Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem lesz 3-ik világháború?

Nem lesz 3-ik világháború?

Figyelt kérdés
semmi esély sincs egy újabb háborúra?
2011. jan. 23. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudhatjuk előre.
2011. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Minden esetre bíztató, hogy 66 éve nem volt világháború, az első kettő között meg 21 év telt csak el.
2011. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

de nem tud valaki valamit?

pl konfliktusokat stb...

2011. jan. 23. 18:31
 4/17 anonim ***** válasza:
A közel keleten már rég dúl a háború.A Magyarok és a Szlovákok egyre többször csapnak össze egyre nagyon tömegekben amit direkt elhallgat a mi kis sajtónk.Ezt nem lehet előre tudni,de szerintem ha a világ így fojtatja akkor lesz valami.De lehet,hogy a 2012-es világ vége pont ez miatt jön majd el.Mivel ma már elég kemény atom fegyverekkel büszkélkedhet a világ így nem kizárható,hogy valamikor elkezdik egymást lövöldözni a nagy hatalmak vegyi fegyverekkel.
2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem tudunk..

Nézd meg Észak- és Dél-Korea harcát.. Már tavaly óta nyúzzák egymást, és szerintem nem sok kell egy világháborúhoz, mert Észak-Koreát Kína, Dél-Koreát meg az USA támogatja szóval.. De reméljük, hogy nem lesz.

Másik konfliktusnak meg ott van Afganisztán.

2011. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"szerintem nem sok kell egy világháborúhoz, mert Észak-Koreát Kína, Dél-Koreát meg az USA támogatja szóval."


Kína nem hülye. Nem fog tevőlegesen részt venni ebben a háborúban, HA tényleg kitör. Esetleg "erkölcsi" támogatást nyújt, meg néhány fegyvert, hogy ki tudja próbálni.

Épp most készülnek el a maguk kis lopakodó vadászgépükkel:

[link]

Kína nem kockáztatná a "jó" viszonyát az USA-val, de jó alkalom volna a gép kipróbálására (akár saját pilótákkal, de é-koreai felségjelzéssel). Nem ez volna az első ilyen eset.


Egy kiadósabb háboró benn van a levegőben, de nem hizzám, hogy mostanában esély lenne világháborúra.

2011. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem más véleményem van, szerintem nem lesz. Miért?

1, bár vannak konfliktusok és lesznek is jó pár állam között, de ebbe nem fognak fegyveresen beszállni a nagyhatalmak.

2, sokkal nagyobb katasztrófát idézhetnének elő az IKT szektorban, azaz Információs és Kommunikációs háborúval, mivel ez ma már mindennek az alapja, vagy bankcsőd.

Háború lényege tönkretenni, leigázni egy országot --> ma már fegyverek se kellenek ehez.

2011. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"semmi esély sincs egy újabb háborúra?"


Ennyire akarsz egy világháborút??????

2011. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
valahol hallottam ahol váltig állították
2011. jan. 23. 19:44
 10/17 anonim ***** válasza:

Előbb vagy utóbb valószínüleg bekövetkezik, de valószínűleg az nem ebben az évtizedben lesz.

Egyébként van lista a jelenlegi konfliktusokról a wikin:

[link]


Van magyar is, de ez pontatlanabb szerintem:

[link]

2011. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!