Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért járnak a gyermekeink...

Miért járnak a gyermekeink középiskolába? Miért kell egy az utóbbi évtizedben kialakult sznob szokás miatt a gyermekeinkre a szalagtűző és ballagási ünnepségekre való felkészülés jegyében és ruhákra közel két havi fizetést áldozni?

Figyelt kérdés

Meglepve szereztem tudomást arról, hogy az egyik neves középiskola 12-dikes diákjai szeptember utolsó két hetében a tanulás helyett ruha próbákra és táncórákra jártak, és a szüleik közel 200.000 Ft-os kiadásoknak néznek elébe. Régebben is voltak szalagavatók és ballagások, de azok nem jártak ilyen cirkusszal, az akkori gyerekek akkor is eredményesen zárták az érettségijüket, tovább tanulhattak.

A családoknak nem okozott akkora kiadást, mint manapság.


2011. szept. 30. 22:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Mert a zsidók megvették a szabászatokat.
2011. szept. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
tegyük hozzá, hogy ha ugyanekkora cirkusszal járt volna, akkor is könnyebben megengedhette volna magának egy átlagos dolgozó házaspár. szaródik az ország, keményen.
2011. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Mert a zsidók az országot is felvásárolták.
2011. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Én 6éve érettségiztem, akkor úgy ment, meg szerintem ez a normális, hogy a szülők az iskola elejétől kezdve adnak be mondjuk minden félévben valamennyit, hogy ne akkor kelljen egybe fizetni. Így pedig azért általában nem gázos (bár ez a közel 200.000es végösszeg tényleg durvának tűnik, hiszen van a ruhakölcsönzés, ami minden emberre kell, ezen kívül viszont az esetleges helybérlés, technika és persze tánctanár megoszlanak, ha mondjuk van 4 osztály az évfolyamon, akkor máris kb. 120főre).

És nálunk a ruhapróbák meg táncórák sem óraidőből mentek, hanem azon kívül, szóval ezen sem volt fennakadás.

2011. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
Mi a francnak kell mindenhova belekeverni a zsidókat? Nem unjátok még?
2011. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező!


Teljesen egyetértek veled, engem is felháborít, ami ballagás-szalagavató-tabló-bankett ügyben folyik...


Nekem két középiskolás gyerekem van és mikor 9. osztályba kerültek, döbbenten szembesültem vele, hogy havi X-összeget kell előtakarékoskodni minden szülőnek, hogy majd 4 év múlva a szalagavató és ballagás eszement költségeit ki tudjuk fizetni!...


Egy szülőt sem kérdeztek meg, hogy akarja-e, bírja-e, vagy arról sem dönthettünk, hogy miképpen lehetne olcsóbban kihozni ezeket a költségeket, Osztályfőnöknő kész helyzetet tálalt, kitől lesz rendelve a tablókép, honnan lesz egyenruha, melyik tánctanár lesz meghívva, stb., stb...


Nyilvánvaló, hogy ez nagyon jó üzlet a tanároknak (a fotós, szabó, kölcsönzős, tánctanár jutalékot fizet a bevétele után!)...


De ez még mind nem elég : 9-ben, 10-ben, 11-ben még ezen felül minden évben "be kell segíteni" az éppen abban az évben ballagók költségeibe (évvégén fejenként 1000 Ft, és virágok a ballagásra díszítésnek)...


Érdekes, hogy már 9-ben sok gyerek kénytelen volt tanulás után munkát vállalni, mert a szülei munkanélküliek vagy rokkantak vagy nyugdíjasok voltak, ez sem nagyon izgatta az Osztályfőnököt!... :-[


Mi viszonylag jobban élünk az átlagnál, de bevallom ezt a horror összeget egyszerre két gyerekre nem tudtuk volna kifizetni (főleg mert kiderült, hogy a havi előtakarékosság csak a fele lett volna a végső összegnek)...

Egyik gyerekem sem úszott örömmámorban a szalagavató és a ballagás herce-hurcájától és nem is érzem normálisnak, miért fizessek ki többszázezer forintot néhány órás bálozásért, inkább ezen a pénzen befizetem a gyerekeimet egy 1 hetes londoni utazásra, ezt jobban élveznék!...


No, végül mi úgy kerültük ki ezt a baromságot, hogy átírattuk a gyerekeket esti gimnáziumba!... :-D

Így egy sor kreténségtől megszabadultunk, nincs tanári csesztetés, hetente csak 2x kell suliba menniük, semmi fölöslegessel nem tömik a fejüket, csak kizárólag azt tanulják, ami az érettségihez kell!...


Itt nincs évnyitó, évzáró, ünnepségek, nem lesz szalagavató és ballagás sem!... :-DDD


Mást nem tehetsz te sem, ha nem akarsz fizetni ilyen hülyeségekre...

2011. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem. Az annyira jó, hogy ha egyszer nem kerülnek képbe, akkor is elő lehet rángatni a szakállánál fogva valahonnan egy zsidót a kérdéshez... :)


"Kérdés zsidó nélkül olyan, mint a hal bicikli nélkül."

2011. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

"Mi a francnak kell mindenhova belekeverni a zsidókat? Nem unjátok még?"


Nem tűnt fel, hogy csak ökörködik és tulajdonképpen a zsidózókat fikázza? Istenem... -.-'

2011. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg a kérdésedre a válasz az, hogy jó pénz van belőle. Ennyi, nem több és nem is kevesebb.
2011. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
A zsidóknak meg max. annyi köze van az egészhez, hogy tőlük ered a "pénz mindenek felett" ideológia, ők építették ki azt az életszemléletet, ami az egész nyugati világot uralja. Ez csak közvetett kapcsolat.
2011. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!