Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Járna valami előnnyel, ha...

Járna valami előnnyel, ha visszakapnánk az elcsatolt területeket?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, de meggyőzhető vagyok.

2012. febr. 2. 15:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Ha nyersanyagokra meg hasonlókra gondolunk,akkor szerintem igen.
2012. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Hát hogyne. Nyitva lennénk a tenger felé (kereskedelem, turizmus). Lenne újra olyan hegyünk, amin érdemes síelni. Erdélyben rengeteg a fa és a nyersanyag. Rengeteget dobna az ország gazdaságán, nem véletlenül csatolták el ezeket a területeket, nem azért, mert értéktelenek.
2012. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Nekem volt szerencsém Felvidék keleti részén, Erdélyben, Vajdaságban, Délvidéken, és Őrvidéken is járni, Kárpátalja kimaradt.


Őrvidék igen, az tényleg nagyon korrekt terület, lehetne hasznot húzni belőle, meg Felvidék nyugati része, esetleg talán a Délvidék, bár az már kérdéses.


Viszont a többi rész, vagyis a Felvidék keleti része, Erdély, és a Vajdaság olyan szinten le van putrisodva, hogy egyszerűen elképesztő. Olyan szinten le van élve minden, hogy semmi előnyünk nem származna belőle. Csak a pénzt vinné, másrészt pedig nem kevés külföldi és cigány kerülne Magyarországhoz, ami folyamatos belviszályokba torkollna, a magyarság aránya meg lecsökkenne 50-60%-ra országos átlagot tekintve.


Ez miért lenne jó nekünk? Mikor még a mai területeken belül sem tudunk rendet tartani? Kérdem azoktól, akik mindenáron azt akarják, hogy kapjuk vissza ezeket a területeket.

2012. febr. 2. 15:51
 4/27 anonim ***** válasza:
59%
Én is tizenéves vagyok és a Jobbik áll legközelebb hozzám,mégis tudom,hogy ez inkább hátránnyal lenne az országra.
2012. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%

"gazdaságilag, iparilag, mindenhogyan fejletlenek."


Hát például a legnagyobb egybefüggő elcsatolt terület, Erdély erősebb gazdaságilag az alföldnél, és nem is kicsit.


"Csak a pénzt vinné"


Te is jó tájékozott vagy, Magyarország többpilléres gazdasága pont akkor roppant össze, amikor megszűntek ezek a csatornák. Mi maradt? Semmi, Közép-Magyarország iparilag mindig is a legfejletlenebb volt.

2012. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%
Ja igen, az egyik topicban arról megy a sírás, hogy felvidék erősebb lett gazdaságilag Magyarországnál, most a másikban meg azért megy a sírás, hogy vinné a pénzt? Érdekes ez a mentalitás.
2012. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
8%

"a saját hazánkban kisebbség lennénk"


a) Melyik nemzet fiaiból lenne több, mint magyarból? b) ebből hol következik a háború? c) Merjünk kicsik lenni, igen!

2012. febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
31%
Hogy hátránnyal nem járna az biztos!Az nem kifogás hogy gazdaságilag le van maradva.Majd fel zárkózik.És a Fiumei kikötőtől Kárpátokig mehetne(dübörögne)a gazdaság.Valóban jó lenne.
2012. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
47%
Pont annyira horvát, mint amennyire olasz, török, osztrák, ilyen erővel lehetne magyar vagy hottentotta is.
2012. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
Marha jó lenne. Jugoszlávia 2.0.
2012. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!