Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy illik egymáshoz a Jobbik...

Hogy illik egymáshoz a Jobbik és a kereszténység?

Figyelt kérdés

Volt alkalmam - nem szórakozásból - részt venni jó néhány Jobbikos programon, és ugye egyébként is ismert, hogy a párt erősen a kereszténység felé húz.


De... nekem olyan végtelenül álszentnek tűnik ez az egész.

Sokszor hallottam, ahogy Istenre, a Bibliára hivatkoznak, aztán fél perc múlva már gyűlölettel teli hangon beszélnek azokról a "mocskos" cigányokról, zsidókról, románokról, egyéb népcsoportokról. Nem az egyént kritizálják, hanem úgy alapjába véve az egész népcsoportot.


Holott a kereszténység épphogy a szeretetre tanít, azt állítja a vallás középpontjába, a megbocsátás, a bizalmat, egymás segítését.

De a Jobbik épp ellenkezőjét teszi, gyűlölködik, fél évszázados sérelmeket hoz fel újra és újra és újra, ahelyett, állandóan a múltba nyúl vissza ahelyett, hogy a jelenen próbálna javítani.

Olyan hangon beszél másokról, amiből teljesen hiányzik a felebaráti szeretet, de még a tisztelet is. A Jobbikos oldalak, gyűlések, elvek mind arról szólnak, hogy mi szegény magyarok jogosan utáljuk azokat a szemét többieket - akiket Isten szeret.

A nagy vallásosság közepette épp magukat hazudtolják meg, "testvéreiket" alázzák és vetik meg.


Tényleg nem veszik észre, mennyire álszent ez az egész?


2011. jan. 15. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Én nem ezen akadnék fenn a helyedben! Ott van a nagy jobbikos arabbarátság (az ellenségem ellensége a barátom alapon)

na most akkor, hogy is van ez?

2011. jan. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Van egy mondás: Isten megbocsát, a keresztények soha.
2011. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Sverdans!


Az a nagy arab barátság azért van, mert ezzel is azt próbálják szimbolizálni, hogy Izrael és a zsidóság ellen vannak.

2011. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Hát úgy illik, ahogy leírtad a kifejtős részben. Sehogy.
2011. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
A jobbik nem más mint egy gyűlölet párt,akiket semmilyen demokráciában nem tűrnének meg normális esetben.De a nép beszavazta őket,és így nincs mit tenni.Még jó hogy a Fidesz ekkora arányban nyert,mert ezek az mszp-vel is összeállnának,csakhogy hatalmuk legyen.A jobbik szerint mindenkit gyűlölni kell,ami nem magyar.Nem álszentek ezek kérdező,csak szimplán bunkók.A magyarság nem erről szól.
2011. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
A nagy jobbikos iszlám barátság vagy jó nagy adag lúzerség, vagy pedig pénzelik őket egyes muzulmán országok, hogy az iszlám itteni szálláscsinálói legyenek.
2011. jan. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

"vagy pedig pénzelik őket egyes muzulmán országok, hogy az iszlám itteni szálláscsinálói legyenek."


Méghogy a libsik nemhisznek az összeesküvés-elméletekben:D

De amikor a radikálisok mondják ugyanezt a ballibek és a zsidók kapcsolatáról akkor a radikálisok hülyék.(jellegzetes liberális logika)


Válasz a kérdezőnek:

"Hogy illik egymáshoz a Jobbik és a kereszténység?"


Jól illik egymáshoz.A Jobbik Magyarországon és Európában a keresztény kultúrkör fennmaradását támogatja.


A palesztinokkal való szolidaritás pedig épp hogy keresztényi cselekedet.(Lásd:Gázai-mészárlás)


"Sokszor hallottam, ahogy Istenre, a Bibliára hivatkoznak, aztán fél perc múlva már gyűlölettel teli hangon beszélnek azokról a "mocskos" cigányokról, zsidókról, románokról, egyéb népcsoportokról"


Ebből látszik hogy 1 Jobbikos gyűlésen sem voltál te ballib hazudozó.A Jobbikos gyűléseken mindig elmondják hogy sosem az adott népcsoportot szídják hanem a népcsoport azon tagjait akik kárára vannak a társadalomnak(cigánybűnözők).


Épp egy Jobbikos gyűlésen mondta nemrég Vona Gábor hogy ő testvérének tekinti azt a cigány embert aki tisztességesen él és rendesen dolgozik.


"Holott a kereszténység épphogy a szeretetre tanít, azt állítja a vallás középpontjába, a megbocsátás, a bizalmat, egymás segítését."


Olvasd el azt a részt a Bibliából amikor Jézus meglátta hogy az ő Istenének templomában a zsidó kereskedők és pénzváltók kufárkodnak.Jézus korbácsot ragadott és úgy zavarta ki a zsidókat a temlomból mint a pinty.


Vagy olvasd el azt a részt mikor Jézus azt mondja hogy nem békét hozok el nektek hanem kardot.


Jézus nem a gyávaságra és bambaságra tanított hanem arra hogy harcolj az igazságért és ha kell halj meg érte!(Ahogy ő is tette)


"Tényleg nem veszik észre, mennyire álszent ez az egész?"


Nem veszem észre.

Sokkal inkább azt veszem észre hogy hazugságokkal és drágaBolgárGyörgyuras kaliberű rágalmakkal akarsz befeketíteni egy jó célokért kűzdő pártot.


Egy ostoba,hazudozó liberális csimpánz vagy kedves kérdező!

2011. jan. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Az egész jobbik párt önmaga egy nagy ellentmondás.

Szerintem nem keresztény párt.

2011. jan. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

"Egy ostoba,hazudozó liberális csimpánz vagy kedves kérdező!


"

látom te sem ismered a liberális szó értelmét -.-

2011. jan. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Ebből látszik hogy 1 Jobbikos gyűlésen sem voltál te ballib hazudozó"


De, sajnos voltam. Persze nem kell hinned nekem - bár nyilván látszik a különbség köztem és közted, mert én meg tudtam fogalmazni értelmesen az érvelésem, te személyeskedsz és támadsz -, de ettől függetlenül rajtad kívül mindenki egyetért velem. Ott voltam, és hallottam mindezeket. Még ha te nem akarod beismerni, akkor is...

2011. jan. 16. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!