Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elküldtek a munkahelyemről...

Bibykee kérdése:

Elküldtek a munkahelyemről létszámleépítés miatt. A lényeg, hogy a munkaügyi hivatalból elküldtek az önkormáyzathoz, ahol elutasították a segélyhez való kérelmet azért mert elmondtam, hogy párommal élek de nem bejegyzett élettársakként. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Hivatalosan akkor Te egyedülállónak számítasz. Fellebbezd meg. Van valami vagyonod/vagyontárgyad?
2013. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

1. Javítsatok ki, ha tévedek... de szerintem te jogilag egyedülálló vagy, és nem is lett volna kötelességed a párodat felhozni, ők meg nem kérdezhettek volna róla ezen túl.


2. Biztos, hogy ezért utasították el a segélyt? És nem csak te szűrted le ezt belőle?

2013. jan. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
privátban válaszoltam
2013. jan. 30. 16:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te azt nyilatkoztad, márpedig azt nyilatkoztad, hogy együtt éltek, akkor egy háztartásban lévőnek számítotok, így jogosan utasíthatták el... Ha nem egy helyre vagytok bejelentve, jobban jártál volna, ha letagadod.
2013. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Persze. hát számít az egy főre eső jövedelem, az sajnos nem érdekli a törvényt, hogy esetleg valami közöd lehet e az ott lakó jövedelméhez. Mert mivan, ha tényleg mondjuk egy rokonnal lak az ember, és ő egy fityinget nem ad? De nem?
2013. jan. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen,sajnos érdekesen oldják meg,mert nem rokon egyik sem akikkel élek és nem kérhetek tőlük csak azért jövödelem igazolást,hogy segélyre vegyenek.mert nem rájuk tartozik lényegében.köszönöm mindenki segítségét:)
2013. febr. 4. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!