Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van, aki úgy érez, mint én,...

Van, aki úgy érez, mint én, hogy sohasem fog szavazni, mert nem érdekli a politika?

Figyelt kérdés

Lesz*rom az egész politikát, úgy ahogy van. Nem érdekelnek a nézetek, a kapzsi, kicsinyes emberek játékai, az éretlen emberiség marakodása a több területért meg a több pénzért, olyan fogalmakért és dolgokért, amiket ő maga vezet be és talál ki. Nem érdekelnek a vallások meg a történelmi viták; ezek mind az ember "sötét oldalához" tartoznak, az állati énhez, amit még az ösztönök irányítanak. A vallásokról az a véleményem: amikor azt kérdezed valakitől: te melyik vallásban hiszel?, valójában azt kérdezed "te melyik halál-utáni-történés - teóriától félsz a leginkább? Gondoljátok, hogy lenne vallás, ha mindent tudnánk a halálról? Azért alakult ki, mert még mindig félünk az ismeretlentől.

A történelmről a véleményem pedig: számomra nem más az egész, mint a hülye emberek marakodásának története, amiket évszámokkal (számunkra felesleges memoriterekkel, melyek hátráltatják a kreativitást) nehezítenek. Nem érdekel, hogy melyik nagyzási mániában szenvedő, magát milyen vezérnek nevező egyszerű barom mikor melyik csoport élére állt és mikor döntött úgy, hogy most csatát kell vívni. A vezetőknek épp az a bajuk, hogy nem gondolkodnak a másik oldalról. A történelem bebizonytotta, hogy egy leigázott nemzet se hagyja magát, előbb-utóbb minden uralom megdől.

Szóval nem érdekel a hülye emberek marakodásának bonyolult története, ami számomra a történelmet jelenti. Azt mondjátok azért fontos, hogy tanuljunk belőle? A legfontosabbat mégse tanultuk meg: addig nem lesz sehol béke, amíg az emberek nem tanulnak meg felejteni, és nem jönnek rá, hogy nincs értelme magukra erőltetni nemzeteket meg eszméket.

És ezzel vissza is kanyarodtunk a politikához: ezzel is úgy vagyok, hogy most éppen a demokráciában élünk, ami köztudottan nem jó csak azért tartós, mert "ennél jobbat eddig még nem találtak ki." Sose lesz itt se teljes boldogság, a demokrácia is csak a többség uralma a kisebbség felett. És nem érdekelnek a pártok, a hazugságok, a nagy eszmék, meg az országok érdekei. Nem hinném, hogy a határtól 6km-re élő ember gondolkodása jobban különbözne az enyémtől, mint az adott országban élő polgártársamé, csak azért, mert más országban él.

Nem hiszem, hogy valaha is fogok szavazni... távol állónak érzem magamtól ezt a világ- és gondolkodásrendszert. Én csak a természetben hiszek, mert a természetben mindennek rendje van, és jó rendszerként működik. A mi törvényeink időlegesek, előbb-utóbb megváltoznak, arról nem beszélve, hogy országonként változnak, buta hagyományok és sokszor buta emberek találták ki őket, és csak addig léteznek, amíg hiszünk bennük. Nincs olyan, hogy "igazság", mert túlságosan szubjektív. A természet törvényei viszont maga az igazság, nem lehet őket megkerülni, mert nem emberek találták ki őket: egy kő akkor is a Föld középpontja felé fog esni, ha innen dobod le és akkor is, ha a Himalájáról és nem érdekli a származásod meg az életkorod.


Na de elkalandoztam az eredeti kérdéstől, de legalább bemutattam rövidítve (bár az itteni keretek között elég hosszan) a világnézetemet. A lényeg, hog nem érekel a politika. Várom sok-sok közönséges, fújoló ember, a náhény kétkedő és a (szerencsés esetben) 1-2 hozzám hasonló csodabogár kommentjeit!:D


2010. nov. 27. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, csak direkt csak szélsőséges pártokra fogok szavazni a hecc kedvéért, akár kommunista, akár szélsőjobbos akár anarchista
2010. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond, ha nem érdekel és nem mész szavazni. Csak két dolog:

- ne elégedetlenkedj, mert nem tettél ellene semmit.

- ne mondd, hogy nem ezt ígérték, mert nem tettél ellene semmit.

2010. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kicsit eltúlozod mikor kijeleted, hogy csodabogár vagy.....


Tudod egyáltalán mi a politka, miért létezik?

Nem akarok egy hozzád hasonló "csodabogárral" vitatkoni, ezért csak 1 megjegyzés ehhez.Nem attól okos valaki, hogy ráébred milyen a mai politika(ezt mindenki tudja, így hát nem nagy dolog), hanem hogy a különböző alternatívák közül megtalálja azt, amelyik a legtöbb pozitívummal és legkevesebb negatívummal jár.Ezért (is)kell a politikát napról-napra figyelni.

2010. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2.: Nem fogok:D


3. Azt hiszem, tudom, mi a politika: egy olyan tudomány, ami ami az emberek döntéshozó társadalommá szervezésének különböző módjait vizsgálgatja és igyekszik megvalósítani az egyéni és csoportok érdekeit szem előtt tartva. Én kapásból valami ilyesmit mondanék, (ezt most írtam), de lehet, hogy egy szótárban teljesen más a meghatározás.


A pozítívum meg a negatívum elég belső megítélsű dolog: te mást tartasz esetleg jónak, mint én. A sáskajárás az én szempontomból jó, a sáskáknak rossz. Ha ők is gondolkodó lények lennének és szavazhatnának a sáskajárás eltörléséről, másra szavaznának, mint én.


Megértem, ha nem akarsz velem vitázni, de ha nem vagyok fárasztó, akkor nyugodtan, mert értelmes emberek szerintem indulatok nélkül is megbeszélhetik a nézeteiket.

2010. nov. 27. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem akarok veled vitázni, mert sok ilyen emberrel találkozok mint te, és az ilyenek sosem képesek felfogni bizonyos dolgokat.Most is amit írtam már rosszul értelmezed, vagy legalábbis hülyének tetteted magad és nincs kedvem ugyanazt 6féleképpen leírni.A tanulmányaimat "átszövi" a politika így valamennyire értek is hozzá.Hozzád képest legalábbis sokkal jobban.

Plusz én már átestem azon a lázadó korszakomon ami te épp most vagy.

2010. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem érdekelnek a nézetek"

Akkor miről is akarsz te vitatkozni? :D

2010. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy mindenki más, én is elégedetlen vagyok a helyzettel, ennek ellenére mindig elmegyek szavazni, azon egyszerű okból, mert ha nem veszek részt ilyen szinten a döntéshozásban, nem nyilvánítok véleményt, azzal másokra bízom a döntést, és ha így teszek, akkor mégis milyen alapon szidhatnám a politikát?
2010. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!