Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most, mikor a korábbi megszorí...

Most, mikor a korábbi megszorításoknál jóval nagyobbak, a gazdasági intézkedésekben meg sokkal nagyobb hibák, az a tömegbázis aki állandóan jelen volt a korábbi kormányok intézkedéseinek birálatára a közterületeken, hol van?

Figyelt kérdés

Azok a néptömegek kik közterületekre vonultak, nap mint nap, és demonstráltak tiltakoztak minden szinte az életüket alig érintó dologgal szemben is nem csak a megszorításokkal szemben is akár, most nem mennek ki az utcára, tehát vagy nagyon szuper nekik, vagy mi is van?

Gondolom helyénvalónak tartják azon megszorításokat amit szinte csak az alacsony jövedelmű de a valós produktumot megtermelő rétegeket érintenek hátrányosan.

A honatyák mint a leutóbbi javadalmaztatásuk korrigálásánál az alapilleményüket megháromszorozni kívánják, tudom ez fillérek a lobbizás és egyéb hatalommal üzérkedési bevételeikhez képest, de ez az amit látunk és nem feltételezünk, és nem kiderített hanem legális és kézenfogható.

azt is elismerem a mostani javaslat az alapilletményük 750000 huf ra történő emelésnek nem lenne sok egy ország vezetőiek ....DE nem ebben a gazdasági helyzetben és nem ilyen módon!

Miközben a munkavállalókat folyamatosan olyan megszorításokra köteleznek, melyek jelentősen az életminőségük és sőt sok esetben már szinte maga a megélhetésük rovására megy.

Ez a réteg mégsincs a parlamnt előtt olyan nagy létszámban mint azt az elmúlt évek során már megszokottá vált, ki érdekvédelmi csoportok apró megmozdulási észlelhető, de gyakorlatilag szinte szóra sem érdemes jelzővel lehet illetni.

Tehát a kérdésem tömörem azokhoz szól akik korábban voltak aktív résztvevői a töntetéseknek de most nem látszanak már, annyira jobb lett, vagy most minden szép és jó? Vagy csak egyszerűen akkor nem tetszett de azt mások csinálták, és most tetszik mert az akkori minket szervezők vannak ott, és lám megmutatják mernek "nagyban" gondolkodni?!



2011. nov. 10. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ah, demonstrálnak most is, csak nem jó helyen. Én heti egy alkalommal elkések a munkahelyemről a félpályás útlezárások miatt. De ugyanúgy, ahogy te nem tudsz róla, az érintettek sem. Mindig haragszom is ezért nagyon, hogyha a kisember elkésik a munkahelyéről, és ezért kirúgják, attól kinek lesz jobb? OV.-t ugyan nem érdekli.
2011. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Antimod ***** válasza:
93%

Megszólítottál, hát elmondom.

Én 2006-ban felháborodástól vezérelve mentem ki a Kossuth térre, és addig minden este (munka után, bizony) visszajártam, amíg ki nem üldöztek onnan (bizonyítottan jogtalanul) a rendőrök. (Nem ott laktam, hazamentem aludni...)

Ezután még jópár megmozduláson részt vettem, de csak 2007-08-ban. Utána már nem láttam értelmét folytatni, mert a politikai elit sz.rik a tüntetésekre, egyetlen dolog foglalkoztatja csak, feloszlatható-e vagy sem. Ezért nem megyek már jó ideje. Ha szociális indokok vezérelnének, akkor már 1990 óta folyamatosan ott kellene lenni, ami alapból lehetetlen.

De ha pl. a munka törvénykönyvére szerveznek valamit, akkor ott leszek, csak remélem, nem holmi politikusok használják majd megjelenési felületnek a jogos tiltakozást.

2011. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hasznos és kielégítő volt válaszod, köszönöm. Igy egy érv amit már kaptam az a tüntetések esetleges hiábavalóságára utal, illetve egy csömör a politikától, ezt ismerem benne is megvan sok éve már. Csak most érzem annak hiányát, hogy ezek a dolgok most nem léteznek, és ezt lehet a politikai élet jelen szereplői ezt a minden jól megy és ők jól teszik amit tesznek igazolásának látják, bár személyesen ugy vélem tudják hogy nem igy van de nem szól ellene semmit a tömeg és nem érzik magukat bármilyen dologban felülbírálhatónak.
2011. nov. 10. 14:15
 4/15 Antimod ***** válasza:

Sajnos az emberek kedve elment a tüntetésektől, mert látták, hogy hatástalan, illetve a rendőrség brutális volt, ha valamilyen cselekményre is sor került.

Ez pedig tökéletesen kedvez a mostani erőknek, mert simán végigverik azt, amit akarnak. Más kérdés, hogy nagyon mást nem is tudnak tenni, k.rva nagy kényszerpálya, de iszonyú idegesítő, hogy ide jutottunk. Meg még ki tudja, hova.

2011. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valóban nagy a kényszer de az sajnos, amit jelenleg a kormány tesz az absolut ellentkező a válságkezeléssel, és gyakorlatilag csak szűkebb rétegeket hoz hátrányos helyzetbe, de most mindenkép csak a jognyírbálás megy, és az a gazdaságpolitika mely tovább mélyíti az ország eladósodásást és válságot. Most még mindíg a 8 év a mentség de ugye érződik rendesen a mostani kormány döntéseinek hatása és máris lejtőre kerültünk amit a kormányunk még a további terveivel még jobban sietet.

a kérdésem az mi a jelenség oka mely Bajnai már már szerencsésnek mondható gazdasági csomagja mely mérsékelt a gondon és visszafordítani készült a lejtőre került gazdaságunkat negatív fogadtatást kapott, és az a már számomra ámokfutásszámba sorolandó magatartás amit a jelenlegi vezetés gyakorol, az nem kap kellő negatív visszhangot a néptömegegktől. Megy a duma az adósságrendezésről de ugye az jobban emelkedett mint korábban. Miközben irdatlan pénzeket dobott ki az ablakon a kormány, a saját hitelrontása jelentős negatívumként nehezedik az országra, és ennek gazdasági vonzatát már ujfent az a réteg nyögi, mely a GDP alapjai, nevezetesen a javakat termelő réteg.

2011. nov. 10. 15:01
 6/15 Antimod ***** válasza:
Szerintem azért ilyen passzív a tömeg, mert nincs igazi alternatíva. Te kit ültetnél a kormányrúd mögé? 2006-ban még azt hitték, van, meg is szavazták / szavaztuk (bevallom, akkor még én is) a Fidesz jelöltjeit az önkormányzati választásokon.
2011. nov. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az akkori tüntetéseket a Fidesz szervezte. Minden szakszervezeti vezető Fideszes volt. Orbán volt,aki kordont bontott. Ő dumálta,hogy a gyújtogató fél belvárost szétverő csőcselékkel szembeni jogos rendőri fellépés jogtalan volt.

Lejáratta a rendőrséget.

Saját maga ellen nem szervez tüntetést.

Azon kívül a mai helyzetben sokan féltik az állásukat. Volt olyan Fideszes polgármester,aki közölte az alkalmazottaival,hogy el mehet tüntetni,de akkor másnap ne jöjjön be dolgozni. Ezért nem mernek a pedagógusok sem tüntetni.

Nagyon megváltozott az emberek helyzete.

2011. nov. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Antimod ***** válasza:

Tévedés, hogy minden tüntetést a Fidesz szervezett.

A szakszervezetieket, a Fricz Tamás-félét lehet, hogy igen, de az eredeti Kossuth téri megmozdulásokat aligha. Jónéhány akkori szervezőt ismerek, közül nincs a Fideszhez, sőt, ugyanúgy utálják, mint a másikat.

2011. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Az akkori tüntetéseket a Fidesz szervezte."


Jajj ne már. OV körbetelefonált 1 millió embert (mert országos szinten ennyien tüntettek). Engem nem hívott...

Ha a budapesti, 50 fős, fradistákból álló, balhézni vágyó MTV székházat megostromlókra gondolsz akkor pláne ne....


Az ilyen összeesküvés, fideszfób elméleteket hagyjuk már.


Ha bárki "szervezte" a tüntetéseket, akkor az az MSZP. Érted...egy öszödi beszéd szintű dolog bármely országban kiverte volna a biztosítékot. Ha ez egy észak afrikai országban történik, akkor valószínűleg felnégyelték volna a kormányfőt.

De meg merem kockáztatni, hogy a franciáknál is hasonló lett volna a helyzet.


Hogy most miért nincsenek közel sem akkora tüntetések? Egyrészt igaza van a korábbi hozzászólónak: Felesleges. Láttuk, hogy GYF mennyire lesz@rta a tüntetőket. Ő érezte magát áldozatnak, és azt mondta: "Majd hazamennek!".


Ha a FIDESZ bukna le egy hasonló baklövéssel, ugyan ez lenne.

2011. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Antimod ***** válasza:
Emberek! Nem volt szükség szervezésre. Az egyetlen szervezés az volt, hogy egyszerre juttatták el a megvágott beszédrészleteket különböző sajtóorgánumokhoz. Borítékolható volt, hogy tüntetés lesz belőle.
2011. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!