppt előtt mese az USA nagy háttérösszeesküvéséről, de én adnék egy esély annak a gondolatnak, hogy tüntetések és felkelések az USA nélkül is előfordulnak, főleg ott, ahol máshogyan nem lehet megbuktatni egy vezetőt.

2023. máj. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.

Majd, hogyha te is szakértő leszel és összeállitasz egy ilyen videót, amit belinkeltem talán átgondolom, de jelenleg te egy gyks kis anonim senki vagy nekem!

2023. máj. 22. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:

"Majd, hogyha te is szakértő leszel és összeállitasz egy ilyen videót, amit belinkeltem talán átgondolom"


Igazából kb megtehetném, mert szerintem ennyire vagyok szakértő, mint ez a csávó. Próbáltam rákeresni erre az emberre. A források, amiket találtam:


1: a Libri oldalán kiderül, hogy van egy könyve a Hidegháború és még 30 év címmel. Mondom, na, érdekel.


2: a könyv kiadója a Smaragd kiadó, amiről az derült ki, hogy amatőr írók szerzői jellegű kiadásával foglalkoznak. Csupa lelkes, kezdő író van náluk, senki profi. A kiadó oldalán van róla egy oldal, ahol "államigazgatási szakemberként" hivatkozik magára. Van egy link a saját honlapjára, illetve egy "könyveim" link, ami üres oldalra hivatkozik.


3: a youtube csatornáján benyomtam egy angol nyelvű videót, amin szakértőnk fülsértő hunglish akcentusával úgy mutatkozik be, mint "magyar ellenzéki politikus".


4: gondoltam, rákeresek fb-on, ahol pedig két munkahely van nála megjelölve: egy ügyvédi iroda és egy tánccsoport. A fb oldalát böngészgetve találhatunk egyébként Orbánellenes, Amerikaellenes, Oroszországellenes, oltásellenes, csupa-csupa ellenes tartalmat. Meg büszke posztokat a következő Salsa tanfolyamáról is.


Ez a srác egy lelkes amatőr, nem szakértő. Pontosan ugyanúgy a laikus véleményét tolja, ahogyan én is, mindössze annyi a különbség, hogy ő annyira komolyan vette magát, hogy kvázi saját költségen megjelentetett egy könyvet is belőle, én meg csak itt tépem a számat. A véleménye ettől nem relevánsabb, mint a tiéd, vagy az enyém.

2023. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!