Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A 2002 kampány idejéről tudsz...

A 2002 kampány idejéről tudsz olyat, hogy valaki a politika miatt a saját családtagjával vagy a barátaival durván összeveszett?

Figyelt kérdés

Eléggé fanatizálta az akkor kormánypárt (O. V.) a „híveit”. Akkor volt az elhíresült mondás, hogy mindenki hozzon magával még egy embert”. Családtagokat több évtizedes barátokat, rokonokat sikerült ezzel egymásnak ugrasztani. Nehezen akarták átadni a hatalmat az biztos, emiatt minden „negatív” eszközt bevetettek. Minden idők egyik legdurvább kampánya volt. Nálunk is megjelentek olyan személyek akik évek óta nem bukkantak fel, és belekezdtek a „mantrába”. Hogy így a komcsik, meg az ÁVH, meg az oroszok stb. stb. Ezért kell elmenni okvetlen szavazni O. V. és pártjára.

Csak az volt a bökkenő, hogy nálunk az első fordulóban 50%-al érvényes volt a szavazás, és nem volt másik forduló.

Ekkor volt az, hogy az egyház beleavatkozott a napi politikába, biztatta a híveket, kisiskolásokat küldtek ki a szórólapozni a hatalmon lévőknek,csoportok jártak kampányolni a kormánypártnak.

De tudok olyanról, hogy az uszítás következtében családtagok nem beszéltek egymással, barátságok szakadtak meg?

Esetleg valami durvább eset abból a kampányidőszakból?


2012. nov. 9. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen hallottam. Sőt a fodrászomnak komoly nehézséget okozott összeegyeztetni az mszp-s és fideszes vendégek bevállalását, mivel állandóan nála veszekedtek.
2012. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Komplikato ***** válasza:
100%
Konkrétan ismertem valakit aki 5-6 évig nem állt szóba a felesége anyjával, mert nem oda tette az X-et. Most se áll igazából szóba vele, de már nincs kitiltva a házból ...
2012. nov. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk csak annyi volt, hogy először mehettem volna életemben szavazni, de még nem érdekelt a dolog olyan szoros küzdelem mellett sem. Emiatt megkaptam hogy engem semmi sem érdekel, teszek a jövőre, elcsesztem stb. Pedig a Fidesz csúnyán kikapott akkor az MSZP-től a körzetünkben. Ma már tudom, hogy mindkét párt ugyanakkora átverés, szóval nem bántam meg hogy kimaradtam.
2013. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!