Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondolsz Hoffmann Rózsa...

Mit gondolsz Hoffmann Rózsa oktatásügyi elképzeléseiről? (6 érettségi tantárgy, köztük kötelezően egy természettárgy [biológia, kémia, fizika], előrehozott érettségi eltörlése, egyetemi vizsgák újrapróbálásának korlátozása, stb. )

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Mindenképpen jó, meg kell szüntetni azt, hogy az egyetemre nem tanulni, hanem lötyögni, és bulizni mennek. Vissza kell állítani az iskola hitelét, amit az szdsz sikeresen elintézett :)
2011. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha ebben benne van az is,hogy ha továbbakar tanulni valaki,akkor magyar-matek-történelem-idegenyelvből felső érettségit kell tenni,szerintem nagyon értelmetlen dolog.


Így is,azért szakadásig kell sokszor tanulni.Nem azt mondom,hogy nem jó ötlet,de azért mindegyikből felsőt tenni,valami eszméletlen nehéz.


Én jövőre fogok érettségizni,informatika szakon vagyok.Nekem azt senki se mondja,hogy pikk pakk az összesből könnyű lerakni egy felsőt..

2011. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 BlackSword ***** válasza:
100%
Teljesen értelmetlen... Nem kellene már a középiskolában elvenni a tanulók kedvét a tanulástól... Majd ha másfél órát stand uppol valaki egyetemen egy vizsga egyesért, meg a nem egzakt tantárgy tanára olyan dolgokba köt bele, ami szót sem érdemelne, és semmi köze a teljesítményhez, akkor majd úgy is le fog törni a lelkesedése... Nem kell ezt akarattal korábban rombolni...
2011. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Hat érettségi tárgy: Mi az anyámnak? Én pl olyan magasról tettem azokra a tárgyakra érettséginél, amik nem kellettek a főiskolához, hogy ha én azt érzékeltetni tudnám, akkor többen szörnyet halnának félelmükben, ahogy elképzelnék azt az iszonyatos magasságot. Ez megint azt eredményezi, ami a magyar rendszer baja volt évtizedeken át, hogy lehet, hogy egy humán tárgyakban művelt embert azért nem vesznek fel könyvtárosnak, mert hármasa volt matekból.

Az előrehozott érettségi eltörlését sem értem, a természettudományos kötelezőt szintén.

A vizsgán való próbálkozások számának csökkentése rendben van, de azzal a feltétellel, hogy járjon mindenkinek egy, más intézményben oktató tanár előtti vizsga is, mert mindenki tudja, hogy vannak olyan főiskolai, és egyetemi tanárok, akik vagy véletlenszám-generátorral osztályoznak, vagy pofára.

2011. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A természettudományos tárggyal egyetértek, az előrehozottat viszont nem értem, minek kell megszüntetni. Hogy egyszerre zúduljon minden a diákra? Az egyetemi vizsgák pedig most is korlátozva vannak.
2011. márc. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően logikátlan a koncepció:

1. a term.tudomány terület ezzel nem lesz vonzóbb és jobb szakemberek sem lesznek. Elvileg azt szeretnék, ha a munkaerőpiacra termelne az egyetem is. pont ezt lehetetlenítik el!

2. a vizsgák számának korlátozásával nem a bölcsészekkel baxnak ki,hanem a műszakisokkal,akikből hiány van! No comment...

3. miért kell eltörölni az előre hozott érettségit?

Most így nagy hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenképpen jó, meg kell szüntetni azt, hogy az egyetemre nem tanulni, hanem lötyögni, és bulizni mennek. Vissza kell állítani az iskola hitelét, amit az szdsz sikeresen elintézett :)"

Jóólvan, látom betanultad a szöveget -.-

Csakhogy tudd: az orvosira is vonatkozik ez a tv. tervezet, oda pedig igazán nem lötyögni járnak...

ennyit erről...

2011. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki lötyögésről meg bulizásról beszél, az vagy soha nem jutott be egyetemre, vagy elmúlt 40 és jelentkezett nála az "ezek a mai fiatalok" szindróma.
2011. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az egyetekmi vizsgaalkalmak számának leszállításán és a kötelező ingyenmunkán kívül mindent támogatok!

A plusz természettudományos tárgy némileg javít az érettségi humán túlsúlyán.

2011. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddig legalább lehetett taktikázni. Pl. én három évig tanultam angolt, aztán kellett másik nyelvet (5 osztályos gimibe jártam). Teljesen természetes volt, hogy az angol vizsgát előre hoztam egy évvel. Ugyanúgy a számtechet is, mert az meg utolsó évben már nem volt. Nem, a mostaniak majd egy-két év szünet után, felét elfelejtve mehetnek neki.Ráadásul egyszerre mindennek, ezekből két emeltnek, mert az kell. Mindegy, a célnak megfelel. A cél ugyanis nem az oktatás javítása, hanem az egyetemi állami kiadások csökkentése. Kevesebb hallgató = kevesebb kiadás. Hogy ez nem jó az országnak hosszú távon? Komolyan, elhiszi itt még valaki, hogy azok szemetek fenn bármit is törődnek ezzel?!
2011. márc. 7. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!