Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed egy újra...

Mi a véleményed egy újra önálló Erdélyországról? És mi lehet a világ és a hazai és erdélyi magyarok, szászok és románok véleménye róla?

Figyelt kérdés

(Magyar politika + Külföldi politika)


Lehetséges hogy lesz?


2011. júl. 20. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan, mint önálló Erdélyország csak akkor lehetne, ha félre tennék a nemzeti függetlenségi törekvéseket. Ugyanis ez az ország kb 80%-os román többségű lenne, és pedig a románok 99%-a inkább Romániához szeretne tartozni, mint ahogy a székelyek is inkább magyarnak tartanák magukat. (Országhoz való tartozásra értem)


Lehetnének valamilyen városnyi független területek, de ezek is igen kevert nemzetiségűek lehetnek. Ezért csak nagyobb városok esetében tudom elképzelni.

2011. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Én támogatom! Magyarországról. Szerintem nagyon jó lenne, a fénykorát feleleveníteni.
2011. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 rémuralom ***** válasza:
89%

Jelenleg semmiképpen sem, a jövő meg ki tudja, mit hoz.


Amikor önálló Erdély volt, annak megvoltak a sajátos politikai okai. Nem a három erdélyi nemzet gondolt egyet, hogy "na most nekünk legyen államunk".

2011. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Románia nemzetiségi összetétele a 2002-es népszámlálás szerint:


Román 89%

Magyar 6,7%

Romák 2,5%

Ukrán 0,3%

Német 0,3%

Orosz 0,2%"


Viszont ennek sincs semmi köze a valósághoz.


Erdély, Partium, Besszaráiba, Moldva, Havasalföld és Dobrudzsa.


És a Erdély és Partiumban nincs román többség.


Viszont három tartományban él a Románia lakosságának fele ezek: (Román) Moldva, Havasalföld a és Dobrudzsa.

2011. júl. 20. 20:22
 5/12 A kérdező kommentje:

A világpolitikai komoly tényezők döntenek, mi már csak középhatalom vagyunk vagy ötszáz éve.

De e legtöbb ország meg még csak száz lépet a porondra.

Kína, Oroszország igen, (sajnos Németország nem,) de más európai országok közt is lehet hogy vannak érdekeltek egy román határ újra rajzolásban.

2011. júl. 20. 20:29
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

"...mi már csak középhatalom vagyunk vagy ötszáz éve."

Ezen majd besz@rtam! Tudod mi a középhatalom? Európában középhatalom Lengyelország, csakhogy manapság már világpolitikában gondolkodnak. A világpolitikában pedig középhatalom Franciaország, UK, Németország. Mégis miről beszélsz? Magyarország 500 éve már csak gyarmat! Habsburgok, ruszkik, törökök, stb... Most pedig az unió! Rémlik valami?

2011. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"És a Erdély és Partiumban nincs román többség. "


Tévedés. Erdélyben és a Partiumban is abszolút többségben vannak a románok. Sőt, Trianon előtt is többségben voltak, az 1910-es hivatalos magyar népszámlálás szerint a később Romániához csatolt területen 54 százalék volt a románság aránya, ma pedig 70 százalék felett van.


A kérdésre válaszolva: Erdélyben abszolút román többség van, a románoknak pedig remekül megfelel a Romániához való tartozás. Tehát nem lesz soha, semmiféle önálló Erdélyország. A 18. század elején esetleg lehetett volna esély a kialakulására, most már nincs.

2011. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Régen is, most is, akinek egy nagyszülője, vagy a mennye, veje egy adott nemezhez tartozót, ügyeskedve (józan paraszti ésszel) valózta magát hol ennek, hol annak.


A gyarmat azért erős túlzás. Érdekszféra. A szovjet gyarmati függésből is már a Kádáréra alatt kievickéltünk.

Felvidék hétszáz évig folyamatosan Magyarország volt, és az osztrákok is csak kétszer pár évtizedre húztak le minket a világtérképről.


Németország gazdasági nagy hatalom. Nem egy középhatalom.

2011. júl. 20. 21:35
 9/12 A kérdező kommentje:

valózta magát hol ennek, hol annak. *


valótta magát hol ennek, hol annak.

2011. júl. 20. 21:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Ja és ha az UK (jól jövedelmező) tőkekihelyezést megnézed már az nagyhatalmi mérteket őltöt rég. Még ha nagyrészt más pénze is, de a befolyás az övék (is).
2011. júl. 21. 01:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!