Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A GYK. Oldalon előfordulhatnak...

Róóz Peter kérdése:

A GYK. Oldalon előfordulhatnak-e fizetett, vagy hivatásszerűen hozzászólók, vagy paranoiás vagyok?

Figyelt kérdés

Feltettem egy kérdést, amelyre ritkán látott 137 hozzászólás érkezett. Ennek többségét 2 hozzászóló adta. A kérdés látszólag politikamentes ( Erőss Zsolt egy példakép (volt)?).

Még is, ami a "vita" központi kérdésévé vált (az egyén szabad döntése) már egyértelműen köthető irányzathoz. Valamikor olvastam "azokról" (de csak városi legendának tartottam), akik fizetésért/meggyőződésből fórumokon formálják a közvéleményt.

(Félreértések elkerülése végett, nem kérek több hozzászólást, és az említett kérdésben nem keresem az igazam.)

Szóval, lehetnek-e hivatásos véleményformálók, vagy csak ennyi a ráérő "sokszor mondom hidd már el" felhasználó, vagy tényleg paranoiás vagyok .... vagy más a megoldás?



#politika #döntés #kultúra #GyakoriKérdések #fizetett véleményformálók
2013. jún. 8. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak vannak, akiknek ez az oldal az élete értelme, minden szabadidejét itt tölti.
2013. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fizetettek nincsenek, nem hiszem, hogy fórumozásért bárki is fizetne bárkinek, amikor mindig lehet találni lelkes önkénteseket.. Sőt, keresni sem kell, elvégre a 10 millió hegymászó, tűzszerész, agysebész és árvízi szakember országa vagyunk, akik mind jobban tudják, hogy egy adott helyzetben MÁSNAK mit kellett volna tennie.


Sok esetben van, hogy egy-egy kérdés valami miatt érdekel (pl. hasonló helyzetben voltam, vagy csak zavar a másik hülyesége) és előfordult, hogy egy kérdésnél több oldalon keresztül már ketten vitatkoztunk. Nekem a kérdező senkim, csak maga a probléma valamiért fontos volt nekem és zavart, hogy a másik olyanokat állít, magyaráz bele a helyzetbe, ami szerintem nem volt korrekt.

2013. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Feltettem egy kérdést, amelyre ritkán látott 137 hozzászólás érkezett. Ennek többségét 2 hozzászóló adta."


Tanúja lehettél a Két Vitatkozó Paraszt anomáliának. Nyugi, egymáson és önmagukon kívül senki sem veszi őket komolyan, és nincs az a barom politikai erő, amely ezért még fizetne is nekik.

2013. jún. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pro Patria ***** válasza:
Ez csak a világszemléletébe vetett fanatikus vakhit, amivel téríteni is akar. Az ilyet már csak a vallásos buzgósághoz tudom hasonlítani.
2013. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Feltettem egy kérdést, amelyre ritkán látott 137 hozzászólás érkezett. Ennek többségét 2 hozzászóló adta. A kérdés látszólag politikamentes"


És ez miért baj? Ha leülsz egy esti eszmecserére, mondjuk egy 2 órásra, szerinted annak a szöveges kivonata hány oldalas lenne? Egy kérdésnél több mindenre is kilehet térni, sőt nyilván még el is lehet vonatkoztatni a kérdés eredeti témájától.


Ebből én biztosan nem arra következtetnék, hogy bérkommentelők voltak.....


Örülj, hogy ennyi válasz érkezett a kérdésedre, még ha 5-6 válaszolótól is.


"Szóval, lehetnek-e hivatásos véleményformálók, vagy csak ennyi a ráérő "sokszor mondom hidd már el" felhasználó, vagy tényleg paranoiás vagyok .... vagy más a megoldás?"


Egyszerűen elmondja a véleményét, az ő igazát, és emellett ki is áll, megvédi, érvel az igazáért, sőt még valószínűleg ezt élvezi is. Nem vagyunk azonosak, így nyilván ez sokaknak boldogságot eredményez, ez egy fajta netes kinyilatkoztatás. Én ezeket élvezem, amikor pedig idegesít, akkor ott hagyom a témát, és ennyi.... sokszor viszont tükröződik a társadalmi sztereotípiák nagy része, így ez hasznos lehet megfigyelés szempontjából. Hasznosnak vélem ezeket a trollkodásokat (mondom még ha néha idegesítőek is), ha nevezhetjük így őket.

2013. jún. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!