Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Elengedhetetlenek-e a bankok?

Elengedhetetlenek-e a bankok?

Figyelt kérdés
Miért, hogyan alakultak ki? Kell-e, szükség van-e bankokra, vagy fenntartható-e a gazdaság, a pénzügyek, az élet bankok nélkül?

2013. ápr. 5. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem nagyon lehetne fenntartani bármit is nélkülük.
2013. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló funkciót ellátó intézményekről először a görög poliszokban hallottam, de javítson ki, aki tud korábbit.


Az értelmüket kb. el tudod képzelni, ha végiggondolod, Te miért mennél bankba: most kéne pénz valamire, de most épp nincs neked, de úgy gondolod, később lesz, akár pont a kölcsön miatt. Pl. befogsz egy unikornist, fú mekkora biznisz, nosza, csinálsz unikornissimogatót, és nemsokára felvet a pénz. Igen ám, de nem elég, hogy van unikornisod, kell az unikornissimogatóhóz telek, személyzet, büfé, wc, ajándékbolt stb, hogy igazán jól menjen. Ezért elbattyogsz a bankba, és megmondod, hogy ez van, kéne pénz, nemsokára megkeresel majd annyit, hogy simán visszaadod, kamatostul.


És persze, lehet élni bankrendszer nélkül, de ilyen életszínvonalon nem. Szóval nagy érvágás lenne megszüntetni a dolgot. (Plusz, mivel a létrejöttük teljesen természetes, mesterségesen kéne betiltani, és nemsokára megjelennének a "feketebankok", akik adnak kölcsön, de mivel illegálisak, nem bírói úton hajtanák be, hanem bérgyilkosokkal.)

2013. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a dolgok folyamatosan koncentrálódnak a hatékonyság és átláthatóság érdekében, így a bank és a bankrendszer kialakulása szükséges volt.

Szét lehetne szedni komponenseire, csak akkor vagy ismét bank lenne belőle előbb-utóbb más néven, vagy ha erőszakosan fenntartjuk ezt az állapotot, megrekedünk egy jelentősen alacsonyabb szinten amiből nem vezet kiút.


Nem is beszélve arról, hogy a 21 századi gazdaság nem sokáig viselné el, akár csak az időleges hiányát is.

2013. ápr. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Az a baj, hogy betették az emberi jogok egyetemes nyilatkozatába, hogy csak pénzért lehet dolgozni.
2013. ápr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg a tőzsde átvehetné a szerepét.

Hitel helyett kötvény/részvénykibocsátással szerezhetnének tőkét a vállalkozások, a megtakarítással rendelkezők pedig értékpapírokba fektetnének bankbetét helyett.

De ez a kis vállalatok esetében nem hatékony, így szükség van a pénzintézetekre is.

2013. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
A fogyasztói hiteleket kellene betiltani, mert az emberek hülyék. Felveszik a kölcsönt nélkülözhető dolgokra amikor a rezsit is csak késve tudják fizetni.
2013. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fenntartható a gazdaság bankok nélkül, azonban létrejöttük nem véletlen. Ugyanúgy, mint a biztosító társaságok esetén, megfelelő helyettesítő szerv esetén is csak fokozatosan válthatóak ki. A bankok, mint intézmények nem mindig voltak önállóak, de szerepüket azóta fel lehet már ismerni a társadalomban és a gazdaságban, amióta a kereskedelem, mint fogalom létezik. Természetesen van a bankok működési rendszerének sok olyan aspektusa és mellékterméke, amely helyettesíthető egy esetleg már modernebb és hatékonyabb megoldással is. Vannak is erre példák, megoldások. A komoly tőke sem ellenzi az alternatív megoldásokat, csak fenntartással viseltetik iránta, hiszen egy adott eszköz használatának biztonságossága csak a gyakorlatban bizonyítható be. Vagyis mire igazi potenciál lesz egy intézményben vagy megoldásban, addigra már nem lesz alternatív.
2013. ápr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A hitel károsultakkal kapcsolatban pedig több kutatás is született már, mely szerint - bár nem ez a kizárólagos ok -, a hitel károsultak többsége a megelőző időszakban jóval többet költött felesleges kiadásokra és rosszul megfontolt kiadásokra, viszont ennek valószínűsége nem korrelál az inteligenciájukkal, vagyis elsősorban pszichológiai, életvezetési problémáról van szó. Az én véleményem az, hogy a hitel lehetőség megszüntetése ezen emberek számára nem jelent megoldást, sőt, akár rövid távon veszélyes is lehet. Ugyanis sok neurotikus személyiségű ember ha nem érzi magát kiemelt helyzetben, egy, a normálistól alig eltérő állapotból nagyon gyorsan alakulhat ki nála paranoiás vagy depressziós állapot. Ez pedig veszélyes mind a társadalomra, mind az egyénre. A boldogsághoz kiegyensúlyozott életre van szükség, amit a pénz nem adhat meg, viszont a kilátások és a hitel lehetősége rövid távon segít lelassítani a rossz mentálhigiénés állapot kialakulását. Véleményem szerint jó lenne, ha nagyobb összegű hitel(pl. lakáshitel) igénylése esetén a bank pénz fordítana az ügyfél pszichológiai vizsgálatára. Ezzel sok, mind a hitelező, mind a hiteligénylő számára előnytelen megállapodás megelőzhető lenne, illetve a kérvény életvezetési okokból történő elutasítása esetén a pszichológus javaslatot tehetne a hiteligénylő számára, hogy forduljon terapeutához. A talpraesettebb, belátóbb életvezetés megelőzheti a legtöbb negatív pszichés állapot kialakulását(paranoia, pszichózis, depresszió, stb.), illetve az anyagi romlást. Illetve én úgy gondolom, hogy hosszú távon a válások számát is csökkentené, illetve a viselkedésproblémás gyerekek számát is mérsékelné.
2013. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!