Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyivel lenne jobb a világ,...

Mennyivel lenne jobb a világ, ha nem egy darab papír lenne a legfontosabb és mindenki segítene egymásnak? Ha nem lennének gazdagok és szegények, hanem mindenki egyenlő jogú lenne?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy egyszer egy ilyen világ lesz?
2011. júl. 22. 17:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem lennének gazdagok és szegények, hanem mindenki egyenlő jogú lenne?"


- Most is mindenkinek egyenlő joga van az anyagi helyzetet tekintve. És nem egy darab papír fontos, hanem sok. Aki sokat dolgozik, az pedig megérdemli, hogy több legyen neki, és ki is élvezze azt, és ne legyen ráerőltetve, hogy olyanok közt ossza szét, akik esetleg nem tettek meg annyit a vagyonért.

2011. júl. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szeretném megkérdezni,hogy vajon melyik az a bizonyos papír, ami ennyire fontos, és nem kellene fontosnak lennie?


Pedro

2011. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Miért segítsen mindenki egymásnak? Nekem pl. most épp nem kell segítség."


Afrikában és Ázsia egyes részein percenként halnak éhen emberek...


"Aki sokat dolgozik, az pedig megérdemli, hogy több legyen neki, és ki is élvezze azt, és ne legyen ráerőltetve, hogy olyanok közt ossza szét, akik esetleg nem tettek meg annyit a vagyonért."


Érdekes,akik házat építenek,festenek stb. a hőségben/esőben/hidegben mennyit dolgoznak,mégis kevés fizetést kapnak.A főnökük meg nézi az árnyékban,hogy mit csinálnak,mégis többet keresnek...

2011. júl. 22. 21:31
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

Akkor mostmár értem, hogy milyen papírra is gondolt a kérdező! :-D


Hát mindenkinek lehetősége van ilyen papírt szerezni - csak tanulni kell hozzá. És bizony én nem tartom bajnak, hogy ezeket a papírokat adott munkák végzéséhez megkövetelik.


Képzeld el, mi lenne, ha

- olyanok építenének házakat, akiknek ehhez nincs meg a tudásuk,

- bárki beköthetné a villanyt az alumíniumkohókban, vagy az erőművekben,

- ha Pakson egyetlen atomfizikust sem alkalmaznának,

- ha a kórházban a portás venné ki a vakbeledet,

- és még lehetne folytatni...


Szóval szerintem határozottan JÓ dolog, hogy adott munkakörökhöz bizonyítani kell a szakértelmet - még akkor is, ha sokan azt hiszik, hogy ők sokkal okosabbak azoknál, akik már megszerezték ezt a papírt. Csak akkor nem értem,hogy ők vajon miért nem szerezték meg?


A segíteni akarást valóban én is sokszor hiányolom az emberekből. Mintha csak akkor akarnának segíteni valakinek, ha abból valami hasznuk van... De azért gyakran tapasztalom az ellenkezőjét is, sokan segítenek másokon, önzetlenül, néha még áldozatot is képesek hozni másokért - bár erre azért tényleg csak nagyon kevés példát ismerek.


Jog szerint minden ember egyenlő. Más kérdés, hogy egyesek a saját kapcsolataik, vagyonuk, befolyásuk révén bizonyos jogtalan előnyökhöz jutnak - ráadásul legtöbbször úgy, hogy ezt nem lehet rájuk bizonyítani. Ez valóban egy olyan dolog, amit jó lenne megszüntetni. De szerintem nem nagyon lehetséges, ügyeskedők, a kiskapukat jól kihasználók mindig lesznek.


Gazdagok és szegények? Hát... Itt már volt olyan rendszer, amelyben a gazdagot lehúzták, hogy legyen ő is szegény. Nem volt jó. Most inkább olyan kellene, ahol a gazdag legyen csak gazdag, aki pedig szegény, annak segíteni kellene, hogy kicsit gazdagodjon ő is. Persze csak ha tesz is érte valamit - mert az ingyenélő nem érdemli meg, hogy segítsenek rajta.


Szerintem így TALÁN jobb lenne a világ. De ez csak egy apró rögeszmefuttatás volt... :-D


Pedro

2011. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

"Érdekes,akik házat építenek,festenek stb. a hőségben/esőben/hidegben mennyit dolgoznak,mégis kevés fizetést kapnak."


- Aki pedig a főnökük, az rendszerint tanult, tapasztalt ember. Ergó megdolgozott érte, hogy többet keressen.


Egyébként elég egyszer megnézni egy építkezést, hogy ne sajnáljam az építőmunkásokat.

2011. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

21:31


"Afrikában és Ázsia egyes részein percenként halnak éhen emberek..."


Mi közöm hozzá?


"Aki sokat dolgozik, az pedig megérdemli, hogy több legyen neki"


Lehet, hogy megérdemli, csak éppen a gazdasági rendszer nem "érdem" szerint osztja el a jövedelmeket. Egyébként mi a fene az az érdem? Mindenki szerint más. Van, aki szerint DJ-nek lenni fontos szakma, mások szerint tök fölösleges. Aki busszal jár, az egyetért azzal, hogy a buszvezető fontos szakma, aki autóval jár, az utálja a buszsávot és úgy gondolja, hogy a buszvezetők inkább ne legyenek.


"Érdekes,akik házat építenek,festenek stb. a hőségben/esőben/hidegben mennyit dolgoznak,mégis kevés fizetést kapnak."


Érdekes, de könnyen megérthető. Van egy ún. munkaerőpiac. Ennek a működését bevezető közgazdasági ismeretekkel elég jól meg lehet érteni.


"A főnökük meg nézi az árnyékban,hogy mit csinálnak,mégis többet keresnek..."


A főnökük még sok minden mást is csinál, még akkor is, ha nem érted, mit.

2011. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 napietus ***** válasza:

"Érdekes,akik házat építenek,festenek stb. a hőségben/esőben/hidegben mennyit dolgoznak,mégis kevés fizetést kapnak." hát azért...én ismerek pár szobafestőt, kőművest, asztalost stb., szóval kisiparost akik ők maguk dolgoznak max. egy segéddel, annyit mondhatok, 3 évnél idősebb autója egyiknek sincs, szóbal azért nem kell őket félteni...


kérdésre: ilyen soha nem lesz, de nem is lenne igazságos, ha így lenne. az emberiséget az egymással való folyamatos versengés juttatta az evolúció csúcsára. ha ez az inspiráló versenyhelyzet megszűnne, rövid idő alatt a kőkorszakban találnánk magunkat.

2011. júl. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
91%

"A főnökük meg nézi az árnyékban,hogy mit csinálnak,mégis többet keresnek..."


Tudod, ő szerzi a munkát, amit a sima munkás nem tudott megtenni.

2011. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!