Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Romániának miért kell annyira...

Romániának miért kell annyira Moldova?

Figyelt kérdés

Moldova egy fejletlen kis szegény ország, Európa szégyene, a legfejletlenebb országok közé tartozik, Moszkvára Istenként néznek. Mégis miért kell Romániának az a terület? Egy ideig hozzájuk tartozott, a két világháború között, de akkor más volt a helyzet.

Egyébként Oroszországnak is kellene az a terület, de minek akarják annyira?


2010. okt. 18. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Miért ne kéne nekik egy olyan ország, aminek a lakosságának a 90%-a román és azok többsége moldáv-román kettős állampolgár?

Magyarországnak miért kell Erdély meg a Vajdaság?

Hozzánk képest az is fejletlen és elmaradott.

2010. okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ideológiai okokból kell nekik.


A moldávok úgy érzik, eléggé eltávolodtak a románoktól ahhoz, hogy külön nemzet legyenek, a románok viszont azt vallják, hogy a moldávok is románok, mert ők nem érzik annyira különbnek őket, és meg akarják valósítani régi vágyukat Nagy-Romániát.


Olyan ez, mint Ukrajnában a ruszinok helyzete. Ukrajnán kívül a világ minden országa elismerte, hogy a ruszinok eléggé különböznek az ukránoktól ahhoz, hogy külön nép legyenek, de Ukrajna ezt nem ismeri el.

2010. okt. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

"A moldávok úgy érzik, eléggé eltávolodtak a románoktól ahhoz, hogy külön nemzet legyenek"


Miért éreznék?

Ők igenis románnak vallják magukat és Románia része akarnak lenni.

Máskülönben miért vették volna fel tömegesen a román állampolgárságot az első adandó alkalommal?

2010. okt. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Moldvában románok laknak és szeretnének a testvéreikkel élni,ez természetes.Az nem természetes,hogy a magyarok nem akarják és lenézik a határontúli magyarokat.
2010. okt. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Attól hogy X román és Y is román, még nem biztos hogy X és Y testvérek.
2010. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Nekünk mindenáron Románia megsemmisítésén kell ügyködnünk. Nem szabad, hogy egyesüljenek meg ha mind ketten akarják is. Minden adandó alkalommal keresztbe kell tenni az oláh kutyáknak amíg nem tanulnak a leckéből, hogy a maygarokkal ne kezdjenek ki!
2010. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
*magyarokkal
2010. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 21:56!

Ha nem tévedek, te egy másik kérdésnél pont azt antimagyaroztad le, aki nem hajlandó tűzön-vízen át harcolni a teljes Trianon előtti Magyarország visszaállításáért.

Akkor hogy is van ez?

Működik a kettősmércE?

Ez, barátocskám, durva nagy rasszizmus.

Ha a magyarok megérdemlik a teljes etnikum egy országba egyesítését, akkor a románok miért nem?

2010. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

ma 22:03


Ez csak az én magánvéleményem volt, de az antimagyaros kérdésnél már tisztáztam, hogy én megelégednék a a magyarlakta területekkel is, de nekünk jogunk van a Trianon előtti határokhoz (amit minél előbb érvényesíteni kell).


A románok azon cselekedeteikkel amit a magyarok ellen követtek el szerintem kiérdemelték, hogy Magyarország soha semmilyen támogatást ne nyújtson nekik. Egyébként ajánlom a román himnusz szövegének áttanulmányozását, ha már én vagyok a gonosz rasszista.

2010. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az állítólagos jogot vitassuk meg ott!

De akkor egy kérdés: A románoknak ilyen alapon miért ne lenne joga Moldáviára?

Az téged miért bánt?


"A románok azon cselekedeteikkel amit a magyarok ellen követtek el szerintem kiérdemelték, hogy Magyarország soha semmilyen támogatást ne nyújtson nekik."


Még ha ezt el is fogadjuk. Csak a mi támogatásunkkal kaphatnák meg Moldáviát?

Ennek mi köze az egészhez?

Azt senki nem kérte, hogy álljunk ki azért, hogy ők megkapják. A kérdés csak az volt, hogy miért kell nekik.


"Egyébként ajánlom a román himnusz szövegének áttanulmányozását, ha már én vagyok a gonosz rasszista."


És ja a románok a kútba ugranak, akkor te is utánuk ugrassz?

Az hogy ők olyanok, feljogosít, hogy te is olyan, sőt, mégolynabb legyél?

2010. okt. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!