Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Visszaigényelhetik a Romániai...

Visszaigényelhetik a Romániai egyházak a kommunizmus idején elszállított jegyzőkönyveket és születési anyakönyveket?

Figyelt kérdés
Mit kell tenni hogy ez megvalósulhasson... ???
2012. ápr. 1. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Kérdés,hogy nem semmisítették- e meg őket? Amit elég valószínűnek tartok.
2012. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem, sőt azt is tudom melyik levéltárban vannak, így mi a teendő?
2012. ápr. 1. 18:19
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
De úgy őszintén erre itt kapsz választ?
2012. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ortodox egyháztól nem szállítottak el semmit, a görög katolikusok irattárát pedig megsemmisítették, tehát nem hinném.
2012. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én Református egyházra gondoltam :P és mint említettem, tudom hol vannak az iratok, voltak is a kezemben, csak kíváncsi lennék, hogyha az egyház akarná, akkor visszakapná- e?
2012. ápr. 3. 20:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem létezik romániai református egyház, a románok a magyar református egyház javait kobozták el.
2012. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
már megse haragudj, de én nem Román, hanem Romániai egyházat mondtam, nehogymár Romániába ne legyenek reformátusok, öcséém, akkor én mi vagyok? ... legyen szíves aki csak ilyen hülye választ tud az kíméljen ....
2012. ápr. 5. 05:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez nem a román állam hatáskörébe tartozó egyházi felekezet. Nem tudom, mit nem vagy képes ezen megérteni. Amiért a határt odahúzták, attól ez nem romániai egyház.
2012. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Basszus, lehet nem jól magyaráztam....

A Román állam a kommunizmus idején az összes egyházi iratot begyűjtötte itt Erdélyben!!!! Arra lennék kíváncsi, hogy visszaadják e? és milyen módon?... nem tudom mit nem lehet érteni rajta...

2012. máj. 6. 20:20
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért ne igényelhetnék.

Sok mindent igényeltek és kaptak már vissza de még felét sem annak ami egykor egyházi tulajdon volt.így is ki van akadva a lakosság román fele ,mert ők nem tudnak semmit(csak az agymosott dumával etetik őket) arról ,hogy mije volt egykor a Református egyháznak és milyenek is voltak az arányok viszonyok a komcsi világ előtt.Ki vannak akadva mert csak azt látják, hogy az állami vagy magántulajdonokra teszi rá a kezét az egyház.De arról nincsenek információik ,hogy az azelőtt a Református egyházé volt és a komcsi államosítás után lettek szétosztogatva szimpátia alapon a "derék övéik "között.


Lehet ,hogy vissza is adják csak igényelni kell .

Persze az is lehet hogy azért nem adják vissza mert a agymosással vizionált és mindennap mantrázott nagyromán egységes elképzeléseikkel nem igazán harmonizál a magyar vonatkozású múlt.

Pedig minden legalább 6. románnak magyar vagy magyarból románosított vezetékneve van.

2012. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!