Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gondolkodtatok már családi...

Gondolkodtatok már családi "megszorító csomagon"?

Figyelt kérdés
Bár nem tudom,hogy lehet-e még szigorítani.Rezsit kell fizetni,a kölcsönt törleszteni kell, mert különben....,új ruhára már nem gondolok és enni is kellene még egy kicsit. Hát én most gondban vagyok!
2009. ápr. 22. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

mi azóta, hogy elkezdett elszállni a CHF (lakáshitelünk van), folyamatosan állítjuk át magunkat. Eddig lecseréltük a vezetékes telefon csomagot, a mobiltelefon csomagot (ez a kettő több órányi excel kalkuláció volt a megelőző 6 hónap részletes számláival), az internet szolgáltatót és a kábeltévét előfizetést.

ezzel kb. sikerült annyit bespórolni amennyivel a kölcsön drágult.

(jobb lett volna, ha hamarabb csináljuk, mert akkor korábban több pénzünk lett volna, de mostmár felesleges ezen rágódni)


minket egyébként a mostani megszorítás csak közvetve fog érinteni, mert eddig sem vettünk igénybe szinte semmi támogatást/kedvezményt, de ha minden kötél szakad van még tartalék a családi költségvetésben...

2009. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Visszamondom a telefont,eladom a 10 éves autómat,agyoncsapom a macskát h ne kelljen neki tápot venni.Máson már nem tudok spórolni.(a macskát mégsem bántom mert szeretem)max ennyi
2009. ápr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na egész megnyugodtam :) Macska ügyben! :) Jó fej lehetsz.. Amúgy hideg időkben levághatod a farkát, és akkor kevesebb ideig lesz nyitva az ajtó, ha bejön-kimegy. :)))
2009. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem tudunk már min spórolni. A macskát csak nem hajíthatjuk ki mi sem, szerencse az, hogy jobban szereti azt, amit mi eszünk, így nem kell folyton kaját venni neki. De előbb vennék magamnak kevesebbet mint neki, ő úgysem érti, hogy nincs.

Új ruhára én sem gondolok, bár jó ideje csak ritkán engedek meg egy-egy darabot, szigorúan leárazáskor. Szórakozni annyit megyünk, hogy egy-egy színházjegy, de ez is tulajdonképpen üdülési csekkből, így nem is kerül semmibe, mert másra nem is tudjuk elkölteni.

Kozmetika fodrász. Hát, csak akkor, ha magamnak nem tudom megoldani, de olyan nem igazán van, most például levágattam a hajamat, mert nem festetem tovább de lenövelni nem volt akaraterőm, ezt muszáj volt kifizetnem...

Villany lekapcsol, csak zuhanyzás.

Kaján úgy spórolunk, hogy a húst, tésztát, kenyérhez lisztet ilyesmit megvesszük a hónap elején betervezve, hogy mennyi kell, így nem megyünk újra boltba, mert az mindig azt jelentette, hogy bekerült a kosárba olyan is, ami nem feltétlenül szükséges. Kenyeret itthon sütünk, így maximum zöldségeshez megyünk, vagy ha elfogy tojás ilyesmi akkor sem hipermarketbe, hanem kisebb üzletláncba, leginkább a vőlegényem megy, ő kevésbé hajlamos elcsábulni, csak lista alapján pakol.

És így tartunk ott, hogy épp kifutja a pénzünk a hónap végéig, és már várjuk a fizetést, mert be kellene vásárolni. Nincs autónk, hitelre plazma tévénk, semmink sincs részletre csak egy kis garzon, amire fizetünk hitelt.

Hú de jó az élet. Örülünk, ha a macskát el tudjuk tartani, gyerek, nagyobb lakás, kocsi, nyaralás? Ugyan már...

2009. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már mindezt kijátszottam.

A végső terv egy albérlő az üres szobába.

Ha annál is mélyebbre süllyedünk,akkor vállalok egy 3ad állást,hajnali újságterjesztés!

Eddig csak a joghurtos doboz fóliáját nyaltam le,akkor már szerintem a dobozba is belefogom dugni a nyelvem,hátha hagyott valamit a szélén-alján a kislányom!

2009. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!