Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki számít ma ->szerinted<-...

Ki számít ma ->szerinted<- Magyarországon zsidónak? (Zsidó kisebbségűnek, származásúnak, etc. Csak hogy a vicceket elkerüljük. )

Figyelt kérdés

"Hazánkban a huszadik században a zsidóság nagy többsége asszimilálódott (beolvad) a többségi társadalomba (már aki volt olyan szerencsés és túlélte). Ma sokkal több egy zsidó nagyszülővel rendelkező ember él hazánkban mint akinek négy zsidó nagyszülője volt.

Dolgozzátok fel, ma hazánkban körül-belül egy millió olyan ember él akinek az egyik felmenője 1944-45-ben zsidó származásúnak számított!"



2012. júl. 25. 21:31
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
97%

Hát ha úgy nézzük akkor szerintem az aki zsidó vallásúnak vallja magát.


Ha szigorúbban nézem akkor az aki meg is tartja a szokásokat.


Pl. vannak zsidó barátaim akik nem tartják a szokásokat.

De ismertem olyat akivel nem tudtam ebédelni munkahelyen mert ő csak kósert evett.

2012. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Aki annak vallja magát.
2012. júl. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Német és francia szefárd zsidók nem kis számban haltak meg a német legerekben.


De tény, hogy sok szefárd, nem tartja zsidónak például az askenázikat.


De több a tévedés abban amit írtál mint az igazság.


Warburg báró aki Lenin unokaöcsét pár vagon arannyal Orosz forradalmat kirobbantani küldte szefárd zsidó volt. ;-)

2012. júl. 25. 22:09
 4/30 A kérdező kommentje:
Ki számít ma ->szerinted<- Magyarországon zsidónak? (Zsidó kisebbségűnek, származásúnak, etc. Csak hogy a vicceket elkerüljük. )
2012. júl. 25. 22:11
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez bonyolult dolog. Azért, mert a zsidó nemcsak egy történelmi népcsoportot jelent, de hozzá kapcsolódó nyelvet, kultúrát, sőt, vallást is.


Ha genetika alapján sorolod be a zsidókat, akkor biztos találsz olyat, aki genetikailag nem zsidó, de vallásra igen, és fordítva. Ezért könnyű ma manapság bárkit lezsidózni.


Ezért én is azt mondom, hogy az a zsidó, aki annak vallja magát.

2012. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az zsidó aki zsidó vallású vagy más formában a zsidó kulturális hagyományok erősebben érvényesülnek nála mint például a magyar. A magyarok sajnos nem fognak össze, a zsidókra viszont ez nagyon jellemező. Ha egy cég, párt, kórház, önkormányzat vezetőségben megjelenik egy zsidó, biztos lehet pár évtizeden belül ők lesznek többségben, még ha egyikük sem tartja magát zsidónak.
2012. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%
a halacha szerint akinek az anyja zsidó az zsidó.ez független attól, hogy betartja -e a micvákat. ha valaki kikeresztelkedik, attól még zsidó marad. ha egy zsidó ateista, akkor csak rossz zsidó. bővebb felvilágosítást kérjetek a rabbitól (szívesen ad). Én ennek megítélésénél a héber jogot tartom szem előtt. de például nem lehet jó zsidó az, akinek szilveszter nagyobb ünnep mint jom kipur. az sem érv, hogy valaki zsidóként (csak) magyarnak tartja magát, attól még zsidó. ha valakinek csak az apja volt zsidó, annak ugyanúgy be kell térnie. te gojként hiába akarsz néger lenni, attól még nem leszel az. Shalom!
2012. júl. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Jó ha valakinek az apja, akkor térjen be. De mi van ha az egyik nagyszülője az csak?

Azt még Izrael állam sem tartja annak. Még érdekesebb ez akkor ha anyjának anyja, azaz származásilag mégis csak az, de Izrael állam nem tartja annak.

És mi van ha apja anya volt zsidó? Akkor most ő zsidó.


Amúgy itt van egy kérdés amire tényleg csak személyes válasz lehetséges, mert amíg két magyar, vagy zsidó él a földön addig nem lesz teljes egyetértés a földön a kérdésben. ;-)


"És mi van ha apja anya volt zsidó? Akkor most ő zsidó."

2012. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Apja anya zsidó volt, akkor most ő zsidó?
2012. júl. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
Az számít zsidónak, akit ha megkérdezek, hogy zsidó-e, igennel válaszol. Zsidó származású az, akinek egyik szülője a feni meghatározás alapján zsidó. Ezek azonban, ha nem tartják magukat annak, akkor nekem sem számítanak zsidónak. Amúgy meg baromira mindegy, hogy ki zsidó és ki nem.
2012. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!