Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás a...

Mi lenne a legjobb megoldás a magyar egészségügyi rendszer problémáira? Milyen intézkedések szükségesek mihamarabb és feltétlenül?

Figyelt kérdés

A magyar egészségügy legnagyobb problémája nem feltétlenül az alulfinanszírozottság, hanem alapvető rendszerelméleti és szemléleti problémák miatt olyan (rossz), amilyen..

Az alulfinanszírozottság probléma, de a jelen rendszeren az sem segítene, ha több pénzt pumpálnának bele, hiszen "kifolyna a részeken keresztül".



2012. jún. 14. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
nem tudom mi a megoldás, de azt tudom, hogy az egészségügy, a nyugdíjrendszer és az oktatás azok a területek, ahol még sokmilliárdot lehet lopni, ezért sokaknak jó a változatlanság és a káosz, de a "karvalytőkések" is ugrásra készen várják, hogy kivegyék belőle a részüket.
2012. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Az lenne a legjobb, ha az orvosok nem minimálbér-közeli fizetést kapnának, hanem munkájukhoz méltót (nem vagyok orvos!). Ha jobb lenne a fizetés, itthon maradnának a friss diplomások (legalábbis kevesebben mennének ki), így nem lenne orvoshiány a kórházakban, rendesen mehetne az ellátás.
2012. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Megmondom én mi a megoldás. Az összes orvost ki kell hajtani az országból, bezárni a kórházakat és visszatérni a hagyományos népi gyógyításhoz, amely nem csak a tüneteket kezeli, hanem magát a betegség forrását szünteti meg és még nem kívánt mellékhatásai sincsenek.
2012. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%

"Az lenne a legjobb, ha az orvosok nem minimálbér-közeli fizetést kapnának, hanem munkájukhoz méltót "


Akkor bizony ők még a 47 ezres közmunkásbért sem keresnék meg.

2012. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Részben privatizálni.Eltörölni a kötelező TB-t.


Persze ehhez az kell hogy magas legyen az életszínvonal.


Biztos láttatok már magánklinikát.Igaz némelyikben túlzásba vitték a stílusozást de szépek , modernek.

2012. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nagyon alacsonyak az orvosbérek, az igaz, de az csak egy eleme a rendszernek.

Szerintem is fontos lenne a privatizáció, mert az "állam a legrosszabb gazda", mert képtelen (azért, mert képtelenségre vállalkozik) felmérni és dönteni tőle oly távol álló kérdésekben.


És a biztosítórendszerek? Abból mi lenne a jó, ha több lenne, ha kettő lenne, vagy ha maradna egy?

2012. jún. 14. 23:30
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nézd meg a Sicko című dokumentumfilmet. Én is sokáig azt gondoltam, hogy magánkézben sokkal hatékonyabban működne az egészségügy, de Magyarországon az maga lenne a világvége. Ha magánkézbe kerül, akkor a költséghatékonyság miatt MÉG ennél is kevesebbet költenének a betegekre, csak azokat gyógyítanák, akiknek sok pénzük van, a vadkapitalizmust nem szabad beengedni az egészségügybe. Egyszerűen nem hatékony és nem emberbarát, Amerikában is ezért akarnak államira áttérni.
2012. jún. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2012. jún. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: kösz, én el fogom olvasni. Egyébként ha belegondoltok, tényleg logikus, hogy ugyanúgy profitot akarnak termelni a betegségekből, mint bármi másból. Én pl. nem vagyok az összeesküvés-elméletek híve, de biztos vagyok benne, hogy pl. a "depresszióból" tudatosan és előre megtervezetten csináltak jól jövedelmező ipart. Régen azt mondták, hogy létezik öröm és bánat, ma meg azt mondják, hogy létezik egészséges boldog ember és beteg depressziós. És aki beteg, szedjen sok gyógyszert. Abba bele se merek gondolni, hogy más betegségeknél is ezt csinálják, de azt orvoslátogató ismerőstől tudom, hogy az orvosokat nagyon jól megfizetik, ha olyan gyógyszereket írnak fel, amire megkérik őket, és minél többet írnak fel, annál több jutalmat kapnak.
2012. jún. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2012. jún. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!