Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Honnan van ez a sok 100 és...

Honnan van ez a sok 100 és 1000 milliárd euró?

Figyelt kérdés

Most Spanyolország kap 100 milliárdot, de korábban 3 másik ország kapott már talán több ezret is összesen az euróövezeti országoktól. Nekem az feltűnő ezekben a hírekben, hogy ezekről az iszonyatos pénzekről úgy beszélnek, mint rutinszerű apróságokról. De honnan van ez a rengeteg ajándékként osztogatott pénz? És nem fog ez majd hamarosan hiányozni valakinek? Mondjuk pont nekünk. Mert végül úgyis mindig, mi kisemberek fizetünk adóban, inflációban, kamatban, az állami ellátások romlásában...


[link]



2012. jún. 10. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Németországból.
2012. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És nekik honnan van?
2012. jún. 10. 09:46
 3/12 anonim ***** válasza:
40%
Ők megtermelik.Működik a gazdaságuk, és mivel fent akarják tartani az eurót, osztogatják a százmilliárdokat.Persze nem ajándékba kapják sem a görögök, sem a spanyolok, mint minden kölcsönt, ezt is vissza kell fizetni egyszer.
2012. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És mit szól ehhez a német "termelő", vagyis az egyszerű emberek? Nem fognak fellázadni? Nekik is olyan fontos, hogy Görögországban euró legyen?
2012. jún. 10. 09:59
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Németország (és a többiek akik adnak, a legtöbb német és francia) a saját gazdaságát védi ezzel, hiszen ha az euró összeomlik az nekik is rossz.

Nem lázadnek fel az emberek mert tudnak gondolkodni. De örülni sem örülnek neki.

2012. jún. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Fellázadni nem lázadnak, de nem tetszik nekik.Az átlag német "lenézi" a görögöket emiatt, volt is incidens, mikor Görögországban lévő németek nem akartak fizetni a kocsmában, mondván, előbb a görögök fizessék vissza a tartozásukat..
2012. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Érdekes...
2012. jún. 10. 10:23
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Sok esetben csak papíron kapják meg a kölcsönt az adott országok, mert legtöbbször pont a német, francia, stb. hitelezőket, cégeket, bankokat fizetik ki, vagyis tulajdonképpen saját maguknak adnak pénzt, csak majd a megsegített országoknak kell visszafizetni (igaz korábban ők "vették el" azt a pénzt).
2012. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

"Honnan van ez a sok 100 és 1000 milliárd euró?"


Gyártja az EKB.


"Nekem az feltűnő ezekben a hírekben, hogy ezekről az iszonyatos pénzekről úgy beszélnek, mint rutinszerű apróságokról. "


Annyit csinálnak belőle, amennyi kell. Néhány gombnyomás néhány számítógépen.


"És nem fog ez majd hamarosan hiányozni valakinek?"


De. Én pl. örülnék, ha engem is megdobnának 100 mrd euróval, de sajnos nem vagyok spanyol bank. Így hát nekem ez hiányzik.


09:55


"Persze nem ajándékba kapják sem a görögök, sem a spanyolok, mint minden kölcsönt, ezt is vissza kell fizetni egyszer."


Azaz üzlet a németeknek. De azért milyen jól nyomod a propagandát. Nem vagy német véletlenül?

2012. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

" "Persze nem ajándékba kapják sem a görögök, sem a spanyolok, mint minden kölcsönt, ezt is vissza kell fizetni egyszer."


Azaz üzlet a németeknek. De azért milyen jól nyomod a propagandát. Nem vagy német véletlenül?"


Hm, miért is propaganda?Mert azt mondtam, hogy a mai világban sem ember, sem ország nem ad semmit ingyen?Azt a pénzt vissza kell fizetni, mert sem Németország, sem Franciao. vagy a többi eurózóna-tag nem fogja állni a görög gazdaság talpraállítását.

2012. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!