Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted hogy nézne ki ma...

Szerinted hogy nézne ki ma Magyarország ha Kossuth és Széchenyi "párbajából" Széchenyi került volna ki győztesen?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A Habsburg ház tronfosztássa viszont nem csupán ezen két ember vitáján mulott.


Amugy én Széchenyi "párti" vagyok. De leginkább Deák Ferenc párti aki végül megalkotta azt amit Széchenyi szeretett volna. Ugyhogy azt gondolom, hogy idöcsiszással de egy idöre Szechenyi gyözött Deák közvetitésével.

2011. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fejlettebb lenne Magyarország.
2011. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem volt köztük párbaj, még idézőjelesen sem.


Hosszú távon egyikük sem befolyásolta érdemben az eseményeket.


Nem is egészen érthető a kérdés. Kevésbé költőien, tényszerűen kellene fogalmazni, akkor talán érthető lenne, pontosan mire vagy kíváncsi.


Ha esetleg arra gondolsz, hogy jobb lett volna-e, ha nincs 1848-as forradalom, akkor a válasz egyrészt az, hogy hosszú távon valószínűleg nem sok minden függött attól, volt-e 1848, másrészt meg az, hogy 1848 nem Kossuthnak vagy Széchenyinek köszönhető. 1848 tömegmozgalom, forradalom volt, nem politikusok "párbaja".

2011. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!