Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha tegnap az érettségi megszer...

Ha tegnap az érettségi megszerzésével megszűnt a jogviszonyom az iskolámmal, akkor még teszem fel szeptemberig jogosult vagyok a diák kedvezményekre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
októberig vagy novemberig jogosult maradsz.
2011. jún. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Október 31-ig leszel jogosult! Addig érvényes a diákigazolványod.
2011. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem hatodév végén, amikor megszereztem a szakmámat, az osztályfőnök elkérte mindenki diákját, hogy meg kell semmisíteni. Én mondtam, hogy legalább szeptemberig érvényesnek kell lennie, de ő az ellenkezőjét állította. Az lett a vége, hogy nem adtam le, mondtam, hogy elvesztettem. Aztán használtam egészen Október végéig. Balekebb oszt.társak persze leadták :)
2011. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A diákigazolvány érvényessége mindig az adott tanévet követő október 31., utána már csak új matricával érvényes a következő tanévre.

Tehát 2011. október 31-ig nyugodtan tudod használni a jelenlegi diákodat utazásnál, múzeumban, stb.

Ha szeptembertől fősulira vagy egyetemre mész, ott új diákot kapsz; ott viszont már nem egy évre érvényes a matrica, hanem csak fél évre.

Talán hasznos lehet tudni, hogy a családi pótlék is jár a nyári szünetben is, 20 éves korig, ha nappali tagozatos vagy középfokú tanintézményben. Tehát pl. aki idén érettségizett, júliusban betölti a 20-at, annak utoljára augusztus hónapra jár a családi, amit ugye szeptember elején fizetnek ki. Sajnos utána nincs családi, akkor sem, ha felsőfokú intézményben tanulsz.

Üdv.

2011. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!