Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most őszintén: ha kitörne egy...

Most őszintén: ha kitörne egy háború, Te elmennél meghalni a hazádért?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam ezen mostanában. Ha kitörne bármi miatt egy háború (most pusztán egy elvi lehetőség érdekel, nem csak szomszédos ország miatt, hanem akár közel-kelet, vagy kelet), akkor eleget tennél a hadkötelezettségnek és elmennél harcolni a hazádért és - benne van a pakliban - hogy meghalni, vagy egyszerűen elhagynád az országot békésebb vidékek irányába?
2012. szept. 15. 13:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2012. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
48%
Még csak komolyabban meg sem erőltetném magam ezért az országért.
2012. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Ha kitörne egy háború, nem fogják egyből a civileket besorozni. Pláne mivel NATO és EU tagok vagyunk. Az igaz, hogy USA-ban elég agresszíven ment a toborzás a republikánusok alatt, de ott sem volt azért kötelező.

Van elég hivatásos haderő.

2012. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem mennék, és a szerintem hamarosan érkező lepontozók és nagyhangúak sem, akármit mondanak. Békeidőben könnyű nagy hazafinak lenni, de éles helyzetben nagyon kevesen rohannának önként a frontvonalra meghalni egy olyan elvont dologért, mint a haza. Az életösztön mindennél erősebb.
2012. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
71%
Ha mindenki így tett volna a történelem folyamán akkor nem lenne magyar és nem lenne magyarország!
2012. szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem adnám az életem egy csődközelben lévő országért, ami tele van rosszindulatú, bunkó emberekkel, és az átlagnál jóval pofátlanabb politikusokkal. Ne értsetek félre, én is magyarnak tartom magam, de a jelenlegi helyzetbe 100000% hogy nem adnám az életem ezért az országért.
2012. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Én háború nélkül is dobbantok innen elfele, amint tehetem.


Menjen harcolni és meghalni az, aki kirobbantja az egész idióta háborút. Érdekes módon elenyészően kevés olyan háború-kirobbantó személy volt a történelemben, aki maga is mindig ment volna a frontra, az első sorokban harcolni a csapataival együtt; a legtöbben mindig csak kirobbantották a konfliktust, majd szépen elbújtak az összes védmű mögé, és küldték a vágóhídra a szerencsétlen birkákat, akiknek semmi közük nem volt az egészhez.


A fene akar meghalni - főleg, hogy itt lassan már élni sem lehet - mások hülyesége miatt.

2012. szept. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%
13:26 - Nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem jártunk volna jobban akkor, ha mondjuk teljesen asszimiláltak volna az osztrákok és most nem magyarul, hanem németül beszélgetnénk itt. Ha cserébe az egész ország ugyanott tarthatna ma, mint ők, akkor azt mondom, ezt az árat simán megérte volna a dolog.
2012. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitörne a háború, akkor segítenék az országnak. A halált azt erősen megfontolom, de a passzív segítséget mindenképp vállalom.
2012. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem mennék. Sőt, elhúznék innen amilyen messze csak lehet. Amúgy is tervezem. Öngyilkosság itt maradni békeidőben is.
2012. szept. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!