Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A csalók hogy nem éreznek...

A csalók hogy nem éreznek lelkiismeret furdalást?

Figyelt kérdés
Annyi csaló van Magyarországon, akik kis emberek pénzét is elveszik. Nem csak politikusokra gondolok, hanem vállalkozókra is. Hogy nincs lelkiismeret furdalásuk, hogy tudnak úgy élni, hogy közben tudják, hogy lehet, hogy egy ember utolsó megélhetési lehetőségét is elvették, ami neki az életben maradást jelentette?

2013. febr. 2. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem mindenkinek van lelkiismerete.


Én is csalok , viszont az alkalmazottakat rendesen megfizetem , mivel nekik ennyi jár.Soha nem rabolnám le őket.


Viszont nekem ne vonogassanak (lopjanak) semmit a pénzemből adó cím alatt mivel tudom hogy az a pénz hol fog kikötni.Eltűnik valamelyik semmirekellő politikus zsebében.


Ilyen barom adórendszerrel és ló adókkal ne is csodálkozzanak hogy senki nem akar vállalkozást ,akinek meg van az meg nem tudja tisztességesen csinálni a buta magyar állam adózása miatt.

2013. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

"Viszont nekem ne vonogassanak (lopjanak) semmit a pénzemből adó cím alatt "


Akkor gondolom, nem is veszed igénybe az állami fenntartású dolgokat? Tehát nem jársz kórházba, nem használod az utakat, stb. Vagy ha igen, akkor közönséges adócsaló vagy, ha kifizeted a dolgozóidat, ha nem. Amíg az adóelkerülés lesz a "menő" és követendő példa otthon, addig változni sem fog semmi sem.

2013. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó , majd ha nem az adóemelés lesz a menő meg a fojtogatás akkor nem lesz adókerülés.
2013. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Költekezem , magyar üzletekben , ahol tudok magyar terméket vásárolok és igyekszem támogatni a hazai gazdaságot.


De vállalkozóként egy kis ügyeskedés nélkül nem lehet megélni.

2013. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen, de ez pont olyan dolog, hogy ha nem lennének ilyen kemény szabályok, akkor az embereknek is kényelmesebb lenne nem csalni. Kicsiben ez úgy néz ki, ha mondjuk 150 Ft lenne a BKV jegy, akkor megvenném, nem bliccelnék. Szóval én értem az 1. válaszolót, hogy mit akart mondani. Itt pont úgy vannak kitalálva a dolgok, hogy rá legyen kényszerülve az ember a csalásra. Arra a csalásra, amiről a 1. válaszoló beszél.


Viszont én arra a csalásra gondolok, amikor valaki kifejezetten erre specializálódik, tehát előre tudja, hogy valami nagy kamu dologba húzza be az embereket, ígérget, aztán előre kifontolt módon ingyen dolgoztatja az embereit, aztán mikor fizetni akkor kirúgja őket, vagy felszámolja a céget stb. Vagy pl egyik ismerősöm külfödre akarta menni, jól átverték, mert nem is igaz közvetítő cég volt akik elkérték a pénzét. Többen direkt arra pályáznak, hogy ingyen dolgoztassanak embereket, vagy a fizetést ígérgetik, vagy olyan teljesítményt követelnek, ami teljesíthetetlen, így "joggal" mondja, hogy nincs mit kifizetni.

2013. febr. 2. 16:11
 6/11 anonim ***** válasza:

"Utolsó , majd ha nem az adóemelés lesz a menő meg a fojtogatás akkor nem lesz adókerülés."


De pont ez az! Azért magasak az adók, mert rengeteg a csaló! Kevesebb csaló=alacsonyabb adó!


Ha azonban csalnak sokan, akkor soha a büdös életben nem lesz alacsonyabb teher! Ez egy ördögi kör!

2013. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

na neeee! te melyik bolygón élsz? A magyar soha nem fogja abbahagyni a csalást. RAgad a keze az egy biztos.

Tisztelet a kivételnek, mert köztünk is vannak becsületes emberek, és igazad van, hogy mennyire jó lenne, ha senki nem csalna, így globálisan helyre állhatna a rend, de! Ne gondold hogy azok odafönn, ha minden rendben menne, nem tennének ugyanúgy zsebre. Nem, ez nem az az ország sajnos.


Egyik ismerősöm mondja aki építési vállalkozókkal dolgozik. MIlyen ember a magyar? Ha 5x-ös árréssel dolgozik a építési vállalkozó, akkor is ugyanannyi pénzt ad az embereinek, mint amikor alig van rajta haszna. Esze ágában nem lenne egy fillérrel sem többet adni, ha esetleg nagyot kaszál az üzleten. Kiszúrja a szemüket a napi 6-7 ezerrel ugyanúgy. Ez a felső körökben sem lenne másképp!!!

2013. febr. 2. 16:18
 8/11 A kérdező kommentje:

de visszatérve a kérdésre, ezeknek tényleg nincs lelkiismeret furdalásuk? Esetleg a világ urának képzelik magukat ilyenkor, vagy úgy érezhetik, hogy ők így járnak el igazságosan? Ezt érzékelik igazságnak? Vagy annyira eltorzul a személyiségük, vagy a világszemléletük, hogy úgy érzik ilyenkor hogy agyontapostak egy hangyát a sok közül?


mi lehet a fejükben? annyira érdekelne.

2013. febr. 2. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:

"Viszont nekem ne vonogassanak (lopjanak) semmit a pénzemből adó cím alatt"


Tudod, valahol ebben a nagy országban van egy másik vállalkozó, aki ugyanúgy él, mint te, csak éppen befizeti az adóját. Vele cseszel ki ha adót csalsz, nem a tolvaj politikusokkal.

2013. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ha másért nem, becsüljük meg ezt a vállalkozót az őszinteségéért, hiszen már lassan ez a tulajdonsági is kezd kifogyni ebből az országból :D


ő legalább elismeri, hogy kényszerből de csal, hogy fennmaradjon. ez lehetne egy jelzés is a politikusainknak, hogy kicsit megreformálhatnák az adórendszert. bár tökre hiába rinyálnánk valószínüleg.


kíváncsi lennék azért rá, hány olyan vállalkozó van, aki rendesen befizet mindent, és hány olyan aki nem.


leoffoltuk a kérdésem, nem baj ezek is hasznos válaszok voltak :D

2013. febr. 2. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!