Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meddig lesz életképes még a...

Meddig lesz életképes még a jelenlegi gazdasági rendszer? Szerintetek még messze van a globális gazdasági összeomlás?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Már összeomlott, hiszen a forgalomban lévő pénzmennyiséget képtelenség javakkal fedezni, csak még elleplezik a betétek és adósságok ezt az összeomlást.
2013. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
A globális gazdasági összeomlás hogyan fog lezajlani?Ha ezt tudom,megmondom,mikorra várható.Én termelek krumplit,hagymát,tojást,csirkét,áramot széllel,vizet fúrott kútból.Panellakó meg az összeomlást várja,mert nem jut neki Frontinra.
2013. febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Akinek van tehetsége hozzá,húzzon ki falura önellátni.
2013. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mi falun lakunk és azért annyira nem leány állom. Nekünk is vannak baromfik és termesztünk növényeket, de pl. múlt évben annyi krumpli sem termett amennyit elültettünk.

Ezen felül akik dolgoznak sem ereje, sem ideje nincsen.

A mi környékünkön pl. a külső kerteket (amik nincsenek lekerítve vagy távolabbi földeket) kiadják bérbe vagy akár el is adják nagyobb mezőgazdászoknak, potom pénzért.

2013. febr. 16. 11:48
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem egyszerű.Nálunk vezetékes gáz sincs,de jobb is.Hetvencentis százéves vályogfal,cserépkályha segít évi százezerből fűteni.Boltban csak sót,gyufát ,kenyeret veszünk.És a négy gyerek is segít ültetni,kapálni,betakarítani.Magyar család vagyunk.
2013. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 saveme ***** válasza:

A fedezetlen pénznyomtatás és a digitális nullagyár tényleg nem sokáig fog működni. De valószínűleg amikor kiélesedik a helyzet, akkor nem csak ínség lesz, de sokkal inkább háborúk tömkelege. Hisz ehhez képest apróságok (de mégis gazdasági okok) miatt is megtámadták már kisebb-nagyobb országokat: Irak, Líbia, Szíria, Afganisztán, stb. Nagyon felkészülni emberi számítással nem lehet. Jézus visszajön, de már ítélni. Ő a megoldás.

A valódi érték az, ami az élethez szükséges (étel, ruha, eszközök, ingatlan), de még inkább az, ami az örök életre is megmarad (bővebben a Biblia című könyvben). Aki ilyenekben tartja a pénzét, nagyot nem bukhat egyetlen válságban se. A mágusok is tudják ezt, ezért a hitelek végcélja, hogy ezek a matériák az ő kezükbe menjenek át, és higgyük csak azt közben, hogy legális biznisz volt, sőt még ők segítettek.

2013. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Miért omlana össze a világgazdaság? Az emberek járnak dolgozni, termelik a javakat, fizetést kapnak, költenek. Recessziók vannak, világválságok vannak, de ez nem a Világvége.


- étel, ruha, eszközök, ingatlan

Azt én se bánom, ha az emberek arra költenek, amire tényleg szükségük van, de az, hogy mibe érdemes fektetni, egészen más kérdés. A fenti felsorolás pl elég irreális, mivel az étel romlandó és a faluban élő fenti válaszoló is tanúsíthatja, hogy az önellátás nem olyan, mint ahogy azt a városban élő zöldek elgondolják; az ingatlan távolról sem olyan értékálló, mint gondoljuk (manapság képtelenség eladni egy vidéki családi házat, még potom pénzért sem), viszont hatalmas kötöttséget jelent (jó példa a nagybátyám, aki nem tud a családjával elköltözni oda, ahol kap is munkát, ezért a felesége és a gyerekei csak este 9 és reggel 6 között látják.


A fedezetlen pénznyomtatásról szóló nem tudom, honnan vette ezt az értesülését, mert ez egyetlen civilizált országban sincs így. Na persze most, hogy Matolcsy a jegybank-elnök és a devizatartalékunkat feléli, van erre esély...


A túlzott hitelkihelyezés és egyéb felelőtlen lépések tényleg okoztak problémát, ebből lett a válság. De a válság nem egy zuhanó spirált jelent, hanem egy tisztulási folyamatot, miben megtanulhatják a gazdasági szereplők, hogy mit nem szabad csinálni.


Összességében véve szerintem nem a nagy összeomlást kell várni, mert akkor az ember olyan lesz, mint azok a világvége-várok, akik alufóliába csomagolva várták Japánban néhány éve a VÉGet, vagy mint akik nem olyan régen a maja romoknál gyülekeztek:

Szánalomra méltó, megtévedt emberek

2013. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 saveme ***** válasza:

Hali, utolsó!

Én vagyok a „pénznyomtatós”. Nem gazdasági szaki, de kénytelen voltam utánanézegetni már az utóbbi években, hogy ’hogy is működik ez a misztikus fogalmakba burkolózott pénzügyi világ. Ha valóban érdekel a téma, gyorsan találhatsz temérdek videót, cikket a neten az összeesküvés elméletekről. Van köztük túlkapás, az biztos, de azért mondom, hogy ez még nem paranoia, mert egy ezektől független 2 ezer éves történelmi forrás (Biblia) is emleget egy csúnya véget ennek a világnak, amiben jön egy antikrisztus, aki egységbe tömöríti a világot, istennek állítja be magát, és akként is fogják őt imádni emberek milliárdjai (mielőtt visszajön a valódi Krisztus, de ezúttal ítélni). Na, ezt tudva már nem nehéz felismerni, hogy honnan és hova fúj a szél a világ- és gazdasági politikában. Fogadok, hogy valamilyen formában a pénzvilágból jön majd az antikrisztus, hiszen bankok kezében van a gazdaság túlnyomó része, és a kormányok nagy része is.

A fedezetlen pénznyomtatás felismeréséhez meg csak egy kis agy kell: szerinted a fiscal cliff nevű szép szó mögött mi áll Amerikában? Amennyit nem szégyellnek, annyit nyomtatnak. Ki gátolná meg őket, hiszen amióta kivették az arany fedezetet a dollár mögül, fokozatosan a töredékére esett a valódi értéke. Ezt is ugyanaz a kör intézte. De olvashatsz a Fed megalakulásáról és történelméről is meghökkentő dolgokat. Ez is egy lopás, vagy pénzhamisítás, csak éppen állami monopólium. Ha lenne némi igazság, gerinc a bankáraink mögött, akkor a pénz értékálló váltó- vagy csere eszköz lenne. De ők mindig belejátszanak, és a végén egész véletlenül a kezükben landolnak a valódi, materiális javak, a nullák és hiteltartozások helyett, amivel előtte rendelkeztek. Utóbbi rendszert ők kreálták önkényesen, a semmiből, valami jogot képezve erre (ez az állami támogatás, mert szövetkeztek az állammal, akinek cserében szintén kritika nélkül nyomják a pénzt, a választók megvásárlására)

És az hogy jön össze, hogy szinte az összes ország eleve több % deficitre tervezi a költségvetését? Szerinted honnan varázsolják elő azokat a digitális nullákat, vagy pénznek hazudott papírokat, amik ennek a betöméséhez kellenek? Ha egy rendszerben van egy adott mennyiségű érték, akkor ha az azt kifejező, vagy leképező váltóeszköz (pénz) hogy a nyavalyában szaporodhat értékromlás nélkül? Az infláció az állam titkos adója.

Te biztos nem a szopó ágon ülhetsz, ha ennyire megengedően legyintesz a válság láttán, és rábíznád az egészet öntisztulásra. Ha pénzügyi szektorban dolgozol, akkor megértem, bár így is rettentő önzőségre vall. Azért nincs igazad, mert a bankok a hasznukból sosem adtak a közösségnek, mikor jól ment (most is :) ) sőt azt inkább átverik, és visszaélnek az erőfölényükkel (megint az államot is lehet szidni, aki nem áll a sarkán). Viszont a válságok címén teherautó számra kapták a pénzeket, hogy nehogy csődbe menjenek. Ja, és mi adtuk ezt is nekik! Mi a közösség, mi fizetjük ki adóként pl. azt az IMF hitelt is, amit erre költött a gané gy elvtárs és galerija pár éve.

De maradhatsz is a szép álomvilágban…

(ja, és nem vagyok se fideszes, se nem lakok barlangban alufóliában a világvégét várva, se nem buktam a válsággal semmit, se nem vagyok sértve, csak a hajam áll égnek)

2013. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha nem akarnál személyeskedni. Már csak azért sem, mert nincs semmi alapja, de főleg azért, mert egy vitában ez elég görény viselkedés.


A pénznyomtatás: valóban ez egy erős ESZKÖZ, amivel élnek is, ugyanúgy, mint az alapkamat változtatása, az állami nagyberuházások stb. De éppen zajlik is a korrekció és arról szó sincs, hogy éjjel-nappal mértéktelenül pörgetnék ki a dollárokat, mert az egy perc alatt berántaná az egész amerikai gazdaságot.


"Az infláció az állam titkos adója. '


Csak annak, aki nincs tisztában azzal, hogy van ilyen. De ez azért a többségnek nem újdonság..

Egyébként meg a túlzott inflációval az állam megint csak maga alatt vágná a fát. Szóval ez is csak egy eszköz, semmi más.


"független 2 ezer éves történelmi forrás (Biblia)"

Ne haragudj, de marhaságokat beszélsz. Történelmi forrásként épp csak lehet értelmezni a Bibliát, mert néhány esetben tényleg olyan történelmi eseményeket dokumentál, amiket nagy részben tényként kezelhetünk és be tudunk illeszteni a történelmi tudásunkba. Pl.: Krisztus születése, vallásalapítói szerepe kétségtelen.

Viszont a Biblia nagyobbik része történelmi szempontból érdektelen dolgokat tartalmaz. Példabeszédek, legendák, hitéleti törvények. Ezeknek vallási jelentősége van, nem pedig történelmi.

Azt pedig végképp nem mondanám, hogy a Biblia szerepe a jövendőmondás és hogy ezt 100%-osan szó szerint kell értelmezni. Az Antikrisztus-történet is sokkal inkább az emberek lelkéről szól, nem a világgazdaságról!


"bankok kezében van a gazdaság túlnyomó része, és a kormányok nagy része is."

Ismét egy hülye állítás. A bankok csupán a gazdaság egy szereplői rétegét adják és ugyanúgy függenek a kormányoktól és a gazdaság egyéb szereplőitől, mint azok tőlük. A világgazdaság egyik nagy tanulsága éppen az, hogy nem lehet már elszeparáltan gondolkodni. Az ingatlanlufik is éppen amiatt pukkadtak ki, hogy a túlzott várakozásokat a piac nem igazolta. Kik is dőltek be legelőször? Csak nem a hitelező bankok?


"amióta kivették az arany fedezetet a dollár mögül, fokozatosan a töredékére esett a valódi értéke"

Ennek még utána kell néznem rendesen, majd akkor írok róla, ha találtam normális forrásokat. Sajnos a Google első találatai a Drábik-féle marhák összeesküvés-elméleteit tartalmazzák és az kb. annyira releváns forrás, mint az atomfizikában a Mari néni.


"Ha lenne némi igazság, gerinc a bankáraink mögött, akkor a pénz értékálló váltó- vagy csere eszköz lenne"

Mihez képest? A szabadpiacon mindennek változik az értéke!


"Azért nincs igazad, mert a bankok a hasznukból sosem adtak a közösségnek, mikor jól ment (most is :))"


Egy bank nem jótékonysági intézmény, hanem gazdasági vállalkozás. Szerintem te sem szoktad minden bevételedet kitenni az ajtóra, hogy vigye, akinek jól esik.

Egyébként meg a bankok finanszírozzák a gazdaságot, egyre durvább extra terheket és ellenőrzéseket kell elviselniük és emellett rendszerint a tiszta profitból is támogatnak alapítványokat.

És mint az imént írtam, most dőlt be egy rakás bank, nem tudom, miért a fixa ideád, hogy annyira jól megy nekik.


"Viszont a válságok címén teherautó számra kapták a pénzeket, hogy nehogy csődbe menjenek."

Kölcsönbe.

Mégpedig azért, mert ha ők tönkremennek, akkor a világgazdaság is tönkremegy, mert ha ma valakinek van egy jó üzleti terve, akkor rengeteg pénzre van szüksége a kiugráshoz és ezt csak a bankok tudják megadni neki.

2013. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 saveme ***** válasza:

Utolsó! Először is arról, hogy talán igazad volt, hogy túl erős volt meghitelezni az önzőséget neked az első írásod alapján. A mostani válaszod alapján már nem kell szégyenkeznem, ez se éppen a társadalmi érzékenységedet bizonyítja. Mondom én, hogy vagy szarsz te a csődbe ment tömegek fejére, „hiszen hülyék voltak, és egyébként is nem jótékonyság a bankszektor”, vagy ott a másik lehetőség, hogy fogalmad sincs semmiről. Utóbbi esetben lenne mea culpa.

Akkor védekezhetnének a bankok, ha nem kuncsorognának pénzért az államnál, azzal fenyegetve, hogy leáll a hitelezés, mert forráshiányosak lettek szegények. Tudhatták ők, hogy irreális mértékben ment a hitelkihelyezés, és azt is, hogy nem ők fogják a rövidebbet húzni. De ha már liberalizmus, akkor viszont tetszik szépen csődbe menni a rosszul működő bankoknak! Az összesnek akár. Nem fog elpárologni attól még semmi érték a földről, a bankszektor dolgozóin, és pár fős tulajdonosi körön kívül mindenki fellélegezne. Csak a bank tulajdonosi köre szívna nagyot, de még így is kisebbet, mint akármelyik kilakoltatott svájci frank hiteles. Megérdemelnék. Ne vetíts már nekem arról, hogy eme garnitúra nélkül behalna a gazdaság? Valódi értékeket nem tud érinteni egy hitelválság, egy pénzügyi válság! Az az igazi válság, ha aszály van, vagy katasztrófák, egyéb tragédiák. Amúgy meg csak tulajdonátrendeződés, pontosabban koncentráció. Az 1933-as válságot is ugyanez a társaság intézte, és ők nyertek rajta. Aki dolgozik, az tud dolgozni akkor is, ha épp nem banknak fizeti az erkölcstelen uzsorakamatját, hanem egy józanabb egyéb félnek, akár államnak. Az illető körök persze azt nyomatják a zsebükben levő médiájukon keresztül, hogy nélkülözhetetlenek, és nélkülük jön a világvége. Ez a kamu!


A Bibliát hiba osztályoznod, ha nem ismered személyesen a szerzőjét.

Ismét említhetném az álomvilágot, amiben élsz. Mégis jogod van elhinni amit a fősodor közgáz guruk hirdetnek és tanítanak az egyetemeken. Furcsa, hogy mégsem akar működni ez a műrendszer, és érdekes módon mindig ugyanazok szívják meg a hibáik miatt, és mindig ugyanazok járnak jól, válság ide, vagy oda. Én leragadtam az 1x1-nél, ahol 1+1=2, és ha ebből 3-at, vagy 5-öt hoznak ki, akkor az csalás, nem pedig infláció, meg fiscall cliff, vagy árfolyamveszteség, vagy swap ügylet, vagy anyákinnya.

Az a baj, hogy az említett elvtelen pénzmogulok tanait annyira beleitatták már az emberek agyába, hogy ezért nem látják, hogy át vannak verve. A pénzről mit tanít a történelem? Azt, hogy cserekereskedelmet könnyítette, majd felváltotta. A papírpénz egy váltó volt, ami bármikor valódi, megfogható értékre volt cserélhető. Később a bankárok különféle sarlatánságok révén elérték azt, hogy ne kelljen már fedezetet tartani a pénz mögött. Onnantól csak az ő erkölcsi szintjüktől függ a pénzrendszerben a csalások mértéke. Ebben kéz a kézben járnak az állammal a korábban írtak miatt. Ma már az sem igaz, hogy a más által behelyezett betétet adják neked ki kamatra (csak a takarék bankoknál van még ez így). Amit adnak, az csak egy papír a pénznyomdából, vagy pár digitális kód és az "érték" azzal keletkezik, hogy te vállalsz egy fizetési kötelezettséget x évre. De valódi materiális értéket, pl. aranyat, nyersanyagot, eszközt azt nem birtokolt előtte a bank. Kapisi? Ennyi erővel én is rajzolhatnék pénzt itthon, és beadnám a bankba, hogy ugyan fizessen már érte 10 évig 10 % kamatot, azért cserébe, hogy nála legyen a rajzom :):):)


Az látszólag téged igazol, hogy bankok buktak először a válság miatt. De ez szerintem csak pár kishal, a többiek ezen is csak gazdagabbak lettek. Van egy kérdésem: szerinted egy ilyen válságban hová tűnik az a sok materiális érték, amit a csődbe ment családoktól, vagy cégektől elkerül? Csak úgy huss, ki az űrbe? Ááá nem! Ott lapítanak a fűben a szemétládák csendben a pénzhegyek tetején, és élvezik, hogy bagóért felvásárolhatnak fél országokat. Papírok helyett végül valódi értékek kerülnek a kezükbe: föld, ingatlan, arany, termelő eszközök. Ezért volt írtó jó buli minden héjának a privatizáció és a gengszterváltás. Tudták ők, hogy mi a valódi érték, nem bóvlit vettek.


A pénznyomtatás valószínűleg be fogja rántani Amerikát. (Vagy azt is) Aki ismeri a számokat, tudja, hogy sokkszerű események nélkül ebből a spirálból ők se tudnak kiszállni, annyira elkanászodott a Fed és a költségvetés. Ugyanígy a magyar adósság se kezelhető a következő években objektív szakértők szerint.

A mesterségesen gyengített dollárban számolják egyelőre az olajat. Ha ebből elege lesz sok országnak, akkor amcsiknak ott marad a hadseregük, de gazdasági hatalmuk az már elvész. Jön tehát a világháború (ami egyébként már zajlik, de gazdasági eszközökkel, hisz versenyt futnak, hogy ki értékeli le jobban a saját pénzét). Ez a háború is nagy érdeke sejthetően a világ elitnek, akik drasztikus népesség csökkentésen álmodoznak nem titkoltan. A vallási ellentétek szítása (iszlám-keresztény-zsidó) is egyik eszköz erre. Egyik feltételezés szerint pont egy ilyen totális és hiábavaló háború után csömört kapott világba fog belecsöppenni az antiK, békét teremtve, és ezzel isteni mivoltát igazolva.


Itt egy videó, talán használ majd:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4qhEZ..

2013. márc. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!