Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mióta hanyatlik Magyarország?...

Mióta hanyatlik Magyarország? Mikor volt a legjobb helyzet Magyarországon és a politikusok mióta ennyire szemetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 13:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

1. Mióta István államot alapított

2. Mátyás király korában, alighanem. A közelmúltban pedig valószínűleg talán a századfordulón.

3. Ez jó kérdés, szerintem mindig is ilyenek voltak.

2011. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy embernek hatalmat adsz, az esetek 99%-ában ilyen lesz, mint a drága politikusaink. Mindenhol, a világ bármilyen szegletében ugyanezt lehet látni, hol visszafogottabban, hol sokkalta nyíltabban (egyes afrikai diktatúrákhoz képes a mi politikusaink egészen rendes, és normális emberek...)
2011. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
82%
egyetértek. ez nem magyar jelenség.
2011. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Nézőpont, illetve történelmi olvasat kérdése. Több nagyobb, és számos kisebb hanyatló periódusa is volt az országnak.

Talán leginkább hanyatló tendenciát az első világháborút közvetlenül megelőző, "boldog békeidők" óta mutat. Azután jött a trianoni országvesztés, ami elsősorban területileg csonkította az országot. Azután a második világháború után a szovjet megszállással már lelkileg, szellemileg is menyomorították.

Végül a vakvágányra terelt "rendszerváltással" végképp igyekeznek felszámolni Magyarországot.

2011. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Mátyás korában lett volna a legjobb élet? :D

Ő vetette ki a legtöbb adót a magyarságra....

Azóta sincs annyi adó, mint akkor! Bár, lassan annyi lesz.

Egyébként akárki akármit mond, a szocializmus hasonló volt, mint most, de akkor legalább mindenkinek volt munkája.

2011. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Magyarország kr. e. 400-ban rendezett hely volt!
2011. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
62%
Én mondom nektek.nem vagyok politikus és nem is mozgok ebbe a kőrőkbe.de ezt mindenki látja hogy magyarország már hanyatlik!!!!őssze kellene a népnek fogni és egy ujjat alkotni.az igaz hogy nem kőnnyű de ha a kormány algha tudd valamit tenni."szinte semmit".a kűlfőldi befektetőktől fűggűnk. ha vesznek forint alapú..... akkor erősődi de ha nem akkor gyengűl.én mondom ez nem jó.egy erős vezető kellene mint németországba hitler.csak ő ecseszte az egészet népirtással foglalkozot és egyszerre tőbb országot letámadot.ha angliát és oroszországot nem támadja meg akkor mára ővé lett volna európa.de elcseszte.egy erős vezetőegyéniség kéne magyarfőldre ki visszaveszi az elvesztett főldrészeket miket elvesztettűnk.ki kitudná hozzni a magyar népet ebból a válságos helyzetből.ki tudná hogy a nép az országgal egyűt az első.de persze olyan nem kéne ki fajgyűlőlő mert akkor megint mi is abba a hibába csőppenénk bele mint a németek.a magyar nép erős csak őssze kellene fogni és egy erős vezetőt találni ki ezt mind megtenné.
2011. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó te se gondolod komolyan, csak az elborult elméjű radikális szélső jobbosok gondolkodnak így. Még, hogy vissza szerezni a elvesztett területeket és egy olyan degenerált embert állítani Magyarország élére mint Hitler te sem vagy komplett.
2011. dec. 2. 20:11
 9/14 anonim válasza:
78%
Hát persze hogy nem gondoltam komolyan.hitlert példának vetettem fel mikor uralkodott németfőldőn.persze megyarországra nem kéne illyen ember,ezt viszont rosszul mondtam elhamarkodotan és figyelmetlenűl írtam,mert felídegesített az hogy az ország a nép szegény s levagyunk a tőbbi fejlett orsszágtól maradva.de azt viszont nem mondtam elhamarkododtan se rosszul hogy a népnek nem széthuzni hanem ősszetartaniuk kellene.mert mindenki nehéz időket"él meg.HABÁRKIT IS ZAVAR ELŐZŐ LEVELEM? ELNÉZÉSŰKET KÉREM.tisztelettel
2011. dec. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Mióta hanyatlik Magyarország? Kb. az első világháború óta folyamatosan, amiről még csak nem is mi tehettünk, de azért a számlát velünk fizettették ki, Németországot meg természetesen egészben hagyták...


Mikor volt a legjobb helyzet Magyarországon? Mátyás idejében. Elképzelhető, hogy akkor több volt az adó, viszont akkor a pénz is ezerszer értékesebb volt, és Mátyás leginkább arra használta az adót, amire tervezték, nem zsebrevágta a 95%-ot, ahogy most a biboldók teszik, nem záratott be kórházakat, iskolákat, volt melója mindenkinek, és nem kaptak a kátrányos helyzetűek sem havi 3-400 ezer forintnak megfelelő összeget a nagy semmire. Inkább bevállalnám azt a sok adót Mátyás idejéből, mert akkor még volt is miből kifizetni...


A politikusok mióta ennyire szemetek? Mióta az ősember lejött a fáról és feltalálta a politikát. Azt az ősmanust kellett volna ott helyben agyonverni.

2012. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!