Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért verik át az ember...

Miért verik át az ember gyerekét azzal, hogy felveszik dolgozni, kiváltatnak vele mindent (erkölcsi, start kártya, orvosi vizsgálatok stb. ), majd közlik vele mégsem veszik fel? Lehet e jogorvoslattal élni?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben miért nem lehet a start kártyát vissza adni, miért ketyeg az idő és fogynak a hónapok?
2010. dec. 1. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Így én is jártam már, bár akkor még start kártya nem létezett, de több olyan dolgot kértek ami pénzbe került, aztán beintettek.
2010. dec. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
legközelebb kérsz munkaszerződést, előmunkaszerződést vagy szándéknyilatkozatot a munkáltatótól ;)
2010. dec. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert így kényelmesebb nekik! :-( Így sosem leszünk versenyképes ország...
2010. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van,ahogy a második mondja!Úgy látszik,ha szemétkedésről van szó,a munkáltatóknak kifogyhatatlan az ötlettáruk.

Nem tudom,mi az üzlet nekik abban,hogy az ilyen húzásokkal elcseszik az embernek a startkártya lehetőségét is.Ők beintenek,a hónapok telnek,a kártya meg lejár használatlanul.

Rafináltnak kell lenni velük!És ha nem vesz fel,menj a munkaügyi központba és mondd el,mi történt,szólj,hogy a kiváltott kártyát nem tudod használni,kérj tanácsot.

2010. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"legközelebb kérsz munkaszerződést, előmunkaszerződést vagy szándéknyilatkozatot a munkáltatótól ;)"


Persze, meg morális igazolványt, ujjlenyomatot, békeszerződést, húgymintát, székletvizsgálatot, meg anyámkínját is...


Nézd, az a lényege az egésznek, hogy semmit nem látnak az emberben ezek, csak haszonállatot (régen még azokat is családtagként szerették), akivel ki lehet cseszni és szemetesbe lehet dobni, ha éppen nincsen szükségük rá (a volt barátnőmre emlékeztetnek).


Ez van. Ez ellen csak úgy lehetne tenni, ha egy igazságosabb rendszerben élnénk, de azért harcolni kéne pár tízezer embernek, amennyit sajnos nem tudsz úgysem összeszedni, mert annyian nincsenek, akik tényleg tennének is a változásért. Még azok sem jönnek, akik egyébként becsületesek, mert sajnos a becsületes emberek általában mimózák is.

2010. dec. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert b*zik.
2010. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is jártam hasonlóképp, bár engem 2 hónapig még dolgoztattak is, nekik így kényelmesebb, mert próbaidőre kapnak valami támogatást, csak ezzel a dolgozót nem segítik ki. Sőt, mondok "jobbat", olvastam a topjob karrier blogján egy esetet, egy takarító vállalat sorozatosan megszűnik - újra alakul, és a dolgozói mindig próbaidőn vannak évek óta, egyik dolgozó úgy járt pórul, hogy pont egy ilyen átalakulás során került kórházba, és végül "próbaidő alatt" (sok év után) szabadultak meg tőle minden nélkül, és arra fogták, hogy "próbaidő" (ő meg nem nagyon tehetett mást, sajnos kellett a munka, sok dolgozó nem válogathat a munkahelyek között)...
2010. dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt az a gáz, hogy így elszekszuálták ezt az országot. Gyakorlatilag semmit sem termelünk, mindent importálunk. Ezért termelő erőse sincs szükság, a maradék néhány állásra meg kétezer jelentkező van. Ezért bármit megtehetnek. Nekünk kéne a sarkunkra állni és amelyik cég ilyen gennyláda arra felhívni a többiek figyelmét.
2010. dec. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az állam jobbnál jobb támogatásokat nyújt a munkáltatóknak,azt hiszik,ezzel a munkavállalót is segítik...ja,segítene is,ha a munkáltatók nem élnének vissza mindennel!Ezeknek semmi sem elég!!

Igen,közszemlére kellene tenni az összes ilyen csaló céget,munkáltatót !

2010. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hol?

Melyik diákszövetkezetnél?

2016. szept. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!