Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg módosítani akarják a...

Tényleg módosítani akarják a jogosítvány korhatárást 21 évre?

Figyelt kérdés
Ha igen mikor,és mennyire visszamenőleg?
2009. okt. 20. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

visszamenőleg semmmiképpen, de amúgy se hiszem

na meg az kéne még, bár végül is hülyeségben mindig is elsők vagyunk, itt elképzelhető, de kérem szépen egy baromság, sztem inkább az idősektől kéne visszavonni mondjuk 50 éves korban pl legkésőbb, mert amit némelyik papóka művel az utakon, az sokszor hajmeresztő ...

(nem olyan rég úgy végigment előttem egy 4 sávos úton, hogy végig piros volt, mert hát szegénykém nem lát, azaz méga lámpákat se látta nemhogy a pirosat, és sorolhatnám még miket művelt .. na a fiatalkoknál legalább a szenilitás nem probléma)

2009. okt. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Helyeselném.Akkor legalább nem száguldozna annyi felelőtlen fiatal az utakon,és kevesebb vétlen autós halna meg miattuk.

Az ötegekkel kapcsolatban:50 éves ember még messze nem öreg!De a 70 év körülieknél legalább évente kellene alkalmassági vizsga,amit komolyan is végeznének el..

2009. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Kedves első válaszoló!

A szüleid is öregek, szenilisek? Kíváncsi leszek arra, hogy Te 50 évesen hogyan fogsz reagálni az ilyen kijelentésekre.

Egyébként a fiatalok nagyon jól vezetnek, csak elfelejtik, hogy szuper autókkal sz@e utakon nem lehet száguldozni. Én 1967. óta vezetek, soha nem karamboloztam, nem büntettek meg még szabálytalanságért sem, látom a színeket, nagyon sok kilométer van mögöttem, és nem érzem magam szenilis hülyének. Sajnálom,hogy egy-két forgalomban bénázó úrvezető miatt ilyen rossz a véleményed. A hírekben egyébként gyakran hallani a discó balesetekről, amelyeknek szerencsétlen elszenvedői nem az 50-es korosztályból kerülnek ki.

2009. okt. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Az első vagyok, figyelj én se a levegőbe beszélek, rohamkocsit vezetek, azaz hivatásos PÁV-I-es, vagyok, és azért hidd el, egészen mások a reflexei egy fiatalnak, mint egy 50-60 évesnek, én személy szerint mindig az ilyenekkel találkozom az utakon akik tökölnek és nem a fiatalokkal. Egyébként pedig a statisztika nem igazol ám téged, mert nem a 18 évesek miatt halnak meg sokan az utakon!! Nézz utána! És én se vagyok mai gyerek, ezzel együtt látom őket, tapasztalom őket, na meg az idősebb korosztályt is, és meg is vana véleményem.

Nem lehet általánosítani, de azért más a mentalitás az utakon is a fiatalok esetében is meg az idősek esetén is, talán azt mondanám, ez utóbbiak nem annyira rugalmasak, mint amit megkövetelne a mai "dilis" forgalom. Hidd el, sokkal veszélyesebb ez, mint az, ha a fiatal túllépegeti a sebességet, d eérzi az autót maximálisan. Voltak erről tesztek, felmérések, hidd el, kb így van ez.

2009. okt. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

igazad van, oké, de a szar utakért is nemá őket tegyük felelőssé ...


Ez kb arra emlékeztete engem, amikor családi ünnepi ebédnél szóba kerültek azidióta sofőrök azutakon, ugye én naponta ezerrel találkozom, és ekkor az egyik 65 körüli rokon nagyon büszkén mesélte, hogy neki bizony még egy koccanása se volt soha pedig már fiatal kora ótavezeti a 30 éves wartburgját. na igen, ez igaz is, d etudni kell róla, hogy 30-nál többel még soha nem ment, aztán az is más kérdés, hogy miatta esetleg hányan kaptak agyvérzést, mert képes az autóúton is 30-al menni és csodálkozik, nemérti, hogy miért dudálnak és miért torlódik fel a sor mögötte, és sztem pont miatta van pár koccanásos baleset ill. az iylen miatt a folymaatos előzgetés miatt hát esküszöm több baleseti helyzet áll elő, na de mindegy, tudom manapság divat szidni azokat az elvetemült fiatalokat. Nemtom, én nézegetem őket, igaz h bömböl a zene, meg tele a kocsi neonfénnyel és stb, de hogy sokkal biztosabban érzik az autót, az egészen biztos.

2009. okt. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ez mind szép és jó... de viszont a kérdésre a válasz kicsit lemeradt :) de nyugodtan folytassátok az eszmecserét :)
2009. okt. 20. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

"A szüleid is öregek, szenilisek? Kíváncsi leszek arra, hogy Te 50 évesen hogyan fogsz reagálni az ilyen kijelentésekre. "


Én ha közölnék velem, hogy: Figyu, papa, inkább már ne vezess, mert veszélyes, Akkor inkább nem vezetek, és nem megsértődök, mint gondolom Te fogsz. Ez IQ kérdése, hogy felfogd, nem kéne.

2009. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Nos nem.

én azt mondom ez egyéni nagyon, azaz kicsit komolyabb mérlegelés kellene, nem pedig egy pecsét és jónapot a 80 évesnek is ...

Mondjak egy storyt?

82 éves rokonunkat vártunk nyáron a balatonon, na messziről láttuk is hogy száguld felénk, mi kiálltunk már messziről integetni neki az útra, aztán a végén úgy kellett elugranunk, mert szegényke nem vett minket észre és simán elcsapott volna. Szted ez így jól van? Utána meg leparkolt szépen úgy, hogy felugratott a szegélyre, de mindegy, mert azt se vette észre ... Mi meg agyon röhögtük magunkat:-)


Na hát szóval racionalizáslásról beszélek csupán.

2009. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Remélem, hogy így lesz.

Sok taknyos 17-18 éves leteszi a vizsgát, apuci alátolja a kocsit és száguldozik az utakon... Azt hiszik, hogy tudnak vezetni, mert le tudják nyomni a gázpedált... Pedig a gézpedált mindenki tudja nyomni, a vezetés nem ezt jelenti. Rengeteg dolog van, amit nem tanítanak meg az embernek autós oktatás közben, amire magának kell rájönnie. De ha vezet mint az eszelős, nem tudja kitapasztalni, aztán meg les, amikor feltörlődik egy fára. Nem tudom, máshol mi a helyzet, de felénk rengeteg halálos baleset van 20 alattiak miatt. Érettségi környékén pl. egy gyereknek megelőlegezték az ajándékát, ami természetesen egy autó volt. 8 óra előtt 10 perccel indult egy egy közeli kis faluból, hogy beérjen a saját érettségijére! A nagyokos kanyarban előzött buszt, vele szembe meg jött egy bácsi kismotoron... Frontális ütközés, a taknyosnak semmi baja nem lett, a bácsi meg hetekig kómában volt majd meghalt. Ismertük az áldozatot... Semit nem vétett, mégis meg kellett halnia egy felelőtlen hülye miatt.

Pár éve szintén volt egy baleset, 4 menő gyerek száguldott az utakon, amikor a kocsi lecsúszott az útról, és ahelyett, hogy levette volna a lábát a gázról és óvatosan visszatereli a lassuló kocsit az útra, megrántotta a kormányt és felkenődtek a fára. 4-ből 3-an azonnal meghaltak, 17-19 éves gyerekek...


Csak haszon lenne abból, ha emelnék a korhatárt. Bár a mai emberellenes politkát folytató kormány úgysem hozna ilyen döntést, hát hány ember életét lehete ezzel megmenteni...


Egy 18 éves lány...

2009. okt. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Remélem nem fogják...

De szerintem az sem jó ötlet, hogy egy bizonyos kor után elvegyék a jogsit. Alkalmassági vizsga kéne: aki nem alkalmas, az ne vezessen, aki meg alkalmas, az miért ne vezethetne pl 60 fölött? Nagymamám 65 éves, köszöni szépen, tökéletesen vezet, jók a reflexei.

Egyébként nem szabad elfelejteni a sors kegyetlen fintorát, hogy autóbalesetben mindig az ártatlanok sérülnek meg jobban. Ez örök érvényű igazság. Mondjuk én jó ideig ziher nem okozok balesetet, mert 1) még csak 16 éves vagyok, 2)legalább 5 évig nem lesz pénzem a jogsira:D

2009. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!