Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan oldotta volna meg...

Hogyan oldotta volna meg Magyarország a nemzetiségi kérdést, ha nem esik szét a történelmi ország?

Figyelt kérdés

(Nincs első világháború, vagy ha lett volna is, mondjuk 1917-ben "döntetlennel" véget ért volna és nem esik szét az Osztrák-Magyar Monarchia.)


Az érdekelne, hogy a nemzetiségi problémát valószínűsíthetően milyen módon oldotta volna meg Magyarország? Valamilyen módon föderalizálták volna az országot? Ma szövetségi köztársaságokból, tartományokból, kantonokból állna?


És egyáltalán szerinted fennmaradhatott volna az ország egysége valahogyan?


Ha föderalizálták volna, akkor hogyan nézne ki ma Magyarország? Milyen tartományok lennének?


Vagy Te hogyan föderalizálnád?



2013. aug. 9. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem föderalizálták volna. Ismerős a Jugoszlávia felbomlásáért vívott háború? Pontosan az történt volna, csak a magyarok és nem a szerbek ellen, meg persze nagyobb lett volna és hamarabb. Már 1848-ban kristálytisztán látszott, hogy a kisebbségek milyen problémát jelentenek. 1918-ig semmi nem történt az ügy megoldása érdekében, pedig ez 70 hosszú év. Nem egy kormányzati ciklus, HETVEN ÉV. Több, mint amennyit az emberek jelentős része megél. És ez alatt az ég világon semmi érdemi lépés nem történt. A föderáció kialakulásához hajlandóság kellett volna magyar részről, de mi sz@rtunk a kisebbségek fejére. Szlovák meg román meg szerb parasztok, örüljenek, hogy a mi földünkön élhetnek, mondtuk. Trianon sokkal inkább volt a mi hibánk, mint bárki másé. Úgy maradhatott volna fenn az ország egysége, ha valaki felhomályosítja az embereket arról, hogy baj van! ÉÉÉÉÉÉS... az egészben az a szép, hogy most pontosan ugyanaz történik. Persze még a folyamat elején tartunk, de telik az idő, és mi rendre nem teszünk semmit.
2013. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem éppen azért esett szét a történelmi Magyarország, mert nem oldották meg. Pedig az akkori jogszabályok, amik ezt a kérdést szabályozták, világviszonylatban is előremutatónak és liberálisnak minősültek, de egy ennyire heterogén nemzetiségű országban ez is kevés volt.


A föderáció egy érdekes felvetés, de ebbe egészen biztosan nem ment volna bele az akkori politikai vezetés.


Én speciel úgy oldottam volna meg, hogy nemes egyszerűséggel átnevezem az országot valami etnikailag semlegesebbre (ld. pl.: Dunamenti Köztársaság => semleges név) és ezen kívül minden tekintetben minden etnikum egyenjogú (közigazgatásban, oktatásban nyelvhasználat, hivatalviselési képesség stb.). Szerintem hosszútávon egyedül így maradhatott volna fenn, és ez sok olyan problémát is megoldott volna, ami ma feszül a térség államai között.

2013. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én Horváto.-ot hagytam volna ki függetlenedni, így jóban maradhattunk volna, és támogattuk volna terület szerzésben cserébe ha nem lép be a kis antant oldalán (vagy is Jugoszlávia sem jön létre), az ország háborúban volt akkor, és rendkívüli helyzetet hírdetni vagyis statáriumot, így a lázadókat be börtönözni, utána szép lassan vissza a demokráciát (ja ezt úgy képzelem el hogy a Habsburg bir. szét esett és független Mo.-van) és a főként magyar lakta területeket össze vonni, és ez volna az igazi Magyarország, a felvidék szlovák lakta területeit Felvidék néven autonóm állammá nyilvánítanám, ahogy Kárpátalját, Vojvodinát, (nem a mostani területeivel) és a mai Erdély területét ketté osztani Észak és Dél Erdélyre.

vagy csak egyszerűen, persze Habsburg vezetéssel létre hozni az Ausztriai egyesült államokat.

2013. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vok.

Még azt is írnám, hogy (nagy-Magyarország Horváto. nélkül)

a nemzetiségek közül a románokkal lett volna a legtöbb baj, mivel a ruszinoknak és a szlovákoknak nem volt anyaországuk és nem voltak vagy is nem sok vezetőjük volt és gyorsan el magyarosodtak a szerbek ha autonómiát kapnak lehet hogy inkább maradtak volna (a jobb gazdasági viszonyok miatt). szigorú törvényeket hoztam volna létre és a közvetítő-állam nyelv a magyar maradt volna, és a magyar kultúrát erősen támogatni, és egy jó léti államot ki alakítani, így a magyarok (is) gyorsan szaporodtak volna, és a globalizmus miatt gyorsan el magyarosodtak volna. Szóval az Usa-t kellett volna mintának venni.

2013. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb bekövetkezett volna. Maximum akkor maradt volna fenn (ahogy írta a 2. hozzászóló is), ha olyan kormány lépett volna színre aki egységesíteni akarta volna az országot anélkül, hogy akármelyik népcsoport hátrányt szenvedett volna belőle és persze amelyiket a többség elfogadott volna. Erőszakkal nem lehetett volna megoldani.

Tehát nem arra kellett volna kiélezni a dolgot, hogy a magyarság van többségben, hanem kompromisszumra és a lehető legjobb lépéseket megtenni afelé, hogy semelyik népcsoport ne érezze magát elnyomva, másodrangúnak.

Szerintem a többnyelvűség jó lett volna, vagyis én több nyelvet is hivatalossá tettem volna, a fő oktatás magyarul folyna, de területenként megőriztem volna a nyelvjárást. Ezzel pl. áthidalható lett volna az a lemaradás ami most itt Magyarországon van. Rengeteg fejlett országban szinte már a kisgyerekek is jól beszélnek legalább egy 2. nyelvet (ált. angol) itt pedig még az egyetemisták is középfokú nyelvvizsgával küszködnek.

Pl. Svájc is 3 nyelv területre van osztva (bár területileg kisebb jóval).


Az emberek mentalitása nem tudom milyen volt akkor, azért elég sok (lényegében minden) azon múlott/múlott volna. Tehát hiába lett volna egy kormány aki cselekedett volna, ha a nép széthúzott volna akkor maximum véres forradalmak által lehetett volna megtartani a területeket.

2013. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*Elnézést a sok "volna" miatt.
2013. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!