Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig globalizálódhat a...

Meddig globalizálódhat a világ? Mi lesz ennek a végeredménye?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert manapság már a gazdasági- és politikai rendszerek annyira össze vannak fonódva, hogy egyik elemének bedőlése kihat az egész világra. Itt van például az európai adósságválság, amiért az egész világ aggódik, mert kihatna mindenkire. A környezetszennyezésben is ugyanígy van: szennyez Kína és azt a környező országok is megérzik. Szóval meddig mehet ez az egész folyamat, mi lesz a betetőzése? Engem nem zavar, sőt tetszik, hogy egyre jobban kapcsolatban van a világ nincsenek gátak a nemzetek között. Kultúrálisan is egyre jobban közelednek a nemzetek egymáshoz nemcsak a nagyvilágban, de gyakorlatilag Európában már alig különböznek a nemzetek. Lehet ennek a vége egy egységes emberiség valamikor a távoli jövőben?
2011. okt. 11. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
10%
Egy darabig. Amig a pápa nyiltan Istenként kezdi magát imádtatni.
2011. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Advocatus Diaboli ***** válasza:
52%
Én kicsit félek, hogyha tovább globalizálódunk (csak a nyelv különböztet meg minket, a kultúra többi része már nem) az csak egy újabb lehetőséget ad arra, hogy egy esetleges háború után sokkal könnyebben lehessen irányítani az újra felosztott területeket:( És akkor igen, több "országnak" 1 nagy egységes vezetése lesz.
2011. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Ez szerintem egy természetes folyamat.

Kinyílt a világ a technikának köszönhetően, több az információ, közelebb kerültek hozzánk más kultúrák.

Van jó oldala is, meg rossz is.

De elkerülhetetlen dolog szerintem.

Bele lehet avatkozni, de megállítani nem fogják tudni a globalizálódást.

2011. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"És akkor igen, több "országnak" 1 nagy egységes vezetése lesz."

És az miért baj? A nacionalizmus előtt is több etnikum élt egy "országban", a nemzetállam csak egy 150 éves hóbort! Meg amúgy is milyen jövője van a kis csipszar országoknak? Nem is a maguk urai. Az USA, Kína és Oroszország irányít. Mind több millió nkm-es területű! A jövőben meg hozzájuk csapódik India, Brazília és esetleg az EU, ha a nacionalizmus nem marja szét. Na de, akkor világpolitikai marginalizálódás és eljelentéktelenedés és a világ múzeuma szerepének betöltése vár. De sebaj, majd a nagy nacionalisták örülhet, legalább a sz@r az övék.

2011. okt. 11. 12:37
 5/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:36


Én is így gondolom.

2011. okt. 11. 12:38
 6/16 Advocatus Diaboli ***** válasza:
58%
Én értelek, de gondolj bele, hogy mondjuk Oroszország törvényeit kapjuk meg és a többi szomszédos állam is. Más az emberek mentalitása. Esetleg mi lenne ha gondoljunk csak bele cigány szokásjogokat vezetnének be. Pl. első éjszaka joga stb. Valamelyik népcsoportnak ez nem igazán működne...pár generáció után már nem lenne gond,elhiszem, de az első generáció az biztos tele lenne várontással.
2011. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
A jövő egy szép nagy háborút hozz. Utána nem lesz időd ilyen kérdéseken agyalni!
2011. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Bocsi utolsó, de az első éjszaka joga legalább annyira magyar szokásjog is :D
2011. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Advocatus Diaboli ***** válasza:
58%

De ők még mindig tartják:D És ez a szomorú.

(Ha most azt írod, hogy a magyarok is, akkor nem tudom milyen környéken laksz:D)

2011. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:42


Értelmetlen a dolog ui a globalizáció a médián keresztűl közvetíti a nyugati életstílust és ezáltal a demokrácia is a globalizálódó értékek közé tartozik. Másrészt nem állítottam, hogy most azonnal el kell jönnie a világállamnak, nyílván 1-200 év mire azok a barbár szokások és hiedelmek eltűnnek és a kultúrák teljesen összemosódnak. Tehát az aggódalmad értelmetlen. Mellesleg a KKP azt tervezi, hogy fokozatosan 20(ha jól emlékszem) év alatt bevezeti a demokráciát Kínában. A koreai egyesülés is meg fog történni szerintem mihamarabb, sőt azt is olvastam, hogy a kínaiak benne is vannak az egyesítésben csak a wikileaks húzta keresztűl a számításaikat. A kitekinto.hu-n is volt egy cikk miszerint afrikában egyre kevesebb diktátor van és 2015-től már csak 3 lesz az egész kontinensen. Szóval esély az megvan, csak ezek nagyon lassú évszázados folyamatok.

2011. okt. 11. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!