Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » GYes/Gyed max 2 évig járna csak?

GYes/Gyed max 2 évig járna csak?

Figyelt kérdés
Idáig sem tudta mindenki megengedni magának, hogy otthon maradjon a gyermek 3. évéig. De most azoktól is elveszik ezt az egy évet, akik megtehetnék a gyes segítségével? Nem lesz hely a gyerekeknek a bölcsiben. Akkor bölcsire költ a kormány. Aki bölcsibe fog járni, az első fél évet végigbetegeskedi. Akkor anyuka mehet táppénzre, akkor arra kell fizetni, aztán elveszíti a munkáját. Miért logikus döntés ez a kormánytól? Nem értem. Arról nem beszélve, hogy így is úgy nőnek fel a gyerkek, alig látják a szülőket. Nem igaz, hogy az életük első 3 évéből kell elvenni!!!?? Valaki mondja meg, hogy miért gondolja a kormány, hogy ez logikus, fontos, jó döntés lenne?
2009. ápr. 22. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a kormány nem gondolja azt, hogy ez jó döntés, csak sajnos ők pont fordítva gondolkodnak és azt hiszik, hogyha minden le lesz építve, akkor majd több lesz a pénz. Minden réteggel kiszúrnak: kismamaként nem lehetsz a gyerek mellett, idősebbként meg szintén nem leszel megbecsülve, mert mire oda kerülnél, hogy elmehetnél nyugdíjba és élvezhetnéd az unokáiddal a munkád gyümölcsét már nem sok lesz hátra. Valószínű, hogy a mai fiatalok már nem is fognak nyugdíjba menni és nemcsak Magyarországon...akkor meg minek dolgozunk ennyit?
2009. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%
Elkeserítő ez a helyzet. Nekem egy évvel hamarabb vissza kell majd mennem dolgozni, anyukám meg két évvel később megy nyugdíjba. Ha nem lesz bölcsi, nem lesz kire hagyni a gyereket!
2009. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
19:53: te vagy pasi vagy vagy egy megkeseredett 40-es gyermektelen nő ezzel a felfogással. Fogalmad sincs arról, hogy a GYED/GYES mennyi és miről van szó a kérdésben. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének...talán más lenne az emberek reakciója, ha lennének egyáltalán bölcsik olyan limittel, hogy az összes 1-2 évest be tudják venni. Még a mostani létszámmal sem bírnak...de ha van rá mód, a legtöbb szülő (a normális fajtából) szeretne minél több időt tölteni a gyerekével, mert az első 3 év a legmeghatározóbb. Ez a normális, nem?
2009. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Azok a családok akik tisztában vannak azzal, milyen fontos az anya-gyerek együttléte a gyerek életének első három évében, azok a jövőben is igyekezni fognak, hogy ezt megadják a gyermeküknek. A lehetőségeik lényegesen beszűkülnek, és valóban lesznek olyanok akiknek nem fog sikerülni. Nagymama? Más rokon? Szomszéd? Bölcsöde? Brrr. Az apák, ha lehetőségük lesz dolgoznak szakadásig? Nem vállalnak gyermeket, vagy csak egyet? Az ország keleti részében nagyon sok család él már most úgy, hogy a szülők egyikének sincs folyamatos munkaviszonya, alkalmi munkája rendszertelen, évi 1-3 hónap. Önellátás és cserekereskedelem egy településen belül és a rokonok között. A gyerekek 2,5-3 éves koruk előtt nem érettek a közösségre. Az anyjukra van szükségük, és nem más helyettesitő személyre. Rengeteg munkahely kell, és rengeteg 4 és 6 órás munkahely a nőknek.

Adalék: Vásároltam egy levesport, ami magyar recept. A nevében benne van egy magyar település neve, ott találták ki. Hol gyártják a levesport? Portugáliában és Lengyelországban! Miért?

2009. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak igaza van! Valljuk be, hogy el van mindenki lehetetlenítve, mert felemelték a nyugdíjkorhatárt, így a legtöbb nagymama sem tudja még besegítés szintjén sem támogatni az unokákat. Eddig azon rinyáltak, hogy nincs elég gyerek...szerintem most ötször annyira meg fogják gondolni, hogy legyen-e és nem a GYED miatt, hanem azért, mert nem tudják a gyereket senkire sem bízni, de az asszony fizetése nélkül nem fognak tudni megélni sokan. Logikus, hogy még ennyi gyermek sem fog születni.
2009. ápr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
:( Őszintén ahogy most állunk, én már most lemondtam arról, hogy a közeljövőben gyerekünk legyen. Nekem ez már csak csepp a tengerben.
2009. ápr. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi pl. inkább vállaljuk a kevesebb jövedelmet, csak hogy otthon lehessen a feleségem.
2009. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell félni,ez a kormány max jövő áprilisig tervezhet,akkor az összes népnyúzó törvény el lesz törölve.
2009. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igazábol nem választ irok hanem választ várok.valaki segitsen ha tud.jelenleg gyeden vagyok.18honapos lesz a kisfiam mikor megszületik a kisteso.jelenleg 46000ft -t kapok.igényelhetem a második után egyből ujra a gyedet?ha igen mennyi lesz?ujra 46000ft körülivagy csak 25-30ezer ft körüli?
2009. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!