Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van statisztika arról, hogy...

Van statisztika arról, hogy Magyarországon milyen arányban követik el "romák" a bűncselekményeket?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell erről statisztika? Szerintem enélkül is tudjuk...
2013. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hallok olyanokat, hogy manipulálják a híreket stb. Csak szeretnék számokat látni.
2013. jan. 10. 19:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan biztos nincs, mert ez az adat az állami bűnügyi nyilvántartásokban nem szerepelhet. Elvileg lehetnének erre vonatkozó szociológiai felmérések, tanulmányok, bár szerintem ezzel senki sem mert foglalkozni. De lehet, hogy később majd megcáfol valaki. Még a romák létszámáról sincs biztos információ, csak becslések vannak.
2013. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A börtönt megjártak szerint 85% felett van,ha ezt elismernék akkor kiderülne hogy van cigó bűnözés,
2013. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van is, nem kötik a nyilvánosság orrára, merthogy diszkriminatív meg minden...


Börtönben arányosan 80-90% körül vannak, de az életfogytosok között csak 10%, kb. megegyezik a lakosságból elfoglalt számarányukkal.

2013. jan. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Van ilyen statisztika, régebben láttam is de sajnos már nem emlékszem hol, milyen honlapon.
2013. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:
100%

"Elvileg lehetnének erre vonatkozó szociológiai felmérések, tanulmányok, bár szerintem ezzel senki sem mert foglalkozni."


Pedig bizony vannak. Főleg azért készülnek, hogy esetleg valamelyik kormány figyelembe vegye stratégia kialakításánál. Kb. annyira érdekelte bármelyik kormányt, mint bármilyen szakértői jelentés ... semennyire.

2013. jan. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Komplikato ***** válasza:
100%

"A börtönt megjártak szerint 85% felett van,ha ezt elismernék akkor kiderülne hogy van cigó bűnözés, ..."


Soha senki nem vitatta akinek csöpp esze van. A vita tárgya az miért kéne külön kezelni? Minden bűnözőre vonatkozzon a törvény egyformán, már csak egy működő rendőrség kéne ehhez. Ja, az nincs évtizedek óta ...

2013. jan. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Erőszakos bűncselekmények (garázdaság, testi sértés, rablás, fenyegetés, zsarolás stb.) esetén közel 100%-ra tenném az arányukat.

Drog/fegyverkereskedés, embercsempészet, illegális üzletek, sikkasztás, csalás tekintetében is bőven 50% felett.

2017. jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én nem tudom,de nem lepődök semmin.

De sajnos okulva az elmúlt évek tapasztalataiból, biztos horribilisen magas.

2018. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!