Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik társadalmi...

Szerintetek létezik társadalmi igazságtalanság a családi támogatások területén?

Figyelt kérdés
Személy szerint én minden családi támogatás megadása előtt megvizsgáltatnám, hogy valóban szükségük van-e rá. Az egy-két gyerekesek kevesebbet kapnak mint a 3 gyerekesek, holott lehet hogy az előzőek a körülményeik miatt sokkal több támogatást kaphatnának, mint pl az a 3 gyerekes, akik anyagilag jól állnak, és támogatás nélkül is gond nélkül tudnák nevelni a 3 gyereket.

2012. jan. 20. 08:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%
Én az egész családtámogatás ellen vagyok: ne pénzért vállalj gyereket, és az vállaljon, aki utána el is tartja.
2012. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, első, de a másik oldala is igaz: ha nem ösztönzöd a gyerekvállalást, akkor majd nem lesz aki megtermeli pl. a nyugdíjasok nyugdíját vagy kevesebb adóbevétel lesz...


Azzal nem értek egyet, hogy több gyerek, arányosan is több juttatás. Pl. adókedvezmény 1-2 gyereknél gyerekenként 10eFt, 3 v. több gyereknél gyerekenként 33eFt, vagy pl. a családi pótlék: egy gyerekre 12200 Ft jár, ha viszont vagy több gyereket nevelsz, akkor gyerekenként 16eFt jár. Nagy a különbség. Ugyanakkor ha a statisztikát nézzük, 2,6 gyereket kellene vállalni családonként. Szóval ez több, mint kettő, így jogos, hogy a 3. gyerekre kell a "nagyobb anyagi lökés".


A 3 gyerekesek támogatás nélkül is tudnának nevelni 3 gyereket: ezzel nem értek egyet. Létezik erre egy statisztika: a társadalom két véglete vállal több gyereket, a nagyon szegények és a viszonylag jómódban élők.


Mi most várjuk a 3. gyerekünket, ha nem lenne pl. az adókedvezmény, akkor is vállaltuk volna, de így azért sokkal könnyebb lesz.

2012. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Andizsuzsi ***** válasza:
A családtámogatást én nem ellenzem, mert "kihalóban" vagyunk, nemzetgazdasági érdek (is), hogy szülessenek gyerekek. Viszont az elosztásban vannak szerintem érdekes dolgok. Pl. a felsőfokú szakképzésben résztvevők kapnak családi pótlékot, az egyetemisták-főiskolások nem.
2012. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

2-es: persze meg kell termelni a nyugdíjat, de én ezt más oldalról közelíteném meg:


Nálunk mindenki az államtól várja a mannát, holott szerencsésebb lenne, ha családon belül támogatnák a rászorulókat (öregek stb), így egyrészről a visszaéléseknek nem lenne terepük (uzsorás megy a segélyt felvenni), másrészről nem csak a szülést ösztönözné, hanem a nevelést is.


Azaz le kell építeni a szociális hálót, és mindjárt ott lesz a motiváció a gyerekvállalásra, és annak tisztességes felnevelésére. Ugyanis ha nem lesz dolgozó gyereked aki eltartson, akkor felkopik az állad. Viszont ebből kifolyólag lehet csökkenteni az adókat (alacsonyabb kiadások), és magasabb nettóból jobban tudod támogatni pl. a szüleidet.

Ez így működik pl. Ázsiában sok helyen (pl. Szingapúr) és nem is rosszul.


És mi lesz a "rászorulókkal", akiknél se a szülő se a gyerek nem dolgozik? Nos úgy vélem a paraziták bővített újratermelését nem kell támogatni, ha éhen halnak , annál kevesebb gondja van az országnak...

2012. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ez ennél bonyolultabb szerintem.


1. Az adóbevételek nem csak szociális kiadásokra mennek. (Ugyan nem mindig érezzük, de) útfelújítás, egészségügy....


2. Azokkal mi lesz, akik egészségügyileg alkalmatlanok a gyerekvállalásra, mert pl. meddő vagy mert testileg-szellemileg sérült?


3. Azt írod, több nettó több támogatás a szüleidnek. És mi van akkor, ha a gyerekvállalás és a szülőtámogatás időben összeér? Azért vállaljak később (esetleg soha?) gyereket, mert a szüleim még élnek, de már támogatni kell őket? Vagy hagyjam őket a fenébe és szüljek, hogy majd nekem jó legyen.....

2012. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Több ezer gyerek várja ma is, hogy örökbe fogadják.


Lehet, hogy egyszerre kéne támogatnod őket, viszont kb. a bruttód lenne a nettód (10-20% adó)


Állami kiadások: 3000 milliárd nyugdíj, 1600 milliárd eü (szintén nyugdíjasok használják nagyrészt), tömegközlekedés, soroljam?

2012. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez most kiverte a biztosítékot.


Áruld már el nekem, hogy honnan veszed ezt a több ezer gyerek vár örökbefogadó szülőre???


Nagyon-nagyon el vagy tévedve. Az alapvető probléma, hogy NINCS örökbefogadásra alkalmas gyerektömeg. Akikkel tele van a nevelőotthonok, azok örökbefogadásra alkalmatlanok, mert pl. a szüleik nem mondtak le a szülői jogaikról! Azok maximum (ha olyanok a feltételek!), akkor nevelőszülőkhöz kiadhatók.

Egy 2006-os statisztikai adat szerint:

Örökbefogadhatónak nyilvánított kiskorúak száma: 585

Örökbefogadásra alkalmasnak nyilvánított szülők száma: 1337


Ugyanez 2005-ben:

614 és 2369


Akkor miről beszélsz???

2012. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Örökbefogadásról annyit, hogy nagyon szigorú feltételei vannak anyagilag is. Rendben van, vizsgálják meg az örökbe fogadód anyagi feltételeit, de akkor azt miért nem nézik hogy az a gyerek aki "rendesen" születik, milyen körülmények közé kerül? Az örökbe fogadásnál a leendő szülők pszichológiai alkalmasságát is nézik, normál esetben miért nem? Nagyon nagy a diszkrimináció ilyen téren is szerintem.
2012. jan. 20. 13:18
 9/19 A kérdező kommentje:
És nem csupán a kissebbség áhitatozik a gyerekhez kapcsolódó támogatásokra, hanem a magyar is. Itt is rengetegszer lehet olvasni olyan kérdéseket, hogy ha megszületik a gyerekem, milyen támogatásokban részesülök? Meddig és mennyi jár? Az állam pedig támogatás címszó alatt jutalmazza a szaporodó embereket. Mert minden gyerekhez kapcsolódó támogatás valójában jutalom! Kérdem én: miért is?
2012. jan. 20. 13:23
 10/19 A kérdező kommentje:
Amikor hasonló témáról beszélgetek gyerekesekkel, ő vérmesen és felháborodva közlik hogy nekik jár ez meg az. Pl gyes, gyed stb, csak azt felejtik el hogy kik is fizetik nekik közvetve ezt. Ki tudja, lehet pont meddő emberek, akiket viszont nem segítik a gyerekesek. Egy újabb társadalmi igazságtalanság.
2012. jan. 20. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!