Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért játszanak angol nyelven...

Miért játszanak angol nyelven reklámokat magyaroknak? Hogy lehetnek ekkora szerencsétlenek?

Figyelt kérdés

Például:

http://www.youtube.com/watch?v=w8xOtskttrA


2011. márc. 29. 05:48
1 2
 1/19 anonim válasza:
70%
Nem tudom, de engem az is ingerel, amikor néhány műsorban a poénokba beleraknak néhány idegen nyelvű megszólalást (pl. showder klub, esti showder). Imádom a nyelveket, de ez idegesít.
2011. márc. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Mert feltételezik, hogy tudsz angolul. Ez talán nem bűn.

Ja és nem kötelező nézni! Utálom a reklámokat.

2011. márc. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
89%

Reklámokat nem nézem, de kb. ez a két műsor amit nézek összvissz tv-ben, és csak azért, mert kis része idegesít nem hagyom ki az egész műsort (illetve, ha én ki is hagynám a párom nem, ami a lakás mérete miatt azt jelenti, hogy én is nézem).

Az meg, hogy feltételezik, hogy a célközönség nagy része tud angolul, még nem jelenti, azt hogy "ja jó, ha ezért csináljátok akkor semmi gond".


Ha indokoltan használják azzal nincs bajom (nincs magyar megfelelő, van de 3 mondat hosszú stb.), de egyre többször látom indokolatlannak, ami zavaró annak fényében, hogy a legtöbb fiatalon, azt látom, hogy nem tudnak rendesen még magyarul se, de teletömik a fejüket hangzatos külföldi kifejezésekkel, amivel szintén nem lenne gondom, ha emellett rendesen megtanítanák őket az adott nyelven.


Így jelenleg azt látom, hogy sok fiatal teletűzdeli a beszédét angollal, de közben se az angol se a magyar nem megy nekik.


Összefoglalva: nincs bajom a nyelvekkel, éjt nappallá téve természetes és mesterséges nyelveket tanulok, a móddal és a következményekkel van bajom, merthogy ez arra nem elég, hogy megtanulj egy nyelvet (az iskolai oktatás meg sulifüggő, hogy mennyire jó és mennyit segít abban, hogy nyelveket tanulj, a legtöbb ember meg lusta, hogy plusz energiát öljön bele), arra viszont elég, hogy azt hidd, hogy király, ha telerakod nem magyar kifejezésekkel a beszéded, hiszen a televízióban is csinálják, tehát menő (gondolja sok ember)

2011. márc. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%

szerintem ez így azért sokkal hitelesebb, mintha az indiai(?) szakértő folyékonyan magyarul szólalna meg.


már ha egy reklám lehet valamennyire is hiteles...

2011. márc. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Az izraeli vagyok


Ez neha nalunk is elofordul, es szerintem a hirdetok vasarlokkal szembeni arroganciajat jelenti. Azt hiszik, hogy

2011. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Pardon

Szoval azt hiszik, hogy

- az angol "elokelobb" nyelv mint a hazai

- azt hiszik, hogy a nep sznob, "elokeloseg"-re vagyik, a termeket "elokelonek" fogja hinni az angol hirdetes miatt - es megveszi.


(Az is igaz, hogy nalunk kolnit hirdettek csak idegen nyelven. Valami ferfi kolnit angolul, es noit franciaul. Nyilvan nem volt tul sikeres, mert eleg gyorsan abbahagytak.)

2011. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Izraeli, annyira igazad van.
2011. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Angolul mindenkinek illene tudnia minimum felsőfokon. Nem tudom, egyáltalán mit tud művelni manapság valaki, ha nem beszél angolul. Magyar információkra hagyatkozik??
2011. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

'Angolul mindenkinek illene tudnia minimum felsőfokon.'


Na, túlzásokba ne essünk. Akkor ezek szerint a teljes lakosságnak perfekt angoltudással kellene rendelkeznie?

2011. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Egy indiai jobban tud angolul mint magyarul, és volt felirat, plusz még az én alapfokú angolommal is megértettem, sajnálom ,hogy áttették magyarra (addig is gyakoroltam)
2011. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!