Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van arra lehetőség, hogy a...

Van arra lehetőség, hogy a nevemet angolosíthassam?

Figyelt kérdés

Jövőben ki fogok költözni az Egyesült Államokba, de még idén egy európai út miatt fogok új útlevelet is csináltatni. Na nem is ez a lényeg, hanem hogy még az útlevél előtt szeretném megváltoztatni a nevemet .... Richárd Györgyről, Richard George .....-ra. Erre van lehetőség itt Magyarországon? (Még a bevándorlás előtt.)

(Csak mert ha Lakatos Radiátor lehet, akkor gondolom ez is :) )


2012. márc. 31. 14:48
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
itt Magyarországon max Ricsárd Dzsordzs lehetsz mert idegen hangzású neveket a magyar helyesírás szerint fonetikusan lehet felvenni
2012. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

Hát most élvezhetném a magyar nyelv színességét... de inkább nem mert törlök a kérdésem. :)

Azért köszi.

2012. márc. 31. 14:54
 3/45 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem.Én akkor módosítottam a vezetéknevemet amikor amerikai állampolgár lettem.
2012. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Csodás... mégtöbb macera :DD áhh... Magyarország én ÍGY utállak :DD
2012. márc. 31. 15:17
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha én odalennék a mai Magyarországért, de azért elég szánalmas emiatt utálni Magyarországot.
2012. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Nem csak emiatt :DD ez maximum reszelék azon az igen habos tortán :))
2012. márc. 31. 15:20
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem akarod, hogy mindenki Richardnak szólítson, akkor szerintem George Richard-ra angolosítsad a neved. Vicces, hogy úgy költözöl ki, hogy nem is tudod, hogy ott fordítva vannak a nevek.
2012. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Jaj basszus, éreztem hogy valamit rosszúl írtam.... megzavart h nem írtam az elejére a vezetéknevemet... jólvan szóval Richard G. ....-ra szeretném megváltozatni.. bocs tényleg, én hibám! :)
2012. márc. 31. 15:34
 9/45 A kérdező kommentje:
Várjunk... jól írtam... -.-'
2012. márc. 31. 16:00
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát én tíz éve élek kint, de nem tagadom a nevemben a származásomat. Sőt, ha nem emelik ki az utónév-vezetéknév helyét, mindig magyar sorrendben írom. Ezt örököltem apámtól, és ezt a nevet kaptam anyámtól. A legerősebb identitás a nevem, és ez így van, a világ bármelyik pontján is vagyok nem adom fel magam.

A többi rajtad múlik dear magyarutáló George.

2012. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!