Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon a patriótákat egyből szélsőjobbosnak titulálják?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert magyarországon aki nem patrióta, haza szerető, nacionalista az nem is jobb oldali.
2013. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Miért van az, hogy Magyarországon a szélsöjobbosok patriótáknak titulálják önmagukat?
2013. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert a nagy hazafiságot mindig a szélsőjobbosok szokták hangoztatni és ha valaki meghallja egy patriótától, hogy szereti a hazáját, akkor egyből szélsőjobbosnak tartják.


Amúgy nálad miben más a patrióta, mint a szélsőjobboldal? Mert én már hallottam mindenféle definíciót...

2013. júl. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Mert a leghangosabbak a hazaszeretetet hangoztatva gyűlölködnek, másokat utálnak
2013. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
valaki nem attól lesz patrióta hogy azt monja magáról hogy az. Itthon a nácik sokták magukat patriótának nevezni mert csak így náciskodhatnak legális formában de azért gyakran kibújik a szög a zsákból lásd jobbik.
2013. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Mert a patrióta szó szótári definíciójának köze nincs ahhoz, amit Magyarországon jelent.


A magyar szélsőjobb próbálja kisajátítani magának, mindezt úgy, hogy egy új szót találnak ki azokra, akik szerintük nem patrióták, nem ők, ez lenne a "magyargyűlölet/ő".


A tényleges jelentés pedig az ilyen hülyék miatt megszenvedi a dolgot, sokan a politika mindegyik oldaláról hajlamosak összemosni, általánosítani. Én liberálisként vallom, hogy a patriotizmus egy jó dolog, csak természeténél fogva közel evez olyan más eszmékhez, amik már kevésbé azok.

2013. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Azt hiszem, félreérted. A szélsőjobbosok nem patrióták, csak annak mondják magukat. Ahogy én űrhajósnak, mélytengeri búvárnak, vagy vadászpilótának hirdethetném magamat, pedig egyik se vagyok.

A valódi patriótákat, úgy vélem, nem nagyon veszed észre. Ők ugyanis nem hirdetik, hogy azok, hanem szó nélkül teszik a dolgukat. A haza üdvére.

2013. júl. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
13:56-os: a patrióta az én értelmezésembe az az ember, aki szereti a hazáját és ez nem párosul feltétlenül rasszizmussal, antiszemitizmussal.
2013. júl. 29. 18:35
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. júl. 29. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!