Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A tűzoltók munkája felesleges?

A tűzoltók munkája felesleges?

Figyelt kérdés
Vannak olyanok akik ezt gondolják? (hogy inkább csak szétáztatják a lakásokat, és a tűz idővel magától is elalszik) ezt nem én gondolom, de vannak akik így látják.
2009. okt. 20. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha választanom kell, hogy elázzon -e a TV-m vagy elégjen, inkább az elázást választanám. Egy tűznél úgysem a berendezésben esett kár a legsúlyosabb, hanem pl ha a magas hőmérséklet megolvasztja a szerkezetet, akkor emiatt le kell bontani az egész házat.
2009. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
vannak még idióták. talán majd egyszer kigyullad a kettővel alattuk vagy mellettük lakó, aztán ha átterjed a tűz, csak észbekapnak, hogy hülyeséget mondtak. :)
2009. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

A tűzoltók munkája nem felesleges, csak csinálnak nekik sok felesleges munkát. (pld. a kábelégető cigányok által okozott tüzek, erdő és nádastüzek)

Jó a cigányokra a megoldást mindenki ismeri, a többivel meg megtisztelhetné a népség őket annyival, hogy nem dobálja ki a csikket aszály idején az alföldön, vagy nem gyújtja fel brahiból a nádast...

2009. okt. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem felesleges, mert a nagy tűz is kicsivel kezdődik és el csak akkor alszik ha már nincs éghető anyag a közelben. Egy erdőtüzet pl. ha még csírájában el tudnak oltani ( sokszor megesik) akkor a nagyobb bajt megelőzték. De ha nem oltanák el hanem várnák ,h magától elaludjon akkor a szél ha feltámad elviheti a parazsat messzebbre is, ahol akár lakóházakat is veszélyeztethet ha ott is felgyújt valamit. Esetleg ha egy panelházban gyullad ki valami könnyen átterjedhet a szomszédos házra is és akár egy teljes lakótelepre is. A középkorban előfordult, h egy tűzvészben egész kerületek égtek le, akkor még csak vödrökkel tudták oltani. Pedig azok a tüzek is kis tűzzel kezdődtek pl. egy házban keletkezett.
2009. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Vannak akik így látják?

Én ilyet még nem láttam, és nem is hallottam róla. Ha valóban létezik ilyen, nem hiszem, hogy sokan lennének.

2009. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Az égő lakásból ki fog kihozni?

Egy autóbaleset után, hogy a mentő elvigyen ki fog kivágni a kocsiból?

2009. okt. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező.

Nehéz elhinni hogy bárki így gondolna a tűzoltókra. csak valami elvetemült önző városi sutyó képes erre. Legalábbis én mint vidéki paraszt tisztelem őket.

Az én idealista világomdan ők hősök.


És előrébb kéne lenniük az állam költségvetési ranglétráján mint a MÁV nak.


(20 L)

2009. okt. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elalszik magától csak lehet hogy előtte még leég a fél város,a nagy tűzvészek is egy kicsi tűzből indultakki.Persze ha nem abban az országban lakok akkor felesleges a munkájuk az én szempontombol.Persze lehet,hogy La Paz-i vagyok,3600 méteren ritkák a tűzek a levegő ritkasága miatt.Amugy szerintem az egyik legszükségesebb munkák egyike az övék.
2009. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Na gratulálok annak aki úgy gondolja, hogy fölösleges.Ahogy az elöttem lévőek is írták: szerinted ki hozna ki egy égő házból ha nem a tűzoltók?Hány ház égett volna le ha nem oltják el?? És még sok más helyzetben is segítenek.


egy tűzoltó

2009. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Lehet,hogy egy tűzoltó a legkevesebbet tűznél dolgozik.Rengeteg más dologhoz kell menni.pl:baleset,víz szivattyúzás,fa kidőlés,a klasszikus macska a fán,és sajnos nagyon sok esetben rengeteg a felesleges riasztás.pl:darázs irtás,ami manapság nagyon elterjedt
2010. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!