Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kádár alatt hogy volt ez az...

Kádár alatt hogy volt ez az ingyen virsli meg sör Budapesten? Mikor volt? Ki kapott? Mennyit lehetett enni inni? Sorbanállás stb.

Figyelt kérdés
Olyan írjon már, aki átélte ezt.
2013. márc. 16. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Szimbolikusan kell érteni, nem szó szerint. Majálisokon valóban ingyenesen szolgáltak fel tipikus party-ételeket, köztük a virslit és a sört, de ezt a mondást a mindennapi életre szokták alkalmazni, mégpedig azért, mert Kádárék hitelből olyan jólétet tartottak fent, hogy a legcsóróbb munkásnak is állandóan tele volt a pocija. Féltek, hogy meg fog ismétlődni az 56-os forradalom, és tudták, hogy az iskolázatlanabb emberek csak azért szálltak be a forradalomba, mert Rákosi alatt, alig volt mit enni, ezért az ókori római "panem et circenses" azaz "kenyeret és cirkuszt" módszerhez nyúltak, mert már az ókorban rájöttek a diktátorok, hogy hogyha a népnek tele a pocija és van mivel szórakozni, akkor nyugton lesznek. Panem-nek ott volt a szinte ingyen adott étel, circenses-nek meg az időnként beengedett nyugati filmek és zenék, ezzel a nép nagyrésze beérte.
2013. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Ezzel etették a népet.Korlátlan volt a fogyasztás,pártkönyvvel meg egyszerre kaptad meg amit meg bírtál zabálni estig.
2013. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

No de ezen logika mentén most Magyarországon, meg sok helyen a világban nincs tele az emberek gyomra,sőt éheznek....akkor ebből háború lesz??? most nem félnek 56-tól???

egyelőre mindenki tűr...

2013. márc. 16. 20:37
 4/16 A kérdező kommentje:

meg azt mondják jobb volt a közbiztonság is, nem volt ennyi erőszakos bűncselekmény a halálbüntetés miatt


igaz ez? én fiatal létemre nagyon félek,hogy nem lesz munkám,hogy megölnek fényes nappal


kell ennél rosszabb? már az öngyilkosságra is gondoltam,akkor már nem kell többet szenvednem

2013. márc. 16. 20:41
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Öngyilok?Fellöktél egy kérdést,évekig nézegetheted,ki ért egyet,ki kettőt...
2013. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

akkor én születtem sz@r korszakba


most 17 vagyok jó tanuló, állítólag szegényként semmi esélyem: jogász,bíró,ügyvéd akartam lenni


gyerekkoromban sokat nyomorogtam,éheztem,télen fáztam és nem akarom ezeket átélni,inkább a kötél

2013. márc. 16. 20:49
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Inkább reménykedj,és ne terjessz millás szart.A ballib mélypontja most jön.
2013. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

nekem már nem sok reményem maradt

nem ér semmit az életem és nem akarok haszontalan élősködő lenni... nekem ezt SENKI ne vágja a fejemhez


INKÁBB A HALÁL!!!

2013. márc. 16. 21:00
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

"Ingyen" virsli meg sör,csak május 1-én volt,majálisokon.

Minden cégtől,vállalattól,munkahelyről,szervezetten mentek a dolgozók felvonulni és különböző tereken találkoztak a felvonulok ahol a kihelyezett büféknél osztották a sört és virslit. Minden dolgozó aki megjelent május 1-én a munkahelyén,hogy részt vesz a felvonuláson, kapott egy tikettet vagy jegyet, amit, miután felvonulva oda értek a térre, beválthatta, sörre és virslire. Nem volt korlátlan a sör és virsli fogyasztás. Mindenki annyit kapott amennyi jegye vagy tikettje volt. Aztán volt egy másik eset is amikor ingyen virslit és sört lehetett kapni és ez nem csak a Kádár időszakban volt így hanem a rendszar váltás után is. Önkéntes véradás alkalmával,szintén kaptak az emberek egy tikettet vagy jegyet, amit beválthattak sörre és virslire (1 pár virsli és egy üveg sör) Az ünnepség végén a sört és virslit adók az összeszedett jegyeket és vagy a tiketteket,vissza vitték a cégekhez,vállalatokhoz és beváltották azokat pénzre,azaz a jegy kibocsátok kifizették azokat. Véradásnál a büfés, minden nap, vagy minden héten az össze gyűjtött jegyeket váltatta be a vértranszfúziós állomáson készpénzre. Összefoglalva a lényeg,hogy igazából nem is volt ingyenes az az "ingyen" sör,virsli.

Ez már nem tartozik közvetlenül a kérdésedhez de a Kádár rendszerben felvett hiteleket a nép javára költötték azaz mindenki kapott vagy részesedett belőle.

A mostani rendszer is vesz fől hiteleket nem is kicsiket hanem sokkal de sokkal nagyobb hiteleket mint a "Kádár" azzal a különbséggel,hogy ma, csak a kiváltságosak,egyesek, részesülnek belőle és az átlag nép a dolgozó nép meg nem kap belőle semmit.

2013. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

9-es, a mostani hiteleket az állam arra költi, hogy fejlessze az országot, a Kádár-rendszerben arra költötte, hogy ételt vegyen az embereknek. Hosszútávon a mostani megoldás lesz kifizetődőbb, mégha az egyiknél egy ideig nem lesz állandóan tele a gyomor.



Vegyünk egy egyszerű példát: Van egy horgász. Ha "Kádáriasan" viselkedik, felvesz hitelt, ebből vesz a piacon élő halat, hazaviszi és azt hazudja, hogy fogta. Ha "fideszesen" viselkedik, akkor felvesz hitelt, vesz belőle egy horgászfelszerelést, megszerzi a horgászengedélyt és vesz egy önképző könyvet a horgászatról.

2013. márc. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!