Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha ma kampánycsend van, akkor...

Ha ma kampánycsend van, akkor miért csörgött a telefonom délelőtt és kezdte el mondani egy gép, hogy "kedves jobboldali barátom. "?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Index.hu hír 12:14-kor


Automata telefonhívások buzdítanak két párt támogatására


Az egész országból érkeztek bejelentések, hogy automata telefonhívásokkal egy gépi hang két párt támogatására buzdítja a választókat. Az Országos Választási Irodához (OVI) eddig közel száz bejelentés érkezett erről, mondta az Indexnek Rytkó Emília, az OVI vezetője. Az Országos Választási Bizottság délután négy órakor ül össze, a testület hatásköre annak megállapítása, hogy történt-e kampánycsendsértés.


Azt ők nem írják, hogy melyikek, téged melyik hívott? Ide még nem érkezett hívás.

2009. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Vigyázat, PROVOKÁCIÓ!!!
2009. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Azért mert megszegték a kampánycsendet. Ennyi. Magadtól nem jöttél rá?
2009. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem provokáció, hanem igaz. Nálunk is ez volt, az egyik szomszédunkat hívta fel ennek a pártnak a képviselője reggel, ugyanezzel a szöveggel, amit a kérdés írója mond. (Nógrád megyében lakunk.) Remélhetőleg lesznek következményei.
2009. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem értem mit kell ilyen ügyet csinálni. Ha nincs jobb, csak a telefonálás akkor telefonáljanak. Nem az én számlámra megy a dolog
2009. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

ismét index.hu:


13:06

Tolnából és Győr-Sopronból jelentettek kampánycsendsértő telefonhívásokat

Eddig a Tolna megyei Bonyhádról és Faddról, valamint Győrből és Csornáról érkezett írásos bejelentés arról, hogy vasárnap reggel két párt nevében telefonon buzdították a választókat szavazásra. A kifogásokat kivizsgálja a területi választási bizottság.


14:15

Vasban, Somogyban és Fejér megyében is csörög a telefon

Vas, Somogy és Fejér megyéből is jelezték, hogy automatikus telefonhívásokkal buzdítják a választópolgárokat a szavazásra, illetve két párt támogatására. Vas megyéből azt jelentették, hogy egy gépi hang részvételre buzdít, és arra kéri a választókat, hogy telefonjuk nyomógombjai segítségével tudassák, részt vettek-e már a szavazáson. Fejér megyében egy géphang két párt nevében ösztönöz szavazásra.

Kádár György, a Vas megyei területi választási bizottság elnöke azt mondta, hogy eddig szabályos írásbeli bejelentés nem érkezett, így bár tudnak az állítólagos kampánycsendsértésekről, még nem tárgyaltak azokról. A bejelentéseket a választási bizottságnak kell megvizsgálnia, de a kampánycsendsértést nem elég telefonon jelezni, a kifogást írásban is be kell nyújtani.

2009. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

index.hu 14:23-as hír


Több tucat kampánysértést jeleztek Csongrád megyében


Harmincnyolc esetben telefonon, két esetben pedig írásban tettek bejelentést kampánycsendsértésről a választók Csongrád megyében. A bejelentők szerint telefonos kampánycsendsértések történtek az európai parlamenti választás napján. Ezek a hívások három párthoz köthetők. (MTI)


Érdekes lesz :-)

2009. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy tényleg az adott pártok sértettek szándékosan kampánycsendet, vagy pedig ellenfeleik próbálják így lejáratni őket. A hívások eredete lenyomozható, nem?
2009. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem provokálok, semleges vagyok és utálom az egészet. De amint látod meg is erősítettek. Szó szerint ezt mondta amit leírtam, de csak eddig vártam, aztán lecsaptam. Bocsánat ha valakinek a nézeteit sértem.
2009. jún. 7. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!